Strona główna | Mapa strony | Archiwum   

 

 

 

 

 

Imielin    Informator    Parafia    Galeria    Indeks firm    Forum    Księga gości    O stronie
 
ARCHIWUM: LISTOPAD 2014
KONKURS NA SZOPKĘ ŚWIĄTECZNĄ
MCK w Imielinie - Dom Kultury „Sokolnia” zaprasza dzieci i młodzież z Imielina i powiatu bieruńsko-lędzińskiego do udziału w tradycyjnym konkursie.

Regulamin konkursu:

ORGANIZATOR: Miejskie Centrum Kultury w Imielinie - Dom Kultury „Sokolnia” w Imielinie.

CEL: konkurs ma na celu wyłonienie oryginalnej, najbardziej interesującej pod względem artystycznym szopki świątecznej.

UCZESTNICY: w konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież z Imielina i Powiatu Bieruńsko-lędzińskiego w wieku od 6 do 17 lat.

TECHNIKA: dowolna, praca wykonana przestrzennie.

TERMIN: prace należy złożyć do 28.11.2014 r. w Domu Kultury „Sokolnia”.

OCENA PRAC: szopki oceniane będą w grupach wiekowych pod względem piękna, oryginalności opracowania tematu i materiału, estetyki oraz stopnia trudności wykonania.

NAGRODY: dla zdobywców I, II, III miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziane są nagrody rzeczowe i dyplomy, pozostali uczestnicy otrzymają równorzędne nagrody za udział. Rozdanie nagród nastąpi 7 grudnia 2014 r., o godz. 17.30 na Kiermaszu Świątecznym.

ODBIÓR PRAC: od 20 do 31 stycznia 2015 r.

Zapraszamy do udziału!

źródło: Dom Kultury „Sokolnia”

Data: 2014-11-16, 21:09:52
FREKWENCJA WYBORCZA: POWIAT BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKI

Bieruń:
godz. 12:00 -  16.16%, godz. 17:30 -  42,44%

Bojszowy:
godz. 12:00 -  18,03%, godz. 17:30 -  45,03%

Chełm Śląski:
godz. 12:00 -  17,81%, godz. 17:30 -  45,53%

Imielin:
godz. 12:00 -  16,15%, godz. 17:30 -  44,99%

Lędziny:
godz. 12:00 -  15,13%, godz. 17:30 -  40,25%

Powiat bieruńsko-lędziński:
godz. 12:00 -  16,27%, godz. 17:30 -  42,83%

źródło:  Państwowa Komisja Wyborcza

Data: 2014-11-16, 20:00:07
JUBILEUSZOWY BLUES FESTIVAL

V Imielin Blues Festival

22.XI.2014 r., sobota

godz. 10:00 - 14.00 - przesłuchania konkursowe.
godz. 18:00 - koncerty zespołów: Jerry's Fingers, Jan Gałach Band.

23.XI.2014 r., niedziela

godz. 18:00 - koncert laureatów.
godz. 19:00 - koncerty zespołów: Oberschleisen, Śląska Grupa Bluesowa.

Kierownictwo artystyczne:
Grzegorz Kapołka

źródło: Dom Kultury „Sokolnia”

Data: 2014-11-16, 13:30:25
PUP TYCHY: ZAPROSZENIE

   Zaproszenie dla osób z niepełnosprawnością do udziału w projekcie "Wsparcie absolwentów we wchodzeniu na rynek pracy II”. Projekt ma doprowadzić do podniesienia kwalifikacji oraz kompetencji wśród 375 osób niepełnosprawnych co znajdzie przełożenie we wzroście ich szans na znalezienie pracy.

   Działania są realizowane na terenie całego kraju w partnerstwie z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji (FAR), Fundacją Fuga Mundi (FFM) oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji (SPI).

   Szczegółowych informacji na temat oferowanego wsparcia i udziału w projekcie na terenie woj. śląskim udziela biuro terenowe partnera projektu - Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (FAR) w Miłkowie, Os. Grunwaldzkie 10; 43-190 Mikołów; tel./faks: 32 471 09 58; kom.: 506 137 273; e-mail: biuro.slaskie@far.org.pl.

źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Tychach

Data: 2014-11-14, 21:39:37
UKAZAŁ SIĘ NOWY NUMER KURIERA IMIELIŃSKIEGO

W numerze:

   Otwarcie hali, Jak głosować 16 listopada?, Prawnik pomoże w sprawie odebranego deputatu, Kandydaci do rady powiatu, Kandydaci na radnych do rady miasta Imielin, Radni powiatowi podsumowują kadencję, V Blues Festival, Muzyczne marzenie Mai, Jesienny Tercet, Pidło - Dęby Pamięci ofiar zbrodni, Świętowali Dzień Seniora, Jubilatka, Autobusowy kryzys pokonany, Czterdzieści lat minęło... i wiele innych artykułów o naszej miejscowości.

