Strona główna | Mapa strony | Archiwum   

 

 

 

 

 

Imielin    Informator    Parafia    Galeria    Indeks firm    Forum    Księga gości    O stronie
 
ARCHIWUM: LIPIEC 2013
TURNIEJ PIŁKARSKI Z CYKLU "ORLIK POLSKA"

   Ponownie w tym roku organizowany jest turniej z cyklu "Orlik Polska" na szczeblu regionalnym. Przypominamy, że można awansować na szczebel ogólnopolski! Turniej jest przeznaczony dla amatorów, i będzie rozgrywany w kategoriach "16+" i "35+", drużyny maksymalnie 15 os, przewidujemy atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wpisowe 30 zł! Turniej odbędzie się 10.08.2013 na Orliku przy P.Z.S. w Bieruniu.

Zapisy do 5.08.2013 r. u organizatorów. Orlik jest czynny od 8 do 22.

Szczegółowe inf. można uzyskać pod numerem telefonu: 882 772 407.

Listę zgłoszeniową oraz regulamin rozgrywek można pobrać ze strony http://orlikpolska.pl 

Zapraszamy!

Data: 2013-07-28, 22:38:16
UWAŻAJMY NAD WODĄ!

   Wielu tragedii, do których każdego dnia dochodzi nad akwenami można byłoby prawdopodobnie uniknąć, gdyby ludzie pamiętali o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy więc o tym, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.

   Statystki utonięć w Polsce w latach 2010 - 2012 są niepokojące. W 2010 roku odnotowano ich 369. Rok później liczba ta wzrosła do 396. W 2012 roku utonęło aż 449 osób, w tym 292 w okresie od 30 czerwca do 2 września. Od początku 2013 roku tego typu tragicznych zdarzeń odnotowano już 227. Na taką sytuację niewątpliwe mają wpływ wysokie temperatury, które od kilku dni dają się nam we znaki.

Dlatego apelujemy o rozwagę podczas relaksu nad wodą i wzmożoną opiekę nad małymi dziećmi. Bezpieczna kąpiel zależy tylko od nas samych!

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

Data: 2013-07-28, 22:22:51
ZMIANY W IV LIDZE I KLASIE OKRĘGOWEJ

   Wydział Gier Śląskiego ZPN informuje, że w związku z rezygnacją Górnika III Zabrze z gry w IV lidze grupie II przesunął w jego miejsce klub GKS GieKSa II Katowice. W miejsce klubu GKS GieKSa II Katowice w IV lidze grupie I zagra KOS Victoria 1922 Częstochowa.

   Wydział Gier Śląskiego ZPN informuje, że w Klasie Okręgowej grupie IV w miejsce KS MOSiR Sparta Zabrze zagra LKS Orzeł Mokre, w grupie II w miejsce LKS Ciężkowianka Jaworzno zagra TP Jastrząb Bielszowice, a w grupie III w miejsce KS Naprzód Borucin zagra LKS Studzienna.

źródło: Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach

Data: 2013-07-28, 11:43:02
PUP TYCHY:
Wsparcie osób ze stwardnieniem rozsianym, w tym z niepełnosprawnościami sprzężonymi na rynku pracy.

   Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Wsparcie osób ze stwardnieniem rozsianym, w tym z niepełnosprawnościami sprzężonymi na rynku pracy”, którego celem jest podjęcie zatrudnienia bądź powrót na rynek pracy osób z SM oraz rozpoczęcie lub kontynuacja nauki w szkole.

   Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu oferowane są różne formy wsparcia – od konsultacji zawodowych, prawnych i psychologicznych, poprzez warsztaty aktywnego poszukiwania pracy, szkolenia zawodowe, praktyczną naukę zawodu, staże rehabilitacyjne i pomoc w znalezieniu pracy odpowiadającej możliwościom i kwalifikacjom osób z SM.

źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Tychach

Data: 2013-07-28, 11:39:16
WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ
Wszyscy chętni w wieku od 6 do 15 lat dowiedzą się wszystkiego co należy wiedzieć o rowerze, jak bezpiecznie poruszać się po jezdni, wyruszą na rowerowe wyprawy czy wezmą udział w rowerowym rodeo.

