Strona główna Księga gości Galeria Bramka SMS Ze świata ... Odnośniki Forum  O stronie Kontakt 

2010

PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ

2009

GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ

2008

GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
MARZEC-KWIECIEŃ
STYCZEŃ-LUTY

2007

  LISTOPAD-GRUDZIEŃ


WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK
LIPIEC-SIERPIEŃ
MAJ-CZERWIEC

   ARCHIWUM: LISTOPAD 2010

UWAGA: ŚLISKO!

   Zima zaatakowała z całą mocą. W nocy w wyniku intensywnych opadów wszystko pokryła gruba czapa śniegu. Gdy na drogi wyjechali kierowcy pojawiło się to, co najgorsze - pośniegowe błoto. W efekcie jest niezwykle ślisko i niebezpiecznie. Apelujemy więc o rozwagę podczas jazdy.

   Opady trwają nadal utrudniając jazdę. Drogi powiatu w większości pokryte są śliską "breją". Drogi boczne w większości są oblodzone. Nie pomagają nawet zimowe opony, dlatego apelujemy o skrajnie ostrożną jazdę. Jak na razie doszło tylko do jednej kolizji, to efekt rozważnej jazdy kierowców i pierwszego zaskoczenia warunkami drogowymi.

źródło: KPP w Bieruniu

Data: 2010-11-29, 19:05:47
INAUGURACYJNA SESJA RADY MIASTA IMIELIN V KADENCJI

   W dniu 1 grudnia 2010 r. o godz. 16.15 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Imielin przy ul. Imielińskiej 81 odbędzie się Sesja Inauguracyjna Rady Miasta Imielin V Kadencji.

Z proponowanym porządkiem obrad:
1. Otwarcie Sesji i przekazanie prowadzenia obrad radnemu najstarszemu wiekiem.
2. Sprawdzenie kworum.
3. Sprawozdanie Przewodniczącego Miejskiej Komisja Wyborczej w Imielinie z wyborów przeprowadzonych w dniu 21 listopada 2010 roku do Rady Miasta Imielin i wręczenie zaświadczeń o wyborze na Radnego.

4. Złożenie ślubowania przez Radnych.
5. Zatwierdzenie porządku obrad.
6. Zatwierdzenie Regulaminu wyboru Przewodniczącego Rady i Wiceprzewodniczących.
7. Wybór Komisji Skrutacyjnej.
8. Wybór Przewodniczącego Rady V kadencji, obejmującej lata 2010-2014:
- zgłaszanie kandydatów i głosowanie.
9. Uchwała Rady Miasta w Imielinie w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Miasta Imielin.
10. Wybór Wiceprzewodniczących Rady Miasta Imielin:
- zgłaszanie kandydatów i głosowanie.
11. Uchwała Rady Miasta w sprawie wyboru Wiceprzewodniczących Rady Miasta Imielin.
12. Ustalenie składów stałych komisji Rady Miasta Imielin, wybór Przewodniczących i Zastępców Komisji:
- zgłaszanie kandydatów i głosowanie,
- podjęcie uchwały.
13. Sprawy bieżące Rady Miasta.
14. Zamknięcie Sesji.

źródło: URZĄD MIASTA IMIELIN

Data: 2010-11-29, 18:19:59
PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ ALKOHOL I NARKOTYKI

   W czasie trwania akcji skontrolowano 69 pojazdów. W efekcie zatrzymano jednego nietrzeźwego rowerzystę, osiem osób ukarano mandatami karnymi. Zatrzymano też trzy dowody rejestracyjne.

   Akcja jak sam nazwa wskazuje ukierunkowana była na określone cele, jednak oprócz stanu trzeźwości czy zawartości narkotyków w organizmie kontrolowano również stan techniczny pojazdów i represjonowano inne przypadki łamania przepisów. Zatrzymano jednego nietrzeźwego rowerzystę, 63 - latka z Lędzin, który "wydmuchał" 1,4 promila alkoholu. Jeden z kierujących w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania, ukarany został wysokim mandatem. Kilka kolejnych mandatów spowodowanych było lekceważącym stosunkiem do zapinania pasów bezpieczeństwa. Na terenie powiatu doszło do trzech kolizji.

źródło: KPP w Bieruniu

Data: 2010-11-29, 18:05:02
FOTORELACJA Z PIERWSZEGO IMIELIN BLUES FESTIWAL-u


Koncert zespołu „SKL Blues” zdobywcy drugiego miejsca.

   W ubiegłą niedzielę zakończył się I Imieliński Blues Festival, zorganizowany z inicjatywy znakomitego gitarzysty Grzegorza Kapołki, m.in. dla zaakcentowania 10-lecia działalności Domu Kultury „Sokonia”. W pierwszym etapie imprezy jury przeprowadziło wstępną kwalifikację zgłoszonych zespołów na podstawie nadesłanych nagrań. Do przesłuchań konkursowych II etapu, które odbyły się 20 listopada w Sokolni, zakwalifikowano ostatecznie 8 zespołów z różnych regionów kraju.
Po ich wysłuchaniu jury w składzie: Grzegorz Kapołka, Bronisław Duży i Roman Jochymczyk postanowiło przyznać następujące nagrody:

I nagroda w wys. 2.500 zł – zespół „Blue Wave Band” z Poznania
Biorąc pod uwagę wyrównany pod względem artystycznym poziom kilku innych grup, przyznano 3 równorzędne II nagrody zespołom:
- Blue Band Blues (Lędziny),
- SKL – Blues (Kłobuck),
- Piff Parre (Ruda Śląska).