Nowy numer Kuriera można pobrać ze strony:
Urzędu Miasta Imielin

Data: 2014-11-13, 22:48:12
PORAŻKA NA KONIEC RUNDY


W ostatniej kolejce rundy jesiennej padła tylko jedna bramka.

Piast Bieruń Nowy 1:0 (1:0) Pogoń Imielin

Bramka:
18' 1:0 Mrowiec Przemysław

Napomnienia:
16' Magiera Tomasz, 45' Moch Mateusz, 75' Rzepa Jakub, 83' Tworuszka Dawid, 83' Walkiewicz Marek, 86' Rzepa Sebastian, 89' Pałka Tomasz, 90' Pacwa Mateusz, 90' +4 Bundzyło Łukasz

Wykluczenia:
---

Sędziowie:
Szwinge Marcin - Sołtys Sebastian, Wojtacha Sławomir (Bytom)

Czas gry:
I - 45' +1, II - 45' +5

Widzów:
70

Składy:

Piast (stroje: niebieskie): Krzemień Marcin - Walkiewicz Mariusz, Laby Sebastian, Czypionka Tomasz, Kachel Robert, Rzepa Jakub (85. Mrowiec Maciej), Magiera Sławomir (k), Magiera Tomasz, Brzeziński Sylwester (75. Pałka Tomasz), Rzepa Sebastian (87. Walkiewicz Marek), Mrowiec Przemysław
Ławka: Brandys Paweł - Toporczyk Daniel, Kamieński Daniel, Pałka Tomasz, Walkiewicz Marek, Mrowiec Maciej, Cecuga Przemysław

POGOŃ (stroje: żółto-zielone): Tworuszka Dawid - Polarz Marcin, Bundzyło Łukasz (k), Bella Denis, Cisoń Kamil, Synowiec Lechosław, Samek Łukasz (73. Cisoń Damian), Wojtaszak Adrian, Malina Andrzej (56. Pacwa Mateusz), Niewiedział Przemysław (46. Stojak Robert), Moch Mateusz (46. Cuber Grzegorz)
Ławka: Stolorz Paweł - Cisoń Damian, Stojak Robert, Cuber Grzegorz, Pacwa Mateusz

Zdjęcia:

GALERIA: XV KOLEJKA: PIAST BIERUŃ NOWY - POGOŃ IMIELIN

Data: 2014-11-10, 20:19:51
PIŁKARSKI WEEKEND

XV. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ - GRUPA: „KATOWICE I”

AKS Mikołów - LKS Łąka 1:4 (0:0) (08.11.2014 r., godz. 11:00)

Piast Bieruń Nowy - Pogoń Imielin 1:0 (1:0) (08.11.2014 r., godz. 13:00)

Unia Kosztowy - MK Górnik Katowice 8:2 (2:0) (08.11.2014 r., godz. 13:00)

MKS Lędziny - Ogrodnik Cielmice 8:2 (7:0) (08.11.2014 r., godz. 13:00)

Unia Bieruń Stary - Górnik 09 Mysłowice 3:1 (1:0) (08.11.2014 r., g. 13:00)

Sparta Katowice - Rozwój II Katowice 1:2 (0:0) (08.11.2014 r., godz. 13:00)

Niwka Sosnowiec - Znicz Jankowice 1:2 (0:0) (08.11.2014 r., godz. 13:00)

KS Żory - Tyski Sport II S.A. 0:4 (0:0) (09.11.2014 r., godz. 11:00)

Data: 2014-11-10, 20:11:47
PLAN KOLĘDY 2014/2015
Od soboty 22 listopada pragniemy rozpocząć tegoroczne odwiedziny kolędowe.