ODJAZDOWE WAKACJE - ROWEROWY ZAWRÓT GŁOWY
29.07.2013 r. - 02.08.2013 r.

Poniedziałek:
Rowerowe a...b...c...

   Pan Wojciech Szafarczyk - instruktor kolarski przedstawi wszystko co należy wiedzieć o rowerze, ich rodzajach, konserwacji, ubiorze itp...

Wtorek:
Rowerowe wyprawy.

   Ruszamy w teren pod czujnym okiem instruktora Wojciecha Szafarczyka. Wyjazd dla chętnych posiadających sprawny rower i kartę rowerową. Młodsze dzieci również czekają atrakcje.

Środa:
Rowerowe rodeo.

   Dzień rowerowymi zabawami w plenerze m.in tor prtzeszkód, zawody i konkursy. Gościem specjalnym będzie policjant, który przypomni podstawy bezpiecznego zachowania na drodze.

Czwartek:
Graczki - zabawy i zabawki śląskie.

   Poznamy dawne tradycyjne śląskie zabawki - które własnoręcznie wykonamy, oraz zabawy. Dowiemy się co to jest klipa, duczka, zuska, bednorki, cinkanie... i poznamy rewelacyjny sposób robienia flinty na druciki, bachroczka, łuku szpulowego... Zajęcia poprowadzi autor licznych książek o Śląsku - Marek Szołtysek.

Piątek:
Mała olimpiada - wesoła kraina dzieci.

   Zabawy z aktorami Krakowskiego Impresariatu Artystycznego "Rondo".

Zapraszamy codziennie w godz. 10:00 - 13:00

źródło: Biblioteka Miejska

Data: 2013-07-28, 11:29:14
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 64 - UPAŁ

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie; Zjawisko/stopień zagrożenia: Upał/1; Obszar: województwo śląskie; Ważność: od godz. 12:00 dnia 27.07.2013 do godz. 20:00 dnia 29.07.2013; Przebieg: Od soboty przewiduje się upały. W sobotę prognozuje się temperaturę maksymalną od 30 °C do 32 °C, a w niedzielę i poniedziałek od 33 °C do 36 °C. Temperatura minimalna od 18 °C do 22°C; Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 90%; Uwagi: brak; Dyżurny synoptyk: Tomasz Knopik; Godzina i data wydania: godz. 14:41 dnia 25.07.2013.

źródło: IMGW-PIB Oddział w Krakowie
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Data: 2013-07-28, 10:58:59
KZK GOP: KATOWICE - WYŚCIG KOLARSKI „70. Tour de Pologne”

   Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w Katowicach informuje, że w związku z wyścigiem kolarskim 70. Tour de Pologne przebiegającym kolejno przez Sławków, Dąbrowę Górniczą, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Katowice 31 lipca 2013 roku (środa) nastąpią liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

   Zmiany w funkcjonowaniu autobusowej komunikacji miejskiej w godzinach 12:45 – 18:15 (w czasie trwania wyścigu kolarskiego)

(...)

   Linie nr: 30, 76, 77, 149 będą skrócone do przystanku Zawodzie Pętla. Linia nr 30 będzie kursowała na dwóch odcinkach: Giszowiec Kopalnia Staszic – Zawodzie Pętla oraz Dąb Silesia City Center – Michałkowice Bytomska.

źródło: KZK GOP

Data: 2013-07-28, 10:51:23
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS UPAŁÓW

   Podczas upałów, gdy temperatura powietrza osiąga 30°C i więcej, nasila się ryzyko udaru cieplnego i przegrzania organizmu. W tym czasie należy otoczyć szczególną troską dzieci, osoby starsze i chore. Stosowanie poniższych zasad pozwoli uniknąć udaru cieplnego lub przegrzania organizmu:

1. PRZYSTOSOWANIE DOMU LUB MIESZKANIA:

• utrzymywanie temperatury powietrza w pomieszczeniach do 32°C w dzień i do 24°C w nocy;

• odsłanianie i otwieranie okien w nocy i wcześnie rano, gdy na zewnątrz temperatura powietrza jest niższa;

• zamykanie oraz zasłanianie okien zasłonami lub żaluzjami, również w klimatyzowanych pomieszczeniach;

• wyłączanie w miarę możliwości sztucznego oświetlenia i urządzeń elektrycznych.