   I Imielin Blues Festival już za nami. Bogatsi o nowe doświadczenia organizatorzy już myślą o następnej edycji w roku 2011, tym bardziej, że impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem, dopisali i wykonawcy i publiczność.

Zdjęcia:

GALERIA: I IMIELIN BLUES FESTVAL   A.D. 2010

UWAGA! Poczekaj aż galeria się w pełni załaduje i dopiero później klikaj w miniaturki!

Data: 2010-11-28, 22:05:23
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE - INTENSYWNE OPADY ŚNIEGU, ZAWIEJE/ZAMIECIE ŚNIEŻNE - aktualizacja

Zjawisko: Intensywne opady śniegu, Zawieje/zamiecie śnieżne
Stopień zagrożenia: 2
Ważność: od godz. 22:00 dnia 28.11.2010 do godz. 22:00 dnia 29.11.2010

Obszar: Województwo śląskie.
Przebieg: Przewiduje się w nocy wystąpienie opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 15 do 20 cm, w górach od 20 do 25 cm. W ciągu dnia opady śniegu wyniosą od 5 do 10 cm.
W całym okresie przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości 25-30 km/h oraz porywami wiatru do 65 km/h, w górach do 70 km/h.

Skutki: Utrudnienia komunikacyjne; nieprzejezdność dróg lokalnych; uszkodzenia drzewostanu; uszkodzenia linii napowietrznych; tworzenie się zasp, utrudnienia komunikacyjne.

źródło:  Centrum Zarządzania Kryzysowego

Data: 2010-11-28, 21:03:40
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNO-SZKOLENIOWE

   Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tychach zaprasza przedsiębiorców na spotkanie informacyjno-szkoleniowe, którego tematem będą: „Delegacje, podróże zagraniczne w ustawach podatkowych”.   

   Spotkanie zostanie zorganizowane w dniu 29 listopada 2010 r. o godz. 16:00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Tychach al. Niepodległości 60, w sali 402 – IV piętro.

źródło: Urząd Skarbowy w Tychach

Data: 2010-11-28, 16:44:17
DZIAŁANIA ALKOHOL I NARKOTYKI

   W niedzielę przeprowadzone zostaną działania "Alkohol i Narkotyki". Należy spodziewać się zwiększonej ilości patroli i wzmożonych kontroli policyjnych.

   Działania rozpoczną się o godz. 6.00 i zakończą się o godz. 6.00 dnia następnego. W tym czasie należy podziewać się zwiększonej ilości patroli a przede wszystkim wzmożonych kontroli stanu trzeźwości. Kontrolowani będą tez poddawania badaniu przy użyciu "Narko testów".

źródło: KPP w Bieruniu

Data: 2010-11-28, 16:29:48
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE - INTENSYWNE OPADY ŚNIEGU, ZAWIEJE/ZAMIECIE ŚNIEŻNE

Zjawisko: Intensywne opady śniegu, Zawieje/zamiecie śnieżne
Stopień zagrożenia: 2
Ważność: od godz. 22:00 dnia 28.11.2010 do godz. 22:00 dnia 29.11.2010

Obszar: Województwo śląskie.
Przebieg: Przewiduje się w nocy wystąpienie opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 15 do 20 cm, w górach od 20 do 25 cm. W ciągu dnia opady śniegu wyniosą od 5 do 10 cm.
W całym okresie przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości 25-30 km/h oraz porywami wiatru do 45 km/h.

Skutki: Utrudnienia komunikacyjne; nieprzejezdność dróg lokalnych; uszkodzenia drzewostanu; uszkodzenia linii napowietrznych; tworzenie się zasp, utrudnienia komunikacyjne.

źródło:  Centrum Zarządzania Kryzysowego

Data: 2010-11-28, 16:26:35
UKAZAŁA SIĘ ENCYKLOPEDIA POWIATU BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKIEGO

   Encyklopedia Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego jest pierwszą w Polsce encyklopedią poświęconą powiatowi - przez to odkrywczą; obejmującą teksty wielu autorów - z tego względu żywą i urozmaiconą; skupioną na datach, faktach, nazwiskach, a zatem niezwykle precyzyjną.

   Zawiera elementarne, ale i przekrojowe dane; podstawowe, ale zarazem opisowe informacje decydujące o uniwersalnym charakterze tej publikacji. Uzupełniona jest hasłami związanymi z górnictwem, jego historią i współczesną techniką, co dla powiatu, w którym znajdują sie największe w Polsce kopalnie Piast i Ziemowit, wydaje się oczywiste.