Sobota, 22.11.2014 r., godz. 10.00

1. ul. Miarki od nr 16f i 31a w kierunku kolei
2. ul. Miarki od nr 16e i 29 w kierunku ul. Imielińskiej
3. ul. Karolinki od końca

Niedziela, 23.11.2014 r., godz. 13.30

1. ul. Sikorskiego od końca do nr 32 i 17
2. ul. Sikorskiego od rynku nr 7 do nr 30 i 21
3. ul. Kowalska, ul. Rejtana, ul. Kordiana, ul. Wróblewskiego, ul. Olszewskiego

Piątek, 28.11.2014 r., godz. 16.00

1. ul. Baranowicza od końca

Sobota, 29.11.2014 r., godz. 10.00

1. ul. Drzymały od nr 41a i 12 do nr 2
2. ul. Drzymały od nr 79 i 24 do nr 16 i 43
3. ul. Drzymały od torów i ul. Wiosennej do nr 81 i 26

Niedziela, 30.11.2014 r., godz. 13.30

1. ul. Drzymały od nr 58a i 131a do końca
2. ul. Drzymały od nr 56 i 131do torów nr 121 i 40

Sobota, 06.12.2014 r., godz. 10.00

1. ul. Grzybowa od początku
2. ul. Grzybowa od końca do spotkania z pierwszą kolędą
3. ul. Akacjowa, ul. Lipowa, ul. Grabowa

Niedziela, 07.12.2014 r., godz. 13.30

1. ul. św. Brata Alberta od kościoła w kierunku kolei
2. ul. Brzozy, ul. św. Brata Alberta od kolei w kierunku kościoła

Piątek, 12.12.2014 r., godz. 16.00

1. ul. Złocista, ul. Floriana
2. ul. Szaniawskiego od końca, ul. Perłowa

Sobota, 13.12.2014 r., godz. 10.00

1. ul. Poniatowskiego od lasu do nr 39 i 50
2. ul. Poniatowskiego od nr 48 i 37 do nr 32 i 19
3. ul. Poniatowskiego od ul. Imielińskiej do nr 17 i 30

Niedziela, 14.12.2014 r., godz. 13.30

1. ul. Krótka, ul. Miła, ul. Żeńców od końca do nr 8 i 15
2. ul. Imielińska od nr 51 do nr 43 oraz od nr 62 do nr 60 oraz ul. Żeńców do spotkania z pierwszą kolędą
3. ul. Satelicka od końca i ul. Kamienna

Piątek, 19.12.2014 r., godz. 16.00

1. ul. Heweliusza od ul. Wyzwolenia

Sobota, 20.12.2014 r., godz. 10.00

1. ul. Ks. Kordeckiego od ul. św. Brata Alberta
2. ul. Ks. Kordeckiego od ul. Grzybowej
3. ul. Dobra od początku

Niedziela, 21.12.2014 r., godz. 13.30

1. ul. Kuczyńskiego od początku

Sobota, 27.12.2014 r., godz. 10.00

1. ul. Wandy od nr 29 i 34 do nr 5 i 22b
2. ul. Wandy od ul. Poniatowskiego do nr 3h i 20
3. ul. Sikorskiego od nr 1 do rynku na Jamnicach, ul. Wandy od nr 45 i 44 do nr 29a i 36, ul. Koralowa

Niedziela, 28.12.2014 r., godz. 13.30

1. ul. Banachiewicza od ul. Dunikowskiego
2. ul. Banachiewicza od ul. Podmiejskiej
3. ul. Pośpiecha od ul. Imielińskiej, ul. Apteczna od ul. św. Br. Alberta

Poniedziałek, 29.12.2014 r., godz. 10.00

1. ul. Klonowa, ul. św. Brata Alberta od kolei do nr 57 i 52
2. ul. Br. Alberta od nr 56 59 do nr 77 i 74 oraz ul. Wierzbowa
3. ul. św. Brata Alberta od Hołdunowa do nr 76 i 77 b

Wtorek, 30.12.2014 r., godz. 10.00

1. ul. Wyzwolenia od nr 59 i 58 w kierunku lasu oraz ul. Na Sarganach
2. ul. Wyzwolenia od nr 40 i 39 do nr 57g i 56
3. ul. Wyzwolenia od nr 38 i 37 do rynku

Piątek, 02.01.2015 r., godz. 16.00

1. ul. Nowa od początku
2. ul. Nowa od końca

Sobota, 03.01.2015 r., godz. 10.00

1. ul. Turystyczna od nr 50 i 41 w kierunku lasu
2. ul. Turystyczna od nr 48 i 39 do nr 28 i 17
3. ul. Turystyczna od nr 30 i 19 w kierunku ul. Imielińskiej oraz ul. Modrzewiowa

Niedziela, 04.01.2015 r., godz. 13.30

1. ul. Bursztynowa, ul. Wandy od nr 46 do zalewu
2. ul. Zachęty oraz ul. Pokoju
3. ul. Kusocińskiego od początku

Poniedziałek, 05.01.2015 r., godz. 16.00

1. ul. Bp. Adamskiego od nr 21a w kierunku kolei
2. ul. Bp. Adamskiego od kolei do spotkania