2. UNIKANIE UPAŁU:

• przebywanie w najchłodniejszych pomieszczeniach w domu;

• unikanie forsownego wysiłku fizycznego;

• unikanie wychodzenia na zewnątrz w czasie największych upałów, w szczególności między godziną 10:00 a 15:00;

• spędzanie w miarę możliwości 2-3 godzin w chłodnym miejscu (np. w klimatyzowanych pomieszczeniach);

• stosowanie kosmetyków z wysokim filtrem UV;

nigdy nie należy zostawiać dzieci ani zwierząt w samochodach, nawet na chwilę.

3. CHŁODZENIE I NAWADNIANIE ORGANIZMU:

• branie częstych, chłodnych pryszniców lub kąpieli oraz stosowanie chłodnych okładów na ciało;

• noszenie jasnych, lekkich, luźnych, bawełnianych lub lnianych ubrań oraz nakrycia głowy i okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV;

• noszenie wygodnego i przewiewnego obuwia;

• picie dużej ilości wody;

• unikanie spożywania napojów alkoholowych;

• spożywanie chłodnych, lekko solonych potraw oraz owoców i warzyw o wysokiej zawartości potasu (pomidory, pomarańcze, sałaty, ogórki, marchew);

• przechowywanie żywności, szczególnie łatwo psującej się, w warunkach chłodniczych;

• utrzymywanie higieny osobistej.

4. UDZIELANIE POMOCY:

• jeśli w Twoim otoczeniu mieszkają osoby w podeszłym wieku, chore lub samotne - odwiedzaj je i w razie potrzeby udziel pomocy;

• przechowywanie leków w temperaturze poniżej 25°C lub w lodówce (należy zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu);

w przypadku wystąpienia objawów takich jak: zawroty głowy, nudności, przyspieszona akcja serca lub stan podgorączkowy, należy natychmiast przejść do chłodnego miejsca, zwilżyć twarz, ręce i nogi, a następnie zwrócić się o pomoc do najbliższego punktu opieki medycznej;

do osoby, która majaczy, ma drgawki, gorącą i suchą skórę, traci przytomność, należy niezwłocznie wezwać lekarza lub pogotowie ratunkowe;

• podczas oczekiwania na przybycie lekarza lub pogotowia należy:

• przenieść osobę w chłodniejsze miejsce,

• ułożyć na plecach z nogami i miednicą uniesionymi wyżej niż tułów,

• obniżać temperaturę ciała poprzez: przyłożenie zimnych okładów w okolice szyi, pach i pachwin, nieprzerwane wachlowanie oraz spryskiwanie skóry wodą o temperaturze 25-30 °C,

• nie należy podawać żadnych leków,

• osobę, która straciła przytomność należy ułożyć na boku.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Data: 2013-07-28, 10:18:35
WAKACYJNE GODZINY PRACY!

   Biblioteka Miejska w Imielinie informuje, że w miesiącu lipcu i sierpniu w piątki biblioteka będzie czynna w godz. 9:00 - 17:00. Pozostałe dni bez zmian.

źródło: Biblioteka Miejska

Data: 2013-07-18, 23:02:21
ODPUST PARAFIALNY

   W najbliższą niedzielę w naszej parafii odbędzie się odpust parafialny ku czci Matki Boskiej Szkaplerznej. O godz. 11.00 uroczysta Suma odpustowa – w intencji wszystkich parafian. Kazania wygłosi ks. Józef Chlebek ze zgromadzenia ojców oblatów. Po sumie odbędzie się procesja wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w uroczystościach odpustowych. Zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci Wczesno- i Pierwszokomunijne w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów oraz mężczyzn do niesienia baldachimu.

źródło: Wiadomości Parafialne - Niedziela, 14.07.2013

Data: 2013-07-18, 22:49:57
IV POWIATOWE ZAWODY AKROBACYJNE MODELI LATAJĄCYCH ZDALNIE STEROWANYCH RC
Bojszowy - Lotnisko modelarskie LOK ul. Gościnna.

