Strona główna | Mapa strony | Archiwum   

 

 

 

 

 

Imielin    Informator    Parafia    Galeria    Indeks firm    Forum    Księga gości    O stronie
 
ARCHIWUM: SIERPIEŃ 2013
KZK GOP: ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

   Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z rozpoczęciem roku szkolnego od 2 września 2013 roku (poniedziałek) tramwaje i autobusy w dni robocze będą kursowały według rozkładów jazdy obowiązujących w dni robocze szkolne.

   Poza tym na liniach nr: 98, 221 i 250 nie będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w wakacje, a linie nr: 650, 659 i 716, uruchamiane na czas wakacji, nie będą kursowały.

   Linie tramwajowe nr 40 i 46 ze względu na prace remontowe w centrum Katowic w dalszym ciągu będą zawieszone.

źródło: KZK GOP

Data: 2013-08-31, 22:45:07
BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA

   Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Imielinie zaprasza panie w wieku 50 - 69 lat na:

BEZPŁATNĄ MAMMOGRAFIĘ

W ramach programu Narodowego Funduszu Zdrowia

UWAGA!!!
Od ostatniego badania w ramach programu NFZ muszą upłynąć pełne 2 lata

Miejsce badań: Mammobus na parkingu przy SPZOZ w Imielinie, ul. ks. Piotra Skargi 2

Czas akcji: 2 - 3 wrzesień 2013 r.

Rejestracja osobista: w rejestracji przychodni

Rejestracja telefoniczna: 32 225 60 25

Rejestrując się proszę podać numer PESEL oraz numer swojego telefonu.
Na badanie proszę zgłosić się z dowodem osobistym.

źródło: Urząd Miasta Imielin

Data: 2013-08-31, 22:19:01
PECH W KOŃCÓWCE SPOTKANIA...


W 28. minucie spotkania, Grzegorz Cuber otworzył wynik spotkania.

Pogoń Imielin 1:1 (1:0) Warta Zawiercie

Bramki:
28' 1:0 Grzegorz Cuber, 88' 1:1 Dawid Karpiński

Napomnienia:
78' Łukasz Samek (Pogoń)

Wykluczenia:
---

Sędziowie:
Bartosz Bielaś - Amadeusz Gędłek, Artur Należnik (Katowice)

Czas gry:
I - 45' +0, II - 45' +4

Widzów:
100

Składy:

POGOŃ (stroje: czerwono-żółte): Skuza - Polarz, Bundzyło (k), Wojtaszak, Kryla, Cuber (76. Goczoł), Cisoń D., Samek, Michalski, Pacwa W. (56. Malina), Pacwa M. (64. Gardawski)
Ławka: Stolorz - Gardawski, Malina, Goczoł, Kubiczek, Stadler

Warta (stroje: zielono-białe): Cogiel - Białek (18. Dobrowolski), Majchrzak, Sołtysik M., Grim (65. Ziaja), Karpiński, Kozłowski, Sołtysik D. (k), Mąka, Cholewka (55. Leks), Radosz (90. Janoska)
Ławka: Liberski - Przygodziński, Kukułka, Janoska, Dobrowolski, Ziaja, Leks

Zdjęcia:

GALERIA: V KOLEJKA: POGOŃ IMIELIN - WARTA ZAWIERCIE

UWAGA! Poczekaj aż galeria się w pełni załaduje i dopiero później klikaj w miniaturki!

Data: 2013-08-31, 21:02:30
NOWY WIKARY W NASZEJ WSPÓLNOCIE PARAFIALNEJ

   Pragniemy bardzo serdecznie powitać w naszej wspólnocie parafialnej nowego księdza wikarego neoprezbitera Tomasza Wysłucha, który przybył do nas z parafii p.w. św. Michała Archanioła w Skrzyszowie.

   Równocześnie pragniemy bardzo serdecznie podziękować ks. Tomaszowi Kasperowiczowi za jego trzy letnią posługę w naszej parafii i życzyć wielu łask Bożych w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Siemianowicach Śląskich, gdzie został posłany na mocy dekretu ks. Arcybiskupa.

źródło: Wiadomości Parafialne - Niedziela, 01.09.2013 r.

Data: 2013-08-31, 14:57:23
„BEZPIECZNY WEEKEND”
Bieruńscy policjanci przeprowadzą działania pod kryptonimem „Bezpieczny weekend”. Akcja potrwa od 30 sierpnia do 1 września br. W tym czasie na głównych szlakach komunikacyjnych należy spodziewać się zwiększonej ilości patroli.

   Celem przeprowadzonych działań będzie dążenie do zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, m.in. poprzez ujawnianie i eliminowanie negatywnych zachowań. Policjanci będą reagować na każde wykroczenie oraz eliminować z dalszej jazdy nietrzeźwych użytkowników dróg. Z konsekwencją będą karani piraci drogowi, którzy poruszają się po śląskich drogach z nadmierną prędkością.

   Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Pamiętajcie Państwo o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Data: 2013-08-30, 10:36:59
PIŁKARSKI WEEKEND

V. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ - GRUPA: „KATOWICE II”

Pogoń Imielin - Warta Zawiercie 1:1 (1:0) (31.08.2013 r., godz. 17:00)

Unia Kosztowy - Niwka Sosnowiec 1:1 (0:0) (31.08.2013 r., godz. 17:00)

Górnik 09 Mysłowice - Unia Ząbkowice 2:3 (31.08.2013 r., godz. 17:00)

Pionier Ujejsce - MKS Siemianowiczanka 1:0 (31.08.2013 r., godz. 17:00)

Przemsza Siewierz - Jastrząb Bielszowice 2:0 (31.08.2013 r., godz. 17:00)

Tęcza Błędów - Rozwój II Katowice 2:1 (31.08.2013 r., godz. 17:00)

Wawel-Wirek Ruda Śl. - Unia Dąbrowa Górnicza 5:1 (31.08.13 r., g. 17:00)

Śląsk Świętochłowice - Strażak Mierzęcice 0:1 (31.08.2013 r., godz. 17:00)

I. KOLEJKA KLASY B - GRUPA: „KATOWICE”

Pogoń II Imielin - Slavia II Ruda Śląska 2:1 (0:1) (01.09.2013 r., godz. 11:00)

Jastrząb II Bielszowice - Szombierki II Bytom 0:10 (01.09.2013 r., godz. 11:00)

Stadion Śląski Chorzów - Lechia 06 Mysłowice 7:1 (01.09.2013 r., godz. 11:00)

Urania III Ruda Śląska - UKS Szopienice 3:5 (01.09.2013 r., godz. 12:00)

Sparta II Katowice - Kamionka Mikołów 3:2 (01.09.2013 r., godz. 17:00)

I. KOLEJKA TRAMPKARZY '1999

Pogoń Imielin - Urania Ruda Śląska 4:3 (31.08.2013 r., godz. 9:30)

I. KOLEJKA TRAMPKARZY '2001 - GRUPA: II

GKS II Katowice - Pogoń Imielin 2:0 (31.08.2013 r., godz. 13:30)

I. KOLEJKA TRAMPKARZY '2003 - GRUPA: II

Unia Kosztowy - Pogoń Imielin -:- (03.09.2013 r., godz. 17:00)

PO SĄSIEDZKU...

V. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ - GRUPA: „KATOWICE I”

Ogrodnik Cielmice - Unia Bieruń Stary 5:2 (31.08.2013 r., godz. 17:00)

Piast Bieruń Nowy - Rymer Rybnik 3:0 (31.08.2013 r., godz. 17:00)

LKS Studzionka - MKS Lędziny 2:1 (01.09.2013 r., godz. 17:00)

Data: 2013-08-30, 10:23:16
UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM
IX Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta Imielin

W dniu 1 września 2013 roku (niedziela) od godziny 12.00 do 18.00
ulice Wojciecha Sapety, ks. Piotra Ściegiennego i Skalna
będą częściowo wyłączone z ruchu drogowego.

Wszystkich mieszkańców przepraszamy za utrudnienia.

organizator wyścigu

Data: 2013-08-28, 21:29:07
XIV. FESTIWAL JESIEŃ ORGANOWA W POWIECIE BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKIM

Powiat Bieruńsko-Lędziński, Miasto Bieruń - Bieruński Ośrodek Kultury, Miasto Lędziny - Miejski Ośrodek Kultury, Miasto Imielin, Gmina Bojszowy, Gmina Chełm Śląski,
Miasto Tychy - Miejskie Centrum Kultury

zapraszają na

XIV FESTIWAL JESIEŃ ORGANOWA
w powiecie Bieruńsko-Lędzińskim
8 września - 27 października 2013 r.

8 WRZEŚNIA 2013 r., godz. 18.00
LĘDZINY - KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY
Wykonawcy: Arkadiusz Popławski - organy, Anna Szawińska - sopran, Zespół Kameralistów Miasta Lędziny „Pro Arte et Musica” i Kameralna Orkiestra Jubileuszowa Maria Zuber - dyrygent.
W programie m. in.: J. M. Rutter - Magnificat, improwizacje organowe.

15 WRZEŚNIA 2013 r., godz. 17.00
IMIELIN - KOŚCIÓŁ MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ
Wykonawcy: Michał Dużniak - organy, Duo Accosphere: Alena Budzinakova (Słowacja) - akordeon, Grzegorz Palus - akordeon.
W programie m. in.: J. S. Bach, C. M. von Weber, F. Mendelssohn, W. Lutosławski, Mulet, F.-A. Guilmant - Symfonia organowa.

22 WRZEŚNIA 2013 r., godz. 18.00
TYCHY - KOŚCIÓŁ BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNY
Wykonawcy: Tomasz Orlow - organy, Marcin Krywult - fagot, Bojszowska Orkiestra „Ponticello” Robert Koźbiał - dyrygent.
W programie m. in.: A. Corelli, J. S. Bach, W. A. Mozart, C. Saint-Saens - Symfonia c-moll „Organowa”, improwizacje.

29 WRZEŚNIA 2013 r., godz. 16.00
BIERUŃ - KOŚCIÓŁ ŚW. BARTŁOMIEJA
Wykonawca: Wojciech Różak (Szwajcaria) - organy (recital).
W programie m. in.: D. M. Gronau, J. S. Bach, H. Mulet, C.-B. Balbastre, C. Franck.