Wtorek, 06.01.2015 r., godz. 13.30

1. ul. Rubinowa od początku do spotkania
2. ul. Rubinowa od końca do spotkania

Środa, 07.01.2015 r., godz. 16.00

1. ul. Bp. Adamskiego od ul. Podmiejskiej (obie strony)
2. ul. Bp. Adamskiego od nr 47 (obie strony) w kierunku ul. Podmiejskiej

Piątek, 09.01.2015 r., godz. 16.00

1. ul. Bp. Adamskiego od nr 23 i 22 w kierunku ul. Podmiejskiej
2. ul. Bp. Adamskiego od nr 48 (obie strony) w kierunku kolei

Sobota, 10.01.2015 r., godz. 10.00

1. ul. Ks. .Ściegiennego od lasu
2. ul. Ks. .Ściegiennego od rynku, ul. Wąska i ul. Słoneczna
3. ul. Satelicka, ul. Maratońska, ul. Orla, ul. Krucza, ul. Jastrzębia

Niedziela, 11.01.2015 r., godz. 13.30

1. ul. Podmiejska od ul. Br. Alberta do spotkania
2. ul. Podmiejska od końca do spotkania
3. ul. Liliowa od początku, ul. Lawendowa

Poniedziałek, 12.01.2015 r., godz. 16.00

1. ul. Dunikowskiego od kolei do spotkania z drugą kolędą
2. ul. Dunikowskiego od nr 26 i 27h w kierunku kolei do spotkania

Środa, 14.01.2015 r., godz. 16.00

1. ul. Dunikowskiego od nr 28 i 29 w kierunku lasu
2. ul. Dunikowskiego od lasu do spotkania z pierwszą kolędą

Piątek, 16.01.2015 r., godz. 16.00

1. ul. Broszkiewicza, ul. Marka, ul. Skotnicy

Sobota, 17.01.2015 r., godz. 10.00

1. ul. Łąkowa od nr 20, ul. Imielińska od nr 151 w kierunku kościoła do nr 119 i od nr 154 do nr 134 (obie strony)
2. ul. Sapety od początku do spotkania
3. ul. Sapety od końca do spotkania

Niedziela, 18.01.2015 r., godz. 13.30

1. ul. Imielińska od kościoła w kierunku Chełmu do nr 117 (obie strony)
2. ul. Imielińska od kościoła w kierunku wiaduktu do nr 64 oraz od nr 87 do nr 53 (obie strony)
3. ul. Bluszczowa od początku, ul. Ks. P. Skargi od początku

Poniedziałek, 19.01.2015 r., godz. 16.00

1. ul. Dąbrowskiej od końca
2. ul. Francuska

Środa, 21.01.2015 r., godz. 16.00

1. ul. Hallera od ul. Imielińskiej do spotkania
2. ul. Hallera od nr 21 i 22a do spotkania

Piątek, 23.01.2015 r., godz. 16.00

1. ul. Hallera od nr 22b i 23c w kierunku kolei
2. ul. Hallera od kolei do spotkania z pierwszą kolędą

Sobota, 24.01.2015 r., godz. 10.00

1. ul. Imielińska od nr 58 w kierunku wiaduktu do nr 15 (obie strony)
2. ul. Sosnowa od końca, ul. Imielińska od mostu w kierunku kościoła do nr 24 i 13 (obie strony)

Niedziela, 25.01.2015 r., godz. 13.30

1. ul. Imielińska od Chełmu w kierunku kościoła do nr 162 (obie strony)
2. ul. Malornego od końca i ul. Niemcewicza

Poniedziałek, 26.01.2015 r., godz. 16.00

1. ul. Nowozachęty, ul. Bartnicza od początku, ul. Polna
2. ul. Bartnicza od końca

Sobota, 31.01.2015 r., godz. 10.00

1. ul. Malczewskiego od ul Imielińskiej, ul. Cicha
2. ul. Malczewskiego od końca do spotkania z pierwszą kolędą

źródło: Wiadomości Parafialne - Niedziela, 09.11.2014 r.

Data: 2014-11-10, 19:59:01
RAPORT Z MECZU ROCZNIKA 2004/05

Pogoń Imielin 5:4 (3:1) Górnik Wesoła

Bramki dla Pogoni:
Morcinek Szymon 3x, Klama Kamil 1x, Kudera Kacper 1x.

Skład Pogoni:
Zawadzki Łukasz - Klama Kamil, Mazurkiewicz Dariusz, Krawczyk Kacper, Demkiewicz Samuel, Marszałek Mateusz, Morcinek Szymon, Kozdra Łukasz, Palka Jakub, Makowski Igor, Sroczyński Karol, Palka Kamil, Kudera Bartosz.