Bojszowy – 20.07.2013 r. (Sobota)

Program zawodów:

godz. 09.00 - Ocena modeli, przydzielenie numerów startowych oraz przyznanie częstotliwości;

godz. 10.00 - Otwarcie zawodów;

godz. 10.10 - Pierwszy start motoszybowców;

godz. 11.10 - 11.30 - Pokazy: modelarzy LOK powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego;

godz. 11.30 - 13.00 - Druga kolejka startów;

godz. 13.00 - 14.30 - Loty finałowe, zamknięcie startów – podsumowanie wyników;

godz. 15.00 - Dekoracja zawodników zakończenie zawodów.

źródło: Starostwo Powiatowe w Bieruniu

Data: 2013-07-18, 22:37:27
DYŻUR RADNYCH RADY MIASTA IMIELIN

   Na kolejny dyżur dnia 5 sierpnia 2013 roku w godzinach od 16.00 do 17.00 do sali nr 21 na I piętrze w Urzędzie Miasta Imielin zapraszają mieszkańców następujący Radni:

- Bernadeta Ficek (okręg nr 1) – ulice: Heweliusza, Imielińska od nr 1 do nr 37 i od nr 2 do nr 58, Modrzewiowa, Satelicka od nr 1 do nr 11 i od nr 2 do nr 22a, Sosnowa, Turystyczna.

- Józef Pacwa (okręg nr 2) – ulice: Kamienna, Na Sarganach, Wróblewskiego, Wyzwolenia.

- Jerzy Gołaszczyk (okręg nr 5) – ulice: Imielińska od nr 39 do nr 123 i od nr 60 do nr 134, Kordiana, Kowalska, Nowa, Olszewskiego, Pokoju, Rejtana, Wąska.

źródło: Kurier Imieliński nr 7(81) - lipiec 2013

Data: 2013-07-18, 22:18:03
UKAZAŁ SIĘ NOWY NUMER KURIERA IMIELIŃSKIEGO

W numerze:

   Podwójny jubileusz, Opłaty za śmieci, Wysokie wyniki szkół, Najlepsi absolwenci, Imielin w subregionie, Programy zdrowotne pomagają leczyć - wywiad z Grzegorzem Hachułą, dyrektorem SPZOZ w Imielinie, Powiatowe programy zdrowotne, Szkolny chór na płycie, Pidło - Wczasy w PRL-u czyli ze skierowaniem, Angielski od najmłodszych lat, Wypoczynek i nauka nad morzem, Jak dobrze kibicować, Półkolonie zaczęli z Abonem, Kolarze na podium, Słabszy sezon piłkarzy i wiele innych artykułów o naszej miejscowości.

Nowy numer Kuriera można pobrać ze strony:
Urzędu Miasta Imielin

Data: 2013-07-18, 22:05:47
KZK GOP: MYSŁOWICE - II ETAP NAPRAWY WIADUKTU KOLEJOWEGO NAD UL. KRAKOWSKĄ
– dotyczy linii nr: 18, 26, 35, 106, 150, 160, 219, 788, 926, 935 i 995.

   KZK GOP informuje, że w związku z przystąpieniem do II etapu prac zabezpieczających przy wiadukcie kolejowym nad ul. Krakowską w Mysłowicach od godziny 16:00 dnia 19 lipca (piątek) do godziny 24:00 dnia 21 lipca 2013 roku (noc z niedzieli na poniedziałek) zostanie wyłączony ruch na ul. Krakowskiej w jednym kierunku między ulicami Katowicką a K. Szymanowskiego.

(...)

Linia nr 995 w kierunku Towarowej będzie skierowana ulicami Katowicką, Bytomską, Towarową: Lędziny Kopalnia Ziemowit – … – Mysłowice Dworzec PKP – Mysłowice Katowicka – Mysłowice Kopalnia – Mysłowice Bytomska – Mysłowice Towarowa.

źródło: KZK GOP

Data: 2013-07-18, 22:03:31

ARCHIWUM: CZERWIEC 2013  

2013

CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ

2012

GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ

.: (c) 2006-2013 by Andrzej Mańka - wszelkie prawa zastrzeżone :.
Wirtu@lny Imielin - Serwis poświęcony miastu Imielin, zawierający bieżące informacje lokalne, sportowe i kulturalne. www.imielin.slask.pl.