6 PAŹDZIERNIKA 2013 r., godz. 17.00
BOJSZOWY NOWE - KOŚCIÓŁ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY UZDROWIENIA CHORYCH
Wykonawcy: Stanisław Pielczyk - organy, Dagmara Świtacz - sopran, Seweryn Mzyk - trąbka
W programie m. in.: J. S. Bach, G. F. Haendel, A. Scarlatti

13 PAŹDZIERNIKA 2013 r., godz. 17.00
LĘDZINY - KOŚCIÓŁ MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ
Wykonawcy: Wykonawcy: Julian Gembalski - organy, Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska - sopran.
W programie m. in.: Pieśń dla Bogurodzicy, M. Żebrowski, J.S. Bach, W. A. Mozart, M. Koperski, L. Cherubini, Ch. Gounod.

20 PAŹDZIERNIKA 2013 r., godz. 18.00
CHEŁM ŚLĄSKI - KOŚCIÓŁ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
Wykonawcy: „La Folia Ensemble”, Lucyna Białas - sopran, Karolina Jesionek - flauto traverso, Justyna Krusz - viola da gamba, Anna Wiktoria Swoboda - teorba, Irmina Obońska - klawesyn.
W programie m. in.: Miłość niebiańska i miłość ziemska, H. Schutz, C. Monteverdi, G. Ph. Telemann, F. Couperin, A. Vivaldi.

27 PAŹDZIERNIKA 2013 r., godz. 17.00
BIERUŃ - KOŚCIÓŁ ŚW. BARBARY
Wykonawcy: Anna Firlus - organy, Śląski Oktet Instrumentów Dętych Klaudiusz Jania - dyrygent.
W programie m. in.: G. F. Haendel, H. Mulet, F.-A. Guilmant - Syfonia organowa.

Konsultacja: prof. Julian Gembalski
Dyrekcja artystyczna, prowadzenie koncertów: Roman Jochymczyk

WSTĘP WOLNY NA WSZYSTKIE KONCERTY!

źródło: Starostwo Powiatowe w Bieruniu

Data: 2013-08-27, 18:55:23
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

   Dyrektor Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się dnia 2 września 2013 r. po mszy świętej (ok. godz. 9.oo).

   Jednocześnie przypominamy, że w dniu rozpoczęcia roku szkolnego uczniów obowiązuje strój szkolny (biała bluzka, granatowa lub czarna spódnica/spodnie).

źródło: Gimnazjum im. Powstańców Śląskich

Data: 2013-08-27, 18:38:41
ZMIANY W ROZKŁADZIE KOLEI ŚLĄSKICH
Od 2 IX do 19 X 2013 r. będzie obowiązywał rozkład jazdy Kolei Śląskich uwzględniający harmonogram prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury - PKP PLK S.A.

LINIA S31 Czechowice-Dziedzice - Oświęcim - Katowice

   Ze względu na utrudnienia w dojazdach do Katowic na godzinę 7.00, wydłuża się poranny kurs dla autobusów kolejowej komunikacji autobusowej relacji Oświęcim - Katowice Szopienice Południowe do centrum Katowic.
Autobusy zatrzymają się na przystanku KZK GOP Katowice Mickiewicza, stanowisko nr 1, skąd rozpoczną też kurs do Oświęcimia. Autobus nie obsługuje stacji pośredniej Katowice Zawodzie.

   Więcej informacji dotyczących zmian w kursowaniu pociągów na stronie Kolei Śląskich.

źródło: Koleje Śląskie

Data: 2013-08-27, 18:23:56
HIT V. KOLEJKI: SPOTKANIE NA SZCZYCIE TABELI...
Przyjdź, zobacz i trzymaj kciuki za naszych!!!

W dniu 31 sierpnia 2013 r. (sobota) o godz. 17:00
na stadionie w Imielinie przy ul. gen. Józefa Hallera 37a
odbędzie się spotkanie piłkarskie

o Mistrzostwo LIGI OKRĘGOWEJ

pomiędzy:
Pogoń Imielin - Warta Zawiercie

Data: 2013-08-27, 18:16:19
ZABAWA ROWEROWA DLA DZIECI PRZY KRYTERIUM ULICZNYM W IMIELINIE

• PRAWO STARTU MAJĄ:

Dzieci z Imielina i okolic posiadający własny rower, kask ochronny, zgodę podpisaną przez obojga rodziców lub opiekunów oraz jakikolwiek dokument tożsamości.

• KATEGORIE I DYSTANS:

Dzieci do lat 10, czyli do rocznika 2003 - 200m.
Dzieci od rocznika 2002 do rocznika 1999 - 1 okrążenie rundy wyścigowej.

• PROGRAM ZAWODÓW:

- godz. 11.30-12.20 zapisy w biurze wyścigu na ul. Sapety przy przedszkolu,
- godz. 12.30 start dzieci do lat 10,
- godz. 12.45 start dzieci do lat 14.

• NAGRODY:

- dla wszystkich uczestników.

źródło: organizator wyścigu

Data: 2013-08-27, 0:08:01
STYPENDIA NAUKOWE
Uczniowie, mieszkańcy Imielina uczęszczający dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, kończących się egzaminem dojrzałości – maturą (z wyjątkiem uczniów klas I–III szkoły podstawowej) mogą się ubiegać o stypendia naukowe.

   Stypendia zostaną przyznawane na podstawie Uchwały Nr XXI/92/2008 Rady Miasta Imielin z dnia 27 czerwca 2008 r. z późn. zm. w sprawie przyjęcia programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów przez miasta Imielin.

   O stypendium może się ubiegać uczeń, który w roku szkolnym 2012/2013 został:

1. Laureatem, lub finalistą konkursu przedmiotowego na szczeblu co najmniej wojewódzkim organizowanego przez kuratorium oświaty, lub z jego upoważnienia.
2. Laureatem, lub finalistą olimpiady przedmiotowej na szczeblu ogólnopolskim organizowanej przez komitety główne olimpiad przedmiotowych z listy MEN w danym roku szkolnym.

   Wniosek o stypendium winien zawierać: dane instytucji, lub osoby zgłaszającej (nazwa, lub imię i nazwisko osoby oraz adres), dane kandydata (imię i nazwisko, adres), uzasadnienie.

Do wniosku o stypendium powinny być dołączone następujące dokumenty:

a) potwierdzona za zgodność z oryginałem kserokopia świadectwa ucznia za dany rok szkolny,
b) dokumenty lub ich kserokopie (potwierdzone za zgodność) potwierdzające, że uczeń jest laureatem lub finalistą,
c) zaświadczenie o kontynuowaniu nauki.

   Wnioski o stypendium należy składać w Urzędzie Miasta Imielin w terminie do dnia 30 września bieżącego roku.

   Bliższych informacji udziela Referat EZKS Urzędu Miasta Imielin, ul. Imielińska 81 (pok. 34, lub 36), telefon 32 22 54 134, 32 22 54 136.

Burmistrz Miasta Imielin
mgr inż. Jan Chwiędacz

źródło: Urząd Miasta Imielin

Data: 2013-08-26, 23:47:55
NOWY ROK SZKOLNY PORA ZACZĄĆ!

   Uprzejmie informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14 odbędzie się 2 września 2013 r.:

dla klas II-VI o godzinie 9.00,
dla klas I o godzinie 11.00.

   Jednocześnie przypominamy, że zebranie dla rodziców uczniów kl. I rozpoczynających naukę w szkole we wrześniu 2013 r. odbędzie się 4 września 2013 r. (środa) o godzinie 17.00.

   Od 26 sierpnia 2013 r. sekretariacie szkoły można uzyskać informacje na temat uczniów kl. I.

źródło: Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego

Data: 2013-08-26, 23:39:50
REGULAMIN
IX Ogólnopolskiego Kryterium Ulicznego o Puchar Burmistrza Miasta Imielin.

• Organizator:

Wyścig IX Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta Imielin organizowany jest przez Urząd Miasta Imielin, ul. Imielińska oraz UKS Gimnazjum, ul. Sapety, zgodnie z przepisami PZKol. Odpowiedzialnym dyrektorem wyścigu jest Piotr Szafarczyk, Tel. 502 181 982.

• Klasa wyścigu:

Wyścig jest umieszczony w Kalendarzu Imprez Polskiego Związku Kolarskiego i posiada klasę : orlik 1.13, junior 1.14, 1.17 junior młodszy, 1.15 Kobiety Open, 1.16 Juniorka 1.19 juniorka mł., w związku z czym zawodnicy zdobywają punkty do klasyfikacji sportowej PZKol.

• Uczestnictwo:

W wyścigu prawo startu mają zawodnicy kategorii żak,młodzik/czka, junior młodszy, juniorka młodsza, junior, juniorka, kobiety open, orlicy. Zgłoszenia nadsyłać należy na adres mailowy organizatora: uksimielin@interia.pl lub bezpośrednio w dniu wyścigu.

• Biuro zawodów:

Biuro wyścigu będzie czynne w dniu 1.09.2013 od godziny 11:00 pod adresem Imielin, ul. Sapety 10 (parking przed przedszkolem). Przedstawiciele ekip i zawodników muszą potwierdzić udział w wyścigu prezentując licencje oraz aktualne badania lekarskie w Biurze Wyścigu w godzinach od 11:00 do 12:15. Odprawa techniczna zorganizowana zgodnie z art. 1.2.087 Przepisów Sportowych odbędzie się w obecności członków Komisji Sędziowskiej w dniu 1.09.2013 o godzinie 12:30 przy ul. Sapety 10.

• Kolejność startu:

Start pierwszej kategorii o godz. 13:00.

ŻAK/ŻAKINI + MŁODZICZKA 4 okrążenia x 2 km = 8 km,
MŁODZIK + JUNIORKA MŁODSZA 8 okrążeń x 2 km = 16 km,
JUNIOR MŁODSZY + KOBIETY OPEN 12 okrążeń x 2 km = 24 km,
JUNIOR + ORLIK 20 okrążeń x 2 km = 40 km.

Kryterium zostanie przeprowadzone według klucza punktowego 5,3,2,1 co drugie okrążenie.

• Pomoc techniczna:

BOX techniczny przewidziany jest po lewej stronie powyżej linii mety.

• Klasyfikacja:

Klasyfikacja będzie prowadzona zgodnie z Przepisami Sportowymi PZKOL.