Trener: Jarosław Zadylak

Data: 2014-11-07, 0:14:22
KOMUNIKAT
Miejska Spółka Komunalna w Imielinie informuje mieszkańców...

    Informujemy, iż w związku z włączeniem nowej sieci wodociągowej, w dniu 6.11.2014 r. od godz. 9:00 do godz. 12:00 nastąpi przerwa w dostawie wody u odbiorców zamieszkałych na ul. Bartniczej.

Za utrudnienia przepraszamy.

źródło: Miejska Spółka Komunalna Sp. z o.o. w Imielinie

Data: 2014-11-05, 21:09:16
XV. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ

W dniu 8 listopada 2014 r. (sobota) o godz. 13:00
na stadionie w Bieruniu  przy ul. Warszawskiej 270
odbędzie się spotkanie piłkarskie

o Mistrzostwo KLASY OKRĘGOWEJ

pomiędzy:
Piast Bieruń Nowy - Pogoń Imielin

Data: 2014-11-04, 20:37:55
KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

   Nieco inaczej będą w tym roku wyglądać miejskie obchody Święta Niepodległości. Zamiast tradycyjnej akademii w Sokolni, władze miasta zapraszają wszystkich mieszkańców już w niedzielę tj. 9 listopada o godz. 12:00 na rynek, gdzie koncertować będzie Imielińska Orkiestra Dęta.

   Po występie nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Powstańców Śląskich.

źródło: Urząd Miasta Imielin

Data: 2014-11-04, 20:08:19
SUCHE KRANY W IMIELINIE

   W dniu 3.11.2014 około godziny 22:30 otrzymaliśmy informacje o braku dostawy wody do naszych studni zakupowych MYS37 i MYS38 w rejonie ul. Ściegiennego w Imielinie. Z przeprowadzonej kontroli w terenie oraz ze wskazań monitoringu parametrów kupowanej wody wynikało iż Wasze Przedsiębiorstwo przestało dostarczać nam wodę...

Pismo MSK w Imielinie do GPW Katowice

źródło: Miejska Spółka Komunalna Sp. z o.o. w Imielinie

Data: 2014-11-04, 19:55:53
TRZY PUNKTY POGONI!


Marcin Polarz w 75. minucie otworzył wynik spotkania.

Pogoń Imielin 2:0 (0:0) Niwka Sosnowiec

Bramki:
75' 1:0 Polarz Marcin, 90' +3 2:0 Moch Mateusz

Napomnienia:
27' Majewski Kamil, 56' Korepta Mariusz, 70' Synowiec Lechosław, 77' Walczak Łukasz, 77' Moch Mateusz

Wykluczenia:
---

Sędziowie:
Bugajski Tomasz - Żółtowski Artur, Łuszcz Konrad (Bytom)

Czas gry:
I - 45' +2, II - 45' +4

Widzów:
100

Składy:

POGOŃ (stroje: czerwono-żółte): Tworuszka Dawid - Polarz Marcin, Bundzyło Łukasz (k), Cisoń Kamil, Pacwa Mateusz, Cisoń Damian (46. Synowiec Lechosław), Malina Andrzej, Wojtaszak Adrian (70. Bella Denis), Samek Łukasz, Niewiedział Przemysław (55. Moch Mateusz), Stojak Robert (46. Cuber Grzegorz)
Ławka: Stolorz Paweł - Cuber Grzegorz, Synowiec Lechosław, Bella Denis, Moch Mateusz, Pizun Fabian, Cisoń Daniel

Niwka (stroje: zielone): Częstochowski Artur - Płaziński Sebastian, Lepo Sebastian, Krochmal Mateusz, Walczak Łukasz, Cichoń Sebastian, Korepta Mariusz, Musiał Bartłomiej (k), Majewski Kamil (51. Jas Patryk), Domański Paweł, Mastalerz Robert (72. Żurawik Dariusz)
Ławka: Zachariasz Dominik - Broda Jakub, Jas Patryk, Żurawik Dariusz

Zdjęcia:

GALERIA: XIV KOLEJKA: POGOŃ IMIELIN - NIWKA SOSNOWIEC

Data: 2014-11-02, 15:46:23

ARCHIWUM: PAŹDZIERNIK 2014  

2014

PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ

2013

GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ

2012

GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ

.: (c) 2006-2014 by Andrzej Mańka - wszelkie prawa zastrzeżone :.
Wirtu@lny Imielin - Serwis poświęcony miastu Imielin, zawierający bieżące informacje lokalne, sportowe i kulturalne. www.imielin.slask.pl.