• Nagrody:

W każdej kategorii dla zwycięzcy Puchar Burmistrza Miasta Imielin.
Dla kategorii żak/żakini i młodziczka nagrody rzeczowe do 6 miejsca;
Kat. Orlik 1m. -300zł, 2m. -200zł, 3m. -150zł, 4m. -100zł;
Kat. Junior 1m. -250zł, 2m. -150zł, 3m. -100zł, 4m. -100zł;
Kat. Junior Mł./Kobiety Open 1m. -200zł, 2m. -150-zł, 3m. -100zł, 4m. -50zł;
Kat. Młodzik, Juniorka, Juniorka Mł. 1m. -100 zł, 2m. -80zł, 3m. -60zł, 4m. -50zł.

• Kary:

W zakresie kar obowiązują Przepisy Sportowe PZKol.

• Zasady zabezpieczenia:

Wyścig będzie odbywał się przy ruchu drogowym ruch zamkniętym.

• Plan trasy:

Runda 2km biegnąca ulicami: Sapety, Ściegiennego, Skalną. Start/meta przy ulicy Sapety 10.

• Skład komisji sędziowskiej:

Sędziego Głównego deleguje PZKol, pozostały skład kolegium sędziowskie ŚZKol.

• Zasady finansowania:

Koszty organizacyjna pokrywają organizatorzy. Koszty uczestnictwa pokrywają zainteresowane kluby. Startowe według przepisów PZKol.

• Wykaz szpitali:

Tychy ul. Edukacji 102, Tel. 32 325-43-97; Mysłowice ul. Bytomska 41, Tel. 32 223-52-13.

źródło: organizator wyścigu

Data: 2013-08-26, 22:59:36
JAK SIĘ SZCZĘŚCIE ZACZYNA POWTARZAĆ...
... to juz to nie jest szczęście - Kazimierz Górski

Jastrząb Bielszowice 1:4 (1:2) Pogoń Imielin

Bramki:
3' 1:0 Krzysztof Hajduga, 33' 1:1 Rafał Guśtak (samobójcza), 44' 1:2 Lechosław Synowiec, 48' 1:3 Adrian Wojtaszak, 87' 1:4 Mateusz Pacwa

Napomnienia:
---

Wykluczenia:
---

Sędziowie:
Krzysztof Samurański - Dawid Gdinek, Patryk Janta (Katowice)

Czas gry:
I - 45' +0, II - 45' +5

Widzów:
brak danych

Składy:

Jastrząb (stroje: niebieskie): Bechta - Mikuła (k), Szymański (75. Wiertelorz), Skudlik P., Kubiak, Henisz, Sikora (80. Płaszczyk), Foryś, Hajduga (60. Kaczmarek), Guśtak (50. Śmigała T.), Łukasik J.
Ławka: Śmigała M. - Śmigała T., Wiertelorz, Żelazo, Skudlik R., Kaczmarek, Płaszczyk

POGOŃ (stroje: żółto-zielone): Skuza - Polarz, Bundzyło (k), Pastuszka, Synowiec L., Kryla, Wojtaszak (78. Pacwa W.), Cisoń D., Michalski, Samek (85. Stadler), Cuber (70. Pacwa M.)
Ławka: Stolorz - Pacwa W., Stadler, Pacwa M.

Data: 2013-08-25, 16:52:04
UTRUDNIENIA W RUCHU NA DK 44 W BIERUNIU

   W dniu 25 sierpnia br. w godzinach 13.00 - 14.00 zamknięta zostanie DK 44 w Bieruniu na odcinku pomiędzy ul. Kościelną, a ul. Satelicką w związku z przemarszem korowodu dożynek województwa śląskiego.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Data: 2013-08-24, 0:05:37
TRADYCYJNA MSZA ŚWIĘTA PRZY KAPLICZCE

   W poniedziałek o godz. 8.00 zapraszamy wszystkich parafian do kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej przy ulicy Aptecznej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta msza św. przez wstawiennictwo Matki Boskiej Częstochowskiej w intencji naszego miasta i jego mieszkańców, Radnych Rady Miasta Imielin, pracowników Urzędu i ich rodzin, oraz za wstawiennictwo Matki Boskiej Szkaplerznej w intencji ks. wikarego Tomasza Kasperowicza, jako podziękowanie za 3 lata pracy duszpasterskiej w naszej parafii.

Serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.

źródło: Wiadomości Parafialne - Niedziela, 25.08.2013 r.

Data: 2013-08-24, 0:01:44
INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I

   Dyrektor Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie serdecznie zaprasza Rodziców uczniów klas pierwszych na zebranie organizacyjne, które odbędzie się dnia 28 sierpnia 2013 r. o godz. 18.00 na terenie szkoły przy ulicy Wojciecha Sapety 8.

źródło: Gimnazjum im. Powstańców Śląskich

Data: 2013-08-23, 20:53:51
PIŁKARSKI WEEKEND

IV. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ - GRUPA: „KATOWICE II”

Jastrząb Bielszowice - Pogoń Imielin 1:4 (1:2) (24.08.2013 r., godz. 17:00)

Unia Dąbrowa Górnicza - Unia Kosztowy 1:2 (24.08.2013 r., godz. 17:00)

MKS Siemianowiczanka - Górnik 09 Mysłowice 2:1 (24.08.2013 r., g. 17:00)

Unia Ząbkowice - Śląsk Świętochłowice 3:1 (24.08.2013 r., godz. 17:00)

Strażak Mierzęcice - Wawel-Wirek Ruda Śląska 0:6 (24.08.2013 r., g. 17:00)

Niwka Sosnowiec - Tęcza Błędów 1:2 (24.08.2013 r., godz. 17:00)

Warta Zawiercie - Pionier Ujejsce 4:1 (24.08.2013 r., godz. 17:00)

Rozwój II Katowice - Przemsza Siewierz 1:4 (25.08.2013 r., godz. 11:00)

IV. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ - GRUPA: „KATOWICE I”

MKS Lędziny - Naprzód Rydułtowy 5:1 (24.08.2013 r., godz. 17:00)

Unia Bieruń Stary - Tyski Sport II S.A. 1:2 (24.08.2013 r., godz. 17:00)

Jedność Jejkowice - Piast Bieruń Nowy 0:0 (24.08.2013 r., godz. 17:00)

Data: 2013-08-23, 20:43:36
PUP TYCHY: NABÓR DO PROJEKTU „KIERUNEK PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ”

   Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach oraz powiatowe urzędy pracy województwa śląskiego w Będzinie, w Bielsku – Białej, w Bytomiu, w Chorzowie, w Cieszynie, w Częstochowie, w Dąbrowie Górniczej, w Gliwicach, w Jastrzębiu – Zdroju, w Jaworznie, w Katowicach, w Kłobucku, w Lublińcu, w Mikołowie, w Myszkowie, w Piekarach Śląskich, w Pszczynie, w Raciborzu, w Rudzie Śląskiej, w Rybniku, w Siemianowicach Śląskich, w Sosnowcu, w Świętochłowicach, w Tarnowskich Górach, w Tychach, w Wodzisławiu Śląskim, w Zabrzu, w Zawierciu, w Żorach, w Żywcu realizują projekt partnerski w ramach Działania 6.2 PO KL, którego celem jest pobudzenie aktywności zawodowej 1550 osób bezrobotnych z województwa śląskiego (w tym min. 698 kobiet) poprzez udzielenie wsparcia stymulującego podjęcie działalności gospodarczej.

   W ramach działań projektowych planuje się przeprowadzenie rekrutacji, szkoleń (40 godz.) i doradztwa (4 godz.) z zakresu związanego z podejmowaniem działalności gospodarczej.

Ścieżka uczestnictwa Kandydata/Kandydatki w projekcie będzie się przedstawiać w następujący sposób:

• Etap I - nabór Formularzy rekrutacyjnych w okresie od 9 do 26 września 2013 r., ich ocena formalna wraz z jednokrotnym uzupełnieniem braków formalnych, ocena merytoryczna, procedura odwoławcza od oceny merytorycznej;

• Etap II - rozmowa z doradcą zawodowym oraz przeprowadzenie testu predyspozycji zawodowych;

• Etap III - podpisanie deklaracji uczestnictwa w projekcie przez zakwalifikowane osoby oraz przygotowanie przez doradców zawodowych Indywidualnych Planów Działania przy udziale Uczestników Projektu (zakres IPD obejmuje: a. „Analiza potrzeb klienta”, b. „Rynek pracy i warsztat edukacyjny”, c. „Warsztat samopoznania”, d. „Indywidualna ocena zawodowa”);

• Etap IV - udzielenie wszystkim Uczestnikom/Uczestniczkom Projektu wsparcia szkoleniowo-doradczego (wsparcie szkoleniowe podzielone będzie na część podstawową i specjalistyczną);

• Etap V - nabór wniosków o przyznanie wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości składanych przez Uczestników Projektu (co najmniej 1 277 wniosków), ocena formalna wraz z ewentualnym jednokrotnym uzupełnieniem braków formalnych, ocena merytoryczno-techniczna oraz procedura odwoławcza w formie złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy;

• Etap VI - podpisanie umów na otrzymanie wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości (co najmniej 1 277 umów na kwotę nieprzekraczającą 21 662,00 zł na każdą umowę) oraz przekazanie środków finansowych Uczestnikom/Uczestniczkom projektu w dwóch turach - I tura maksymalnie 230 Uczestników, II tura - po procedurze odwoławczej 1047 kolejnych Uczestników;

• Etap VII - przeprowadzanie wizyt monitoringowych i kontrolnych u wszystkich Uczestników/Uczestniczek Projektu, którzy zawarli umowę na otrzymanie wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości.

   Wypłata bezzwrotnych środków na podjęcie działalności gospodarczej w kwocie 21 662,00 zł dla uczestników projektu planowana jest na miesiące marzec - maj przyszłego roku.

źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Tychach
Projekt „Kierunek przedsiębiorczość”

Data: 2013-08-22, 23:13:03
IV. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ

W dniu 24 sierpnia 2013 r. (sobota) o godz. 17:00
na stadionie w Rudzie Śląskiej przy ul. Sportowców 22
odbędzie się spotkanie piłkarskie

o Mistrzostwo LIGI OKRĘGOWEJ

pomiędzy:
Jastrząb Bielszowice - Pogoń Imielin

Data: 2013-08-22, 22:50:26
ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI

   Dyrekcja Przedszkola Miejskiego zaprasza rodziców na zebranie organizacyjne dotyczące nowego roku szkolnego w budynku przy Szkole Podstawowej, 29 sierpnia br. o godz. 17.00 - grupy: Myszki, Misie, Krasnale, natomiast w budynku Przedszkola Miejskiego, 30 sierpnia br. o godz. 17.00 - pozostałe grupy.

źródło: Przedszkole Miejskie w Imielinie

Data: 2013-08-22, 22:36:09
PUCHAR POLSKI

   Wydział Gier w wyniku losowania wyłonił n/w pary do rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice – sezon 2013/2014.

• Pierwsza runda z udziałem zgłoszonych Klubów Klasy A i B odbędzie się w dniu 24.08.2013r. (sobota) o godz. 11:00.

Pogoń Ruda Śląska - Kamionka Mikołów
Naprzód Lipiny - Reprezentacja Śląska Oldbojów
Hetman Katowice - Wolny los
MK Górnik Katowice - Wolny los
UKS Szopienice - Wolny los

• Druga runda Pucharu Polski odbędzie 10.09.2013r. (wtorek) o godz. 16:30.

Pogoń Ruda Śląska / Kamionka Mikołów - Strażak Mikołów
Naprzód Lipiny / Rep. Śląska Oldbojów - Śląsk Świętochłowice
Orzeł Mokre - Urania Ruda Śląska
UKS Szopienice - Rozwój II Katowice
MK Górnik Katowice - Unia Kosztowy
Jastrząb Ruda Śląska - Wawel–Wirek Ruda Śląska
Pogoń Imielin - Górnik 09 Mysłowice
Hetman Katowice - MKS Siemianowiczanka

• Trzecia runda Pucharu Polski z udziałem Klubów IV i III Ligi odbędzie się 24.09.2013r. (wtorek) o godz. 16:00.

źródło: Śląski Związek Piłki Nożnej - Podokręg Katowice

Data: 2013-08-22, 22:21:56
SESJA RADY MIASTA IMIELIN

   W dniu 28 sierpnia 2013 r. o godz. 16.15 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Imielin przy ul. Imielińskiej 81 odbędzie się Zwyczajna Sesja Rady Miasta Imielin.

Z proponowanym porządkiem obrad:
1. Otwarcie Sesji.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z Sesji Rady Miasta Imielin z dnia 26 czerwca 2013 roku.
4. Informacja na temat pracy Komisji w okresie międzysesyjnym.

5. Sprawozdanie z realizacji budżetu miasta za pierwsze półrocze 2013 roku:
  - Informacja o przebiegu wykonania budżetu miasta Imielin za I półrocze 2013 roku wraz z załącznikami,
  - Informacja o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej za I półrocze 2013 roku,
  - Informacja o przebiegu wykonania planu finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Imielinie za I półrocze 2013 roku.
6. Sprawozdanie z przebiegu realizacji robót inwestycyjno-remontowych w 2013 roku.
7. Pozyskanie środków pozabudżetowych.
8. Projekty uchwał wnoszone przez Burmistrza Miasta:
  a) w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXII/204/2013 Rady Miasta Imielin z dnia 26 czerwca 2013 roku w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych oraz warunków i zasad korzystania z przystanków udostępnionych dla operatorów i przewoźników, których właścicielem lub zarządzającym jest Miasto Imielin,
  b) w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie nadania Statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Imielinie,
  c) w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy na czas oznaczony do 3 lat dla nieruchomości położonej przy ul. Wyzwolenia w Imielinie,
  d) w sprawie zbycia działki położonej w rejonie ulicy Imielińskiej w Imielinie,
  e) w sprawie obciążenia służebnością nieruchomości gruntowej – działki nr 2491/139 zapisanej w księdze wieczystej nr KA1L/00012263/1,
  f) w sprawie wyrażenia zgody na dzierżawę w trybie przetargowym nieruchomości gruntowych, na okres co najmniej 10 lat położonych w rejonie ul. Satelickiej w Imielinie,
  g) w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej w mieście Imielin,
  h) w sprawie zmiany Uchwały Nr XXIX/183/2013 Rady Miasta Imielin z dnia 26 marca 2013 roku w sprawie zaciągnięcia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na zadanie pn. „Budowa reaktora biologicznego z dodatkowym wyposażeniem na oczyszczalni ścieków w Imielinie”,
  i) w sprawie zmiany Uchwały Nr XXVI/160/2012 Rady Miasta Imielin z dnia 19 grudnia 2012 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2013-2019,
  j) w sprawie zmian budżetu miasta na 2013 rok.
9. Projekty uchwał wnoszone przez Przewodniczącą Rady Miasta:
  a) w sprawie powołania doraźnej Komisji Rady Miasta Imielin,
  b) w sprawie odmowy uwzględnienia wezwania do usunięcia naruszenia prawa.
10. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta w okresie międzysesyjnym.
11. Interpelacje i wolne wnioski.
12. Sprawy bieżące Rady Miasta.
13. Zamknięcie Sesji.

źródło: Urząd Miasta Imielin

Data: 2013-08-22, 22:02:38
KOLEJNE PUNKTY NA KONCIE POGONI...


Łukasz Samek dwukrotnie pokonał bramkarza gości.

Pogoń Imielin 4:0 (1:0) Rozwój II Katowice

Bramki:
39' 1:0 Łukasz Samek, 50' 2:0 Adrian Wojtaszak, 77' 3:0 Roman Goczoł, 78' 4:0 Łukasz Samek

Napomnienia:
29' Cisoń D. (Pogoń), 53' Aniśko (Rozwój), 57' Jakubczyk (Rozwój), 63' Kryla (Pogoń), 89' Goczoł (Pogoń)

Wykluczenia:
---

Sędziowie:
Michał Busek - Artur Daziluk, Mateusz Wolnik (Rybnik)

Czas gry:
I - 45' +1, II - 45' +2

Widzów:
90

Składy:

POGOŃ (stroje: czerwono-żółte): Skuza - Pastuszka, Polarz (k)(80. Kubiczek), Kryla, Wojtaszak (80. k), Cisoń D., Samek (82. Stadler), Malina, Gardawski (65. Pacwa W.), Synowiec L., Cuber (75. Goczoł)
Ławka: Stolorz - Pacwa W., Stadler, Goczoł, Kubiczek

Rozwój (stroje: zielone): Ćwiękała - Mielnik (k)(70. Płonka P.), Jakubczyk, Aniśko (50. Sobkiewicz), Wróbel, Paszek (65. Kowalski), Łucki, Rutkowski, Tarabasz (58' Przecherka), Piasecki, Siwy (70. k)
Ławka: Płonka K. - Sobkiewicz, Przecherka, Płonka P., Kowalski

Zdjęcia:

GALERIA: III KOLEJKA: POGOŃ IMIELIN - ROZWÓJ II KATOWICE

UWAGA! Poczekaj aż galeria się w pełni załaduje i dopiero później klikaj w miniaturki!

Data: 2013-08-18, 0:57:27
94. ROCZNICA WYBUCHU PIERWSZEGO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO
Pomnik w miejscu przysięgi Powstańców Śląskich Grupa Imielin w Dziećkowicach

   W nocy z 17 na 18 sierpnia 1919 r. wybuchło pierwsze powstanie śląskie. Na terenie Imielina członkowie POW Górnego Śląska przygotowując się do powstania, organizowali broń z terenu Galicji, głównie z Oświęcimia, skąd przez Wolę przemycano ją do Imielina. Już w pierwszym dniu powstania Grupa powstańców licząca około 80. osób zebrała się w lesie przy drodze do Kosztów. Około godziny 22.00 Szczepan Molarny, dowódca oddziału i komendant POW w Imielinie, odebrał przysięgę od swych żołnierzy i podzielił grupę na trzy plutony. Stan uzbrojenia pozostawał jednak wiele do życzenia – powstańcy posiadali zaledwie 21 karabinów i 12 pistoletów.

Następnie postanowiono rozbroić żandarmów stacjonujących w Imielinie w budynku starej szkoły. Niestety wartownik powstańców Piotr Mandrela, chcąc zatrzymać jadący do Kosztów wóz, oddał strzał ostrzegawczy z karabinu, alarmując tym samym miejscową żandarmerię. Powstańcy podeszli mimo wszystko pod posterunek żandarmerii, gdzie w międzyczasie zarządzono alarm. Ze względu na zaistniałą sytuację odstąpili od zaplanowanego rozbrojenia i rozeszli się do domów. Po tej nieudanej akcji w Imielinie nie prowadzono już więcej działań zbrojnych w ramach pierwszego powstania śląskiego, niemniej powstańcy z Imielina brali udział w rozbrojeniu posterunków Grenzschutzu w Kopciowicach i Chełmie Małym oraz w walkach na terenie Woli. 24 sierpnia 1919 r. wydano rozkaz zaprzestania walk, a 26 sierpnia formalnie uznano powstanie za zakończone.

źródło: D. Walencik, "Przeszłość historyczna Imielina i jego mieszkańców", Imielin 2003

Data: 2013-08-16, 23:11:52
PIŁKARSKI WEEKEND

III KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ - GRUPA: „KATOWICE II”

Pogoń Imielin - Rozwój II Katowice 4:0 (1:0) (17.08.13 r., godz. 14:30)

Unia Kosztowy - Strażak Mierzęcice 5:1 (17.08.13 r., godz. 17:00)

Śląsk Świętochłowice - Górnik 09 Mysłowice 2:1 (17.08.13 r., godz. 17:00)

Warta Zawiercie - MKS Siemianowiczanka 0:0 (17.08.13 r., godz. 17:00)

Wawel-Wirek Ruda Śląska - Unia Ząbkowice 1:1 (17.08.13 r., godz. 17:00)

Pionier Ujejsce - Jastrząb Bielszowice 3:0 (17.08.13 r., godz. 17:00)

Przemsza Siewierz - Niwka Sosnowiec 1:2 (17.08.13 r., godz. 17:00)

Tęcza Błędów - Unia Dąbrowa Górnicza 4:0 (17.08.13 r., godz. 17:00)

III KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ - GRUPA: „KATOWICE I”

Ogrodnik Cielmice - MKS Lędziny 1:1 (17.08.13 r., godz. 17:00)

Piast Bieruń Nowy - Sokół Orzesze 2:2 (17.08.13 r., godz. 17:00)

LKS Bełk - Unia Bieruń Stary 4:1 (18.08.13 r., godz. 17:00)

Data: 2013-08-16, 16:57:38
„TOUR de IMIELIN '2013”
IX. Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta Imielin.

WYŚCIG KOLARSKI W IMIELINIE
Niedziela, 01.09.2013 r.

START i META
ul. Wojciecha Sapety przy Gimnazjum

TRASA:
na pętli okrężnej biegnącej ulicami:
Wojciecha Sapety, ks. Piotra Ściegennego oraz Skalną.
Runda długości: 2 000 m

12:30 Zabawa rowerowa dzieci do lat 10, 200m

START KATEGORII (godz. 13:00):

- Żak + Młodziczka    4 okrążeń x 2 km = 8 km,
- Młodzik + Juniorka Mł.    8 okrążeń x 2 km = 16 km,
- Junior Mł. + Kobiety Open    12 okrążeń x 2 km = 24 km,
- Orlik + Junior    20 okrążeń x 2 km = 40 km.

źródło: Kurier Imieliński nr 8(82) - sierpień 2013

Data: 2013-08-16, 15:40:36
III. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ

W dniu 17 sierpnia 2013 r. (sobota) o godz. 14:30
na stadionie w Imielinie przy ul. gen. Józefa Hallera 37a
odbędzie się spotkanie piłkarskie

o Mistrzostwo LIGI OKRĘGOWEJ

pomiędzy:
Pogoń Imielin - Rozwój II Katowice

Data: 2013-08-15, 11:07:49
PODZIAŁ PUNKTÓW...


W 42. minucie spotkania Adrian Wojtaszak z rzutu wolnego ustalił wynik meczu.

Niwka Sosnowiec 1:1 (1:1) Pogoń Imielin

Bramki:
16' 1:0 Michał Kysiak, 42' 1:1 Adrian Wojtaszak.

Napomnienia:
45'+1 Bundzyło (Pogoń), 59' Musiał (Niwka), 74' Hepo (Niwka), 77' Samek (Pogoń), 83' Banarski (Niwka), 90'+3 Komorowski (Niwka)

Wykluczenia:
---

Sędziowie:
Marcin Bielawski - Tomasz Cyroń, Dominik Helios (Katowice)

Czas gry:
I - 45' +1, II - 45' +3

Widzów:
30

Składy:

Niwka (stroje: czarno-czarne): Zachariasz - Hepo (k), Ptaszek, Walczak, Banarski, Gałuszka, Zudin (85. Mizia), Kmiecik (46. Sobczyk), Korepta, Musiał, Kysiak (77. Komorowski)
Ławka: Leśniewski - Mizia, Rokosz, Komorowski, Sobczyk, Matewski

POGOŃ (stroje: żółto-zielone): Skuza - Polarz, Bundzyło (k), Pastuszka, Wojtaszak, Kryla, Malina (65. Pacwa M.), Synowiec L., Cuber (70. Kołodziejczyk), Samek (88. Hermyt M.), Cisoń D.
Ławka: Stolorz - Pacwa M., Walczysko, Stadler, Hermyt Marek,, Kołodziejczyk

Zdjęcia:

GALERIA: II KOLEJKA: NIWKA SOSNOWIEC - POGOŃ IMIELIN

UWAGA! Poczekaj aż galeria się w pełni załaduje i dopiero później klikaj w miniaturki!

Data: 2013-08-14, 21:25:24
PIŁKARSKA ŚRODA

II KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ - GRUPA: „KATOWICE II”

Niwka Sosnowiec - Pogoń Imielin 1:1 (1:1) (14.08.13 r., godz. 18:00)

Unia Ząbkowice - Unia Kosztowy 2:1 (1:1) (14.08.13 r., godz. 18:00)

Górnik 09 Mysłowice - Wawel-Wirek Ruda Śl. 0:1 (14.08.13 r., godz. 18:00)

Rozwój II Katowice - Pionier Ujejsce 4:0 (14.08.13 r., godz. 18:00)

MKS Siemianowiczanka - Śląsk Świętochłowice 0:0 (14.08.13 r., g. 18:00)

Strażak Mierzęcice - Tęcza Błędów 0:0 (14.08.13 r., godz. 18:00)

Unia Dąbrowa Górnicza - Przemsza Siewierz 1:1 (14.08.13 r., godz. 18:00)

Jastrząb Bielszowice - Warta Zawiercie 1:8 (14.08.13 r., godz. 18:00)

II KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ - GRUPA: „KATOWICE I”

MKS Lędziny - LKS Bełk 1:0 (14.08.13 r., godz. 18:00)

Dąb Gaszowice - Piast Bieruń Nowy 1:3 (14.08.13 r., godz. 18:00)

Unia Bieruń Stary - Sokół Wola 3:4 (14.08.13 r., godz. 18:00)

Data: 2013-08-13, 13:08:29
JUTRO ZABRAKNIE WODY!
Miejska Spółka Komunalna w Imielinie informuje mieszkańców.

   W związku z przepięciem wodociągu w ul. Kordeckiego informujemy, że w dniu jutrzejszym tj. 14.08.2013 r. wystąpią braki wody u odbiorców zamieszkałych przy ul. Kordeckiego pomiędzy ulicą Skargi, a ulicą Sikorskiego.

Za spowodowane utrudnienia przepraszamy.

źródło: Miejska Spółka Komunalna Sp. z o.o. w Imielinie

Data: 2013-08-13, 13:00:06
II. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ

W dniu 14 sierpnia 2013 r. (środa) o godz. 18:00
na stadionie w Sosnowcu przy ul. Orląt Lwowskich 70
odbędzie się spotkanie piłkarskie

o Mistrzostwo LIGI OKRĘGOWEJ

pomiędzy:
Niwka Sosnowiec - Pogoń Imielin

Data: 2013-08-11, 18:27:47
UKAZAŁ SIĘ NOWY NUMER KURIERA IMIELIŃSKIEGO

W numerze:

   Sezon inwestycji, Przedszkole dla wszystkich, Lokalny Program Rewitalizacji, Jak działa nowy system?, To jest ważne!, Wakacje w mieście, Parafialny tydzień wycieczkowy, Zawody na Michaliku, Wyścig w Imielinie, 4 złota, 3 srebra i 2 brązy, Nocne wędkowanie, Pidło - Wczasy w PRL-u (2), Wycieczki i rocznice emerytów, Jubileusz seniorki, O miodzie i pszczelarstwie, Szachiści po raz 5. w II lidze, Trenują najmłodsi i wiele innych artykułów o naszej miejscowości.

Nowy numer Kuriera można pobrać ze strony:
Urzędu Miasta Imielin

Data: 2013-08-11, 18:00:33
UDANA INAUGURACJA SEZONU...


W 6. minucie spotkania, Grzegorz Cuber otworzył worek z bramkami dla Pogoni.

Pogoń Imielin 3:1 Unia Dąbrowa Górnicza

Bramki:
6' 1:0 Grzegorz Cuber, 27' 2:0 Lechosław Synowiec, 54' 3:0 Adrian Wojtaszak (z rzutu karnego), 90'+3 3:1 Mateusz Borek (z rzutu karnego).

Napomnienia:
22' Cisoń D. (Pogoń), 77' Kuzior (Unia), 90'+3 Skuza (Pogoń)

Wykluczenia:
---

Sędziowie:
Dominik Dreszer - Marek Król, Piotr Antczak (Zabrze)

Czas gry:
I - 45' +0, II - 45' +3

Widzów:
60

Składy:

POGOŃ (stroje: żółto-zielone): Skuza - Polarz, Bundzyło (k), Pastuszka, Kryla, Synowiec L., Wojtaszak, Cisoń D. (80. Pacwa W.), Malina (75. Pacwa M.), Samek (85. Kubiczek), Cuber (66. Kołodziejczyk)
Ławka: - Kubiczek, Kołodziejczyk, Walczysko, Pacwa W., Pacwa M.

Unia (stroje: bordowe): Iwaniuk (k) - Kusiak, Kuzior (78' Stochel), Bojacz, Szymański, Grunt (74' Kowalczyk), Borek, Broniszewski, Ułanowicz (80' Redel), Ołubiec (46. Topolski), Brzoza
Ławka: Dziourowicz - Kowalczyk, Topolski, Stochel, Redel

Zdjęcia:

GALERIA: I KOLEJKA: POGOŃ IMIELIN - UNIA DĄBROWA GÓRNICZA

UWAGA! Poczekaj aż galeria się w pełni załaduje i dopiero później klikaj w miniaturki!

Data: 2013-08-10, 20:21:50
DYŻUR RADNYCH RADY MIASTA IMIELIN

   Na kolejny dyżur dnia 2 września 2013 roku w godzinach od 16.00 do 17.00 do sali nr 21 na I piętrze w Urzędzie Miasta Imielin zapraszają mieszkańców następujący Radni:

- Jan Jurecki (okręg nr 10) – ulice: Apteczna, Bluszczowa, Jana Brzozy, Marii Dąbrowskiej, Floriana, Świętego Brata Alberta od nr 1 do nr 45 nieparzyste i od nr 2 do nr 32c parzyste, Złocista.

- Krzysztof Hajduczek (okręg nr 14) – ulice: Jana Baranowicza, Michała Drzymały, Kolejowa.

- Tadeusz Hericht (okręg nr 15) – ulice: Dobra, Francuska, Krótka, Karola Miarki, Miła, Urocza, Wiosenna, Żeńców.

źródło: Kurier Imieliński nr 8(82) - sierpień 2013

Data: 2013-08-10, 20:12:08
PIŁKARSKI WEEKEND

I KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ - GRUPA: „KATOWICE II”

Pionier Ujejsce - Niwka Sosnowiec 1:1 (10.08.13 r., godz. 13:00)

Pogoń Imielin - Unia Dąbrowa Górnicza 3:1 (2:0) (10.08.13 r., godz. 17:00)

Unia Kosztowy - Górnik 09 Mysłowice 4:0 (1:0) (10.08.13 r., godz. 17:00)

Warta Zawiercie - Rozwój II Katowice 3:0 (10.08.13 r., godz. 17:00)

Przemsza Siewierz - Strażak Mierzęcice 1:0 (10.08.13 r., godz. 17:00)

Tęcza Błędów - Unia Ząbkowice 1:6 (10.08.13 r., godz. 17:00)

Wawel-Wirek Ruda Śl. - Śląsk Świętochłowice 2:1 (10.08.13 r., godz. 17:00)

Jastrząb Bielszowice - MKS Siemianowiczanka 0:3 (03.09.13 r., godz. 18:00)

I KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ - GRUPA: „KATOWICE I”

MKS Lędziny - Unia Bieruń Stary 6:0 (10.08.13 r., godz. 17:00)

Piast Bieruń Nowy - Tyski Sport II S.A. 0:2 (10.08.13 r., godz. 17:00)

Data: 2013-08-09, 11:03:24
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 68 - SILNE BURZE Z GRADEM

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie; Zjawisko/stopień zagrożenia: Silne burze z gradem/2; Obszar: województwo śląskie; Ważność: od godz. 14:00 dnia 09.08.2013 do godz. 06:00 dnia 10.08.2013; Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 30 mm do 40 mm, lokalnie w okresie trwania zjawisk burzowych do 60 mm, a wiatr osiągnie w porywach od 80 km/h do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h; Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80%; Uwagi: brak; Dyżurny synoptyk: Łukasz Kiełt; Godzina i data wydania: godz. 09:57 dnia 09.08.2013.

źródło: IMGW-PIB Oddział w Krakowie
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Data: 2013-08-09, 10:46:27
AWANS i SPADEK Z V LIGI W SEZONIE 2013/14

   Drużyny, które w rozgrywkach sezonu 2013/2014 zajmą pierwsze miejsce w każdej z grup awansują bezpośrednio do IV ligi.

   Drużyny, które po zakończeniu sezonu 2013/2014 zajmą w swoich grupach miejsca szesnaste, piętnaste i czternaste spadają do właściwych terytorialnie Podokręgów. Liczba drużyn objętych spadkiem z Klasy Okręgowej może ulec zwiększeniu o liczbę drużyn spadających z IV ligi i wyższych klas rozgrywkowych lub zmniejszeniu w razie awansu drużyn wicemistrzowskich do IV ligi.

   W przypadku konieczności ograniczenia spadków spośród drużyn, które zajęły w swoich grupach miejsca czternaste zostanie sporządzona dodatkowa tabela, a o zajętym miejscu decydować będzie wyższa średnia arytmetyczna (dwa miejsca po przecinku) liczona stosunkiem liczby zdobytych punktów do liczby rozegranych spotkań. W przypadku równej średniej arytmetycznej dwóch lub więcej drużyn o zajętym miejscu decyduje:
a) korzystniejsza różnica między zdobytymi a utraconymi bramkami we wszystkich spotkaniach całego cyklu;
b) spotkanie barażowe na neutralnym boisku.

REGULAMIN rozgrywek w piłce nożnej o mistrzostwo Klasy Okręgowej na sezon 2013/2014

Data: 2013-08-07, 23:21:09
KZK GOP: FUNKCJONOWANIE KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W OKRESIE WNIEBOWZIĘCIA NMP

   Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w okresie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 i 16 sierpnia 2013 roku) zostaną zmienione zasady funkcjonowania komunikacji miejskiej.

15 sierpnia 2013 roku (Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny)

Na liniach KZK GOP i MZKP będą obowiązywały rozkłady jazdy na niedziele i święta, ale z następującymi wyjątkami:
– nie będą kursowały linie autobusowe nr: 250, 750, S-6, S-7, S-8 i S-10;
– linie autobusowe nr: 39, 52, 59, 109, 146, 155, 194, 230, 255, 710 i 850 będą kursowały z pominięciem przystanków przy centrach handlowych, wg rozkładów jazdy obowiązujących w dni wolne od pracy w centrach handlowych. Linie MZKP również nie będą obsługiwały przystanków zlokalizowanych przy centrach handlowych.

16 sierpnia 2013 roku (piątek)

Na liniach KZK GOP i MZKP będą obowiązywały rozkłady jazdy na soboty, ale z następującymi wyjątkami:
– linia tramwajowa nr 5 oraz linie autobusowe nr: 2, 80, 120, 130, 135, 178, 202, 236, 288, 636, 735, 738, 840 i 870 będą kursowały według rozkładów jazdy na dni robocze;
– linia tramwajowa nr 27 będzie kursowała według rozkładu jazdy oznaczonego jako „specjalny sobotni” (bez obsługi Będzina).

źródło: KZK GOP

Data: 2013-08-07, 22:19:12
PIŁKARSKA JESIEŃ W IMIELINIE - aktualizacja: 07.08.2013 r. - Trampkarze '2001 - grupa II
Terminarz spotkań: Klasa Okręgowa, Klasa B, Trampkarze '1999, Trampkarze '2003

Klasa Okręgowa - grupa: 2
sezon 2013/14

Kolejka 1
10.08.2013 r., godz. 17:00 Pogoń Imielin - Unia Dąbrowa Górnicza

Kolejka 2
14.08.2013 r., godz. 18:00 Niwka Sosnowiec - Pogoń Imielin

Kolejka 3
17.08.2013 r., godz. 14:30 Pogoń Imielin - Rozwój II Katowice

Kolejka 4
24.08.2013 r., godz. 17:00 Jastrząb Bielszowice - Pogoń Imielin

Kolejka 5
31.08.2013 r., godz. 17:00 Pogoń Imielin - Warta Zawiercie

Kolejka 6
07.09.2013 r., godz. 17:00 Pionier Ujejsce - Pogoń Imielin

Kolejka 7
14.09.2013 r., godz. 16:30 Pogoń Imielin - MKS Siemianowiczanka

Kolejka 8
21.09.2013 r., godz. 16:30 Pogoń Imielin - Przemsza Siewierz

Kolejka 9
28.09.2013 r., godz. 16:00 Tęcza Błędów - Pogoń Imielin

Kolejka 11
12.10.2013 r., godz. 15:30 Wawel-Wirek Ruda Śląska - Pogoń Imielin

Kolejka 12
19.10.2013 r., godz. 15:30 Pogoń Imielin - Śląsk Świętochłowice

Kolejka 13
26.10.2013 r., godz. 15:00 Górnik 09 Mysłowice - Pogoń Imielin

Kolejka 14
02.11.2013 r., godz. 13:30 Pogoń Imielin - Unia Ząbkowice

Kolejka 15
09.11.2013 r., godz. 13:30 Strażak Mierzęcice - Pogoń Imielin

Kolejka 16
16.11.2013 r., godz. 13:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Pogoń Imielin

Klasa B
sezon 2013/14

Kolejka 1
01.09.2013 r., godz. 11:00 Pogoń II Imielin - Slavia II Ruda Śląska

Kolejka 2
08.09.2013 r., godz. 11:00 UKS Szopienice - Pogoń II Imielin

Kolejka 3
15.09.2013 r., godz. 11:00 Pogoń Imielin - Kamionka Mikołów

Kolejka 4
22.09.2013 r., godz. 11:00 Szombierki II Bytom - Pogoń Imielin

Kolejka 5
29.09.2013 r. Pogoń Imielin - vacat

Kolejka 6
06.10.2013 r., godz. 11:00 Jastrząb II Ruda Śląska - Pogoń II Imielin

Kolejka 7
13.10.2013 r., godz. 11:00 Pogoń Imielin - Sparta II Katowice

Kolejka 8
20.10.2013 r., godz. 11:00 Urania III Ruda Śląska - Pogoń II Imielin

Kolejka 9
27.10.2013 r., godz. 11:00 Pogoń Imielin - Burza Borowa Wieś

Kolejka 10
03.11.2013 r., godz. 11:00 Pogoń II Imielin - Stadion Śląski Chorzów

Kolejka 11
10.11.2013 r., godz. 11:00 Lechia 06 Mysłowice - Pogoń II Imielin

Trampkarze '1999
sezon 2013/14

Kolejka 1
31.08.2013 r., godz. 9:30 Pogoń Imielin - Urania Ruda Śląska

Kolejka 2
07.09.2013 r., godz. 9:30 Podlesianka Katowice - Pogoń Imielin

Kolejka 3
14.09.2013 r., godz. 9:30 Pogoń Imielin - Polonia Łaziska Górne

Kolejka 4
21.09.2013 r., godz. 9:30 Naprzód Świętochłowice - Pogoń Imielin

Kolejka 5
28.09.2013 r., godz. 9:30 Pogoń Imielin - Pogoń Ruda Śląska

Kolejka 6
05.10.2013 r., godz. 9:30 Wawel-Wirek Ruda Śląska - Pogoń Imielin

Kolejka 7
12.10.2013 r., godz. 9:30 Pogoń Imielin - MKS Siemianowiczanka

Kolejka 8
19.10.2013 r., godz. 9:30 Pogoń Imielin - Gieksa Katowice

Kolejka 9
26.10.2013 r., godz. 9:30 Stadion Śląski Chorzów - Pogoń Imielin

Kolejka 10
02.11.2013 r., godz. 9:30 Pogoń Imielin - Jastrząb Ruda Śląska

Kolejka 11
09.11.2013 r., godz. 9:30 Slavia Ruda Śląska - Pogoń Imielin

Trampkarze '2001 - grupa: 2
sezon 2013/14

Kolejka 1
31.08.2013 r., godz. 13:30 GKS II Katowice - Pogoń Imielin

Kolejka 2
04.09.2013 r., godz. 17:30 MKS Siemianowiczanka - Pogoń Imielin

Kolejka 3
07.09.2013 r., godz. 13:30 Pogoń Imielin - Unia Kosztowy

Kolejka 4
14.09.2013 r., godz. 13:30 Ruch Chorzów - Pogoń Imielin

Kolejka 5
18.09.2013 r., godz. 17:00 Pogoń Imielin - Górnik Wesoła

Kolejka 6
21.09.2013 r., godz. 13:30 Polonia Łaziska Górne - Pogoń Imielin

Kolejka 7
28.09.2013 r., godz. 13:30 Pogoń Imielin - Józefka Chorzów

Kolejka 8
02.10.2013 r., godz. 16:00 Pogoń Imielin - GKS II Katowice

Kolejka 9
05.10.2013 r., godz. 13:30 Pogoń Imielin - MKS Siemianowiczanka

Kolejka 10
12.10.2013 r., godz. 13:30 Unia Kosztowy - Pogoń Imielin

Kolejka 11
19.10.2013 r., godz. 13:30 Pogoń Imielin - Ruch Chorzów

Kolejka 12
26.10.2013 r., godz. 13:30 Górnik Wesoła - Pogoń Imielin

Kolejka 13
02.11.2013 r., godz. 13:30 Pogoń Imielin - Polonia Łaziska Górne

Kolejka 14
09.11.2013 r., godz. 13:30 Józefka Chorzów - Pogoń Imielin

Trampkarze '2003 - grupa: 2
sezon 2013/14

Kolejka 1
03.09.2013 r., godz. 17:00 Unia Kosztowy - Pogoń Imielin

Kolejka 2
10.09.2013 r., godz. 17:00 Pogoń Imielin - Józefka Chorzów

Kolejka 3
17.09.2013 r., godz. 16:30 Polonia Łaziska Górne - Pogoń Imielin

Kolejka 4
24.09.2013 r., godz. 16:00 Pogoń Imielin - Rozwój II Katowice

Kolejka 5
01.10.2013 r., godz. 16:00 UKS Szopienice - Pogoń Imielin

Kolejka 6
08.10.2013 r., godz. 16:00 Pogoń Imielin - Gwiazda II Ruda Śląska

Kolejka 7
15.10.2013 r., godz. 15:30 AKS II Mikołów - Pogoń Imielin

Kolejka 8
22.10.2013 r., godz. 15:30 Pogoń Imielin - Stadion Śląski Chorzów

Kolejka 9
29.10.2013 r., godz. 14:30 Jedność Siemianowice Śląskie - Pogoń Imielin

Kolejka 10
05.11.2013 r., godz. 14:30 GKS Katowice - Pogoń Imielin

Kolejka 11
12.11.2013 r. Pogoń Imielin - vacat

źródło: Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach
Śląski Związek Piłki Nożnej - Podokręg Katowice

Data: 2013-08-06, 10:38:33
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 67 - BURZE Z GRADEM

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie; Zjawisko/stopień zagrożenia: Burze z gradem/1; Obszar: województwo śląskie; Ważność: od godz. 22:30 dnia 04.08.2013 do godz. 05:00 dnia 05.08.2013 ; Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, głównie na zachodzie województwa, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu miejscami wyniosą od 15 mm do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 80 km/h; Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80%; Uwagi: Nadal obowiązuje OSTRZEŻENIE na upały nr 66 z ważnością od godz. 12.00 dnia 02.08.2013 do godz. 19.30 dnia 08.08.2013; Dyżurny synoptyk: Tomasz Knopik; Godzina i data wydania: godz. 22:06 dnia 04.08.2013.

źródło: IMGW-PIB Oddział w Krakowie
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Data: 2013-08-04, 22:38:53
PLANOWANE WYŁĄCZENIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ W IMIELINIE

   TAURON Dystrybucja, Odział Będzin, Region Jaworzno informuje, że w dniu 09.08.2013 r. w godzinach od 9:00 do 10:00 i od 14:00 do 15:00 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej u odbiorców zamieszkałych w Imielinie przy ulicach:

Banachiewicza 1 do 19, 2 do 36; Dunikowskiego 19; Kuczyńskiego 2; Kusocińskiego 1 do 25, 16 do 36; Rubinowa 10, 12.

Przewidywany czas przywrócenia zasilania: 09-08-2013 10:00 i 15:00.

źródło: TAURON Dystrybucja S.A.

Data: 2013-08-04, 10:00:03
INAUGURACJA SEZONU PIŁKARSKIEGO 2013/14

W dniu 10 sierpnia 2013 r. (sobota) o godz. 17:00
na stadionie w Imielinie przy ul. gen. Józefa Hallera 37a
odbędzie się spotkanie piłkarskie

o Mistrzostwo LIGI OKRĘGOWEJ

pomiędzy:
Pogoń Imielin - Unia Dąbrowa Górnicza

Rezultaty spotkań: Pogoń Imielin - Unia Dąbrowa Górnicza

sezon 2009/10: (liga okręgowa)
03.10.2009 r. Unia Dąbrowa Górnicza - Pogoń Imielin 1:1 (1:0); Bramki: 33' 1:0 Topolski, 88' 1:1 Pacwa W.

15.05.2010 r. Pogoń Imielin - Unia Dąbrowa Górnicza 2:1 (2:0); Bramki: 39' 1:0 Góra, 45' 2:0 Synowiec L., 54' 2:1 Nowak.

sezon 2008/09: (liga okręgowa)
02.11.2008 r. Pogoń Imielin - Unia Dąbrowa Górnicza 2:1 (1:0); Bramki: 44' 1:0 Żorawik B., 51' 2:0 Żorawik B., 53' 2:1 Szatan.

13.06.2009 r. Unia Dąbrowa Górnicza - Pogoń Imielin 0:1 (0:1); Bramka: 14' 0:1 Hermyt Michał.

sezon 2007/08: (liga okręgowa)
06.10.2007 r. Pogoń Imielin - Unia Dąbrowa Górnicza 4:0 (0:0); Bramki: 54' 1:0 Michalski, 78' 2:0 Grabowski, 79' 3:0 Synowiec L., 83' 4:0 Grabowski.

17.05.2008 r. Unia Dąbrowa Górnicza - Pogoń Imielin 5:2 (3:1); Bramki: 34' 1:0 Piątek, 37' 2:0 Nowak, 39' 3:0 Piątek, 45' 3:1 Grabowski, 52' 3:2 Grabowski, 64' 4:2 Szatan, 68' 5:2 Piątek.

--- --- ---

   Ostatni raz, obie jedenastki spotkały się w XXIV. kolejce klasy okręgowej, sezonu 2009/10...

Sprawozdanie z zawodów
z dnia: 15.05.2010 r.

Rezultat: Pogoń Imielin - Unia Dąbrowa Górnicza 2:1 (2:0)

Bramki: Góra 39', Synowiec L. 45' - Nowak 54'

Składy:
Pogoń (stroje: niebiesko-granatowe): Skuza - Włodarczyk (60. Hermyt Marek), Góra, Wierzba, Ptaszek (80. Synowiec M.) - Surlej (70. Keler M.), Gajda, Synowiec L., Pastuszka (k) - Kamiński (55. Żorawik), Stojak; Ławka: Piasecki, Keler, Synowiec M., Żorawik, Cisoń K., Cisoń D., Hermyt Marek
Unia (stroje: biało-granatowe): Iwaniuk - Nowak, Wołczyk, Ambrozik (62. Kulig), Roterman - Gleń (70. Borek), Wikliński, Kuzior, Piątek - Kowalczyk (k), Topolski; Ławka: Frączek, Kulig, Borek, Broniszewski, Mikoda

Napomnienia zawodników: Kamiński 54', Stojak 73', 87' - Iwaniuk 55', Wołczyk 88'

Wykluczenia: Stojak 87' - ---

Trójka sędziowska: Antczak - Woźniak, Gil (Zabrze)

Czas gry: I - 45' +1 ; II - 45' +5

Widzów: 50

Zdjęcia:

GALERIA: XXIV KOLEJKA POGOŃ IMIELIN - UNIA DĄBROWA GÓRNICZA

UWAGA! Poczekaj aż galeria się w pełni załaduje i dopiero później klikaj w miniaturki!

Data: 2013-08-03, 20:21:30
KZK GOP: KATOWICE - MODERNIZACJA UL. 1 MAJA
– dotyczy linii autobusowych nr: 30, 70, 76, 77, 149, 600.

   Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z zakończeniem pierwszego etapu budowy sieci wodno-kanalizacyjnej i przystąpieniem do prac związanych z modernizacją jezdni południowej ul. 1 Maja od 6 sierpnia 2013 r. (wtorek) do odwołania wprowadzone zostaną zmiany w przejazdach oraz obsłudze przystanków dla kierunku od centrum Katowic do Zawodzia dla linii autobusowych nr: 30, 70, 76, 77, 149, 600.

   Po obsłudze przystanku „Zawodzie Bohaterów Monte Cassino” autobusy kursować będą wahadłowo jezdnią północną ulicy 1 Maja, włączając się następnie na własne trasy.

   W kierunku do Zawodzia zawieszona zostanie obsługa przystanków autobusowych: „Zawodzie Ośrodek Sportowy”, a obsługa przystanku „Zawodzie Łączna” będzie się odbywać w tymczasowej lokalizacji w zatoce autobusowej przy ul. 1 Maja (naprzeciw pętli tramwajowej). Linia nr 30 w kierunku do Zawodzia nie będzie obsługiwać przystanku „Zawodzie Ośrodek Sportowy”, w zamian zatrzymywać się będzie na tymczasowym stanowisku przy ul. 1 Maja (strona południowa) w rejonie ul. Niedurnego.

   W kierunku do centrum Katowic autobusy nadal nie będą zatrzymywać się na przystanku „Zawodzie Łączna” (funkcjonujący przejazd wahadłowy).

   Przywrócona zostanie obsługa przystanku „Zawodzie Ośrodek Sportowy”, natomiast przystanek „Zawodzie Bohaterów Monte Cassino” obsługiwany będzie w lokalizacji docelowej. Zlikwidowane zostanie tymczasowe stanowisko obowiązujące dla linii nr 30 w rejonie skrzyżowania ul. 1 Maja z ul. Staszica.

źródło: KZK GOP

Data: 2013-08-03, 12:10:43
ROWEROWA PIELGRZYMKA

   Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza wszystkich młodych do udziału w rowerowej pielgrzymce na Kalwarię Zebrzydowską. Wyjazd dnia 12 sierpnia o godzinie 4.00. Osoby chętne zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 7 sierpnia br. o godz. 17.30 w Oratorium.

źródło: Wiadomości Parafialne - Niedziela, 04.08.2013

Data: 2013-08-03, 11:32:28
POGOŃ IMIELIN STAWIA NA DZIECI i MŁODZIEŻ...
Zarząd klubu L.K.S. "Pogoń" Imielin zaprasza wszystkie dzieci i młodzież na treningi.

Grupa I

Rocznik: 2003, 2004, 2005, 2006

Trener: Jarosław Zadylak (zawodnik: GKS-u Tychy, Górnika Zabrze, Lechii Gdańsk, Grunwaldu Ruda Śląska, Polonii Bytom, ..., ponad 60. występów w ekstraklasie, blisko 150. występów w II lidze, ...)

Najbliższe treningi: Wtorek (06.08.2013 r., godz. 10), Czwartek (08.08.2013 r., godz. 10), Sobota (10.08.2013 r., godz. 10)

Miejsce: L.K.S. "Pogoń" Imielin, ul. Józefa Hallera 37a, Imielin

Kontakt z trenerem: 512 416 407

Grupa II

Rocznik: 2001, 2002

Trener: Damian Parusel

Najbliższe treningi: Wtorek (06.08.2013 r., godz. 17), Czwartek (08.08.2013 r., godz. 17)

Miejsce: L.K.S. "Pogoń" Imielin, ul. Józefa Hallera 37a, Imielin

Kontakt z trenerem: 505 933 134

Grupa III

Rocznik: 1999, 2000

Trener: Jacek Stęchły

Najbliższe treningi: Poniedziałek (05.08.2013 r., godz. 17), Środa (07.08.2013 r., godz. 17), Piątek (09.08.2013 r., godz. 17)

Miejsce: L.K.S. "Pogoń" Imielin, ul. Józefa Hallera 37a, Imielin

Kontakt z trenerem: 695 826 113

Zapraszamy wszystkich chętnych do gry, tych którzy się już zapisali
i tych którzy chcą się zapisać.

źródło: Zarząd L.K.S. "Pogoń" Imielin

Data: 2013-08-02, 21:41:21
W PONIEDZIAŁEK DYŻURUJĄ RADNI RADY MIASTA IMIELIN

   Na kolejny dyżur dnia 5 sierpnia 2013 roku w godzinach od 16.00 do 17.00 do sali nr 21 na I piętrze w Urzędzie Miasta Imielin zapraszają mieszkańców następujący Radni:

- Bernadeta Ficek (okręg nr 1) – ulice: Heweliusza, Imielińska od nr 1 do nr 37 i od nr 2 do nr 58, Modrzewiowa, Satelicka od nr 1 do nr 11 i od nr 2 do nr 22a, Sosnowa, Turystyczna.

- Józef Pacwa (okręg nr 2) – ulice: Kamienna, Na Sarganach, Wróblewskiego, Wyzwolenia.

- Jerzy Gołaszczyk (okręg nr 5) – ulice: Imielińska od nr 39 do nr 123 i od nr 60 do nr 134, Kordiana, Kowalska, Nowa, Olszewskiego, Pokoju, Rejtana, Wąska.

źródło: Kurier Imieliński nr 7(81) - lipiec 2013

Data: 2013-08-02, 20:11:27
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 66 - UPAŁ

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie; Zjawisko/stopień zagrożenia: Upał/3; Obszar: województwo śląskie; Ważność: od godz. 12:00 dnia 02.08.2013 do godz. 19:30 dnia 08.08.2013; Przebieg: Do poniedziałku przewiduje się temperaturę maksymalną od 30 °C do 32 °C. Temperatura minimalna od 17 °C do 19 °C. Od wtorku temperatura maksymalna od 33 °C do 35 °C. Temperatura minimalna od 19 °C do 21 °C; Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 90%; Uwagi: brak; Dyżurny synoptyk: Łukasz Kiełt; Godzina i data wydania: godz. 14:23 dnia 01.08.2013.

źródło: IMGW-PIB Oddział w Krakowie
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Data: 2013-08-01, 19:49:06
„ODJAZDOWE WAKACJE” W IMIELINIE
Bieruńscy policjanci uczestniczyli w imprezie profilaktycznej pn. "Odjazdowe wakacje – rowerowy zawrót głowy", która miała miejsce w imielińskiej podstawówce, w ramach wakacji w bibliotece. Podczas spotkania z dziećmi mundurowi omówili temat bezpiecznego poruszania się rowerem.

   Wczoraj bieruńscy policjanci odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Imielinie, które w ramach wakacji w bibliotece licznie przybyły na swoich jednośladach, aby uczestniczyć w pogadance na temat bezpiecznego poruszania sie rowerem i wziąć udział w przygotowanym torze przeszkód. Pomimo upału i wakacyjnej atmosfery dzieci z uwagą słuchały rad i wskazówek policjanta ruchu drogowego, dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach na rowerze, właściwego przygotowania roweru do jazdy, a także obowiązku używania kasków ochronnych. Dzieci chętnie zadawały pytania na nurtujące je tematy. Atrakcją okazał się także motocykl policyjny i elementy wyposażenia służbowego funkcjonariuszy. Kilkadziesiąt dzieci w wieku od 6 do 13 lat wzięło udział w torze przeszkód, przystosowanym stopniem trudności do umiejętności wiekowych.

   Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Najmłodszym mundurowi wręczyli maskotki Pancernika Gustawa. Podczas przedsięwzięcia promowane były akcje „Żeby być, trzeba żyć – Rok Pieszego 2013”, "Rowerem bezpiecznie do celu” oraz "Klub Pancernika klika w fotelikach".

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Data: 2013-08-01, 19:43:37
PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

   Parafialna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach od 12 – 14 sierpnia. Msze święte będą sprawowane przed cudownym obrazem 12 i 14 sierpnia o godz. 8.00, zaś 13 sierpnia o godz. 9.00. Po Mszy św. wyjście na Dróżki. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

Program Odpustu Wniebowzięcia NMP
w Kalwarii Zebrzydowskiej
11-18 sierpnia 2013 r.

Niedziela - 11 VIII 2013 r. – XIX Niedziela Zwykła

Msze św.: 6.00, 7.00, 9.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

15.00 Rozpoczęcie odpustu: Msza święta o NMP Kalwaryjskiej, Procesja Współcierpienia NMP z bazyliki do Domku Matki Bożej,
18.00 Nieszpory przy kaplicy Domku Matki Bożej.

Tydzień odpustowy od poniedziałku do soboty
stałe punkty porządku

5.30 Odsłonięcie cudownego obrazu, Godzinki.
6.00 Msza św. z kazaniem.
7.00-17.00 Obchody dróżek kalwaryjskich przez kompanie.
18.00 Nieszpory i kazanie.
19.00 Msza św. wieczorna.
20.30 Różaniec; Apel i zasłonięcie cudownego obrazu.

Poniedziałek - 12 VIII 2013 r.

Msze św.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 19.00 i dodatkowe o każdej pełnej godzinie.
6.00 Modlimy się w intencji chorych i cierpiących.

Wtorek - 13 VIII 2013 r. – Uroczystość NMP Kalwaryjskiej.

Msze św.: 6.00, 7.00, 9.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00.
6.00 Modlimy się w intencji rodzin.
11.00 Msza św. koncelebrowana przez kapłanów z dekanatu kalwaryjskiego i okolicznych parafii.
18.00-21.00 Modlitewne czuwanie fatimskie w bazylice.

Środa - 14 VIII 2013 r.

Msze św.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 19.00 i dodatkowe o każdej pełnej godzinie.
6.00 Modlimy się w intencji ojczyzny.

Czwartek - 15 VIII 2013 r. – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Msze św.: 6.00, 7.00, 9.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00
6.00 Modlimy się w intencji Kościoła, Ojca św. i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
19.00 Msza koncelebrowana przez bernardyńskich misjonarzy, Wieczór misyjny.

Piątek - 16 VIII 2013 r. – Odpust Matki Bożej Kalwaryjskiej

Msze św.: 6.00, 7.00, 9.00, 11.00, 13.00, 18.00
6.00 Modlimy się w intencji żyjących dobrodziejów Kalwarii.
15.00 Nieszpory przy kaplicy Domku Matki Bożej.

Procesja Pogrzebu Matki Bożej

18.00 Msza przy kościele Grobu Matki Bożej pod przewodnictwem metropolity krakowskiego, ks. kard. Stanisława Dziwisza.

Sobota - 17 VIII 2013 r. – Dzień młodzieży

Msze św.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 19.00 i dodatkowe o każdej pełnej godzinie.
6.00 Modlimy się w intencji zmarłych dobrodziejów Kalwarii, duszpasterzy sanktuarium kalwaryjskiego i pielgrzymów.
10.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży na dróżkach.
19.30 Nabożeństwo z udziałem młodzieży i procesja światła na wzgórzu Ukrzyżowania.
20.00 Msza koncelebrowana przez kapłanów wyświęconych w tym roku pod przewodnictwem ks. bpa Jana Szkodonia.

Koncert

Niedziela - 18 VIII 2013 r. – Odpust Wniebowzięcia NMP

Msze św. w bazylice: 6.00, 7.00, 9.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00
6.30 Msza w kościele Grobu MB w int. Pielgrzymów kalwaryjskich, Procesja Wniebowzięcia NMP.
11.00 Msza święta na placu odpustowym pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza.
18.00 Nieszpory i procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej.

źródło: Wiadomości Parafialne - Niedziela, 28.07.2013

Data: 2013-08-01, 11:35:29
WOJEWÓDZKI TEST SPRAWNOŚCI SYREN ALARMOWYCH

   1 sierpnia o godzinie 17.00 odbędzie się wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. Jednocześnie zostanie w ten sposób upamiętniona 69. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

   W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty - oznaczający odwołanie alarmu.

   Część systemu ostrzegania i alarmowania uruchamiana jest na drodze radiowej z wykorzystaniem radiostacji pracujących w Sieciach Radiowych Wojewody Śląskiego. Syreny pracujące pod kontrolą tych urządzeń, dostępne ze szczebla wojewódzkiego zostaną uruchomione przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Pozostałe syreny zostaną uruchomione lokalnie.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Data: 2013-08-01, 9:26:07

ARCHIWUM: LIPIEC 2013  

2013

LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ

2012

GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ

.: (c) 2006-2013 by Andrzej Mańka - wszelkie prawa zastrzeżone :.
Wirtu@lny Imielin - Serwis poświęcony miastu Imielin, zawierający bieżące informacje lokalne, sportowe i kulturalne. www.imielin.slask.pl.