   W Encyklopedii Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego zawarte są hasła - związane z wszystkimi miastami i gminami tworzącymi powiat - obejmujące zagadnienia z historii materialnej (obiekty, budynki, zakłady pracy), historii społecznej (stowarzyszenia, kluby sportowe, parafie), historii naturalnej (fauna, flora, geologia), przybliżające postaci (kilkaset biogramów osób, w tym wszyscy patroni ulic i placów, szkół, chórów i innych instytucji).

   Encyklopedia Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego obejmuje także hasła, które dotyczą szerszej, górnośląskiej perspektywy.

   Encyklopedia Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego zawiera: 1500 haseł i artykułów, blisko 400 ilustracji, liczne tabele i wykresy, 170 pozycji bibliograficznych, ponad 250 biogramów.

źródło: Encyklopedia Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego,
Wydawnictwo Prasa i Książka Grzegorz Grzegorek, Katowice 2010

Data: 2010-11-27, 18:22:04
NOWE STAROSTWO OFICJALNIE OTWARTE

   Z udziałem m.in. wicewojewody śląskiego, Adama Matusiewicza, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Gabrieli Lenartowicz, licznego grona gości - głównie samorządowców z miast i gmin naszego powiatu - 27 października nastąpiło oficjalne przekazanie do użytku nowo wybudowanej siedziby Starostwa Powiatowego w Bieruniu - Powiatowego Centrum Administracji Kultury.

   Przecięcia wstęgi w drzwiach budynku dokonali starosta Piotr Czarnynoga i przewodniczący Rady Powiatu Henryk Barcik.
Starosta przypomniał historię tej inwestycji i 12-letnią "tułaczkę" starostwa. Jego siedziba mieściła się najpierw w Tychach, do teraz - w bieruńskiej "Tradzie". Sesje Rady Powiatu odbywały się w tyskiej szkole muzycznej, w świetlicy środowiskowej w Jajostach, CIG-u w Ścierniach i Powiatowym Centrum Społeczno-Gospodarczym, a wydziały starostwa rozproszone są pomiędzy Lędzinami, "Triadą" i bieruńskim CIG-iem. Teraz wreszcie wszystko skupi się w jednym miejscu, będzie łatwiejszy dojazd i bezproblemowe parkowanie.

   Nowe starostwo - miejsce obsługi tysięcy mieszkańców powiatu, ale także miejsce pracy wielu osób - poświęcił ks. dziekan Walerian Ogierman z Bierunia.
Podczas skromnej lecz sympatycznej i serdecznej uroczystości Piotr Czarnynoga i Henryk Barcik wręczyli osobom szczególnie zasłużonym dla realizacji tej inwestycji pamiątkowe cybergrafie przedstawiające nowy obiekt. Otrzymali je Jan Wieczorek - pomysłodawca tworzenia Centrum Administracyjnego w Bieruniu, Augustyn Stompor - który sprzedał grunt pod budowę, prezes WFOŚiGW, architekci i szefowie firm wykonawczych.

źródło: STAROSTWO POWIATOWE w BIERUNIU

Data: 2010-11-27, 18:06:51
RORATY 2010

   Od poniedziałku rozpoczynają się msze św. roratnie, na które zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych. Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. Prosimy, aby dzieci przychodziły na roraty z lampionami, które można nabyć w zakrystii. Wspólne przygotowanie do mszy świętej, poprzez śpiew i modlitwę rozpoczniemy o godz. 6.45

źródło: WIADOMOŚCI PARAFIALNE - Niedziela, 28.11.2010

Data: 2010-11-27, 17:15:34
TRUDNE WARUNKI DROGOWE

   Drogowcy i policja apelują, aby kierowcy dostosowali prędkość i sposób jazdy do panujących na drogach warunków. Chodzi m.in. o zachowanie znacznie większych niż zwykle odstępów, a także odpowiednie - tzw. pulsacyjne - hamowanie w samochodach bez systemów antypoślizgowych.

   Policja przypomina też o odśnieżeniu pojazdu przed wyruszeniem w drogę. Zdarza się, że kierowcy przecierają tylko szyby, zapominając np. o światłach. Funkcjonariusze wskazują, że za zagrażające bezpieczeństwu jazdy nie odśnieżenie samochodu mogą nakładać mandaty.

Data: 2010-11-27, 16:45:29
VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS TAŃCA TOWARZYSKIEGO DZIECI I MŁODZIEŻY

   Dom Kultury „Sokolnia” zaprasza w najbliższą sobotę na VII Ogólnopolski Konkurs Tańca Towarzyskiego Dzieci i Młodzieży o puchar Burmistrza Miasta Imielin. Na pokazy konkursowe wstęp wolny wyłącznie dla mieszkańców Imielina.

źródło: Dom Kultury Sokolnia

Data: 2010-11-26, 23:46:28
DOM KULTURY „SOKOLNIA” ZAPRASZA:
Niedziela - 28.11.2010 - godz. 18.00 - "Słodkie Bobo" - spektakl w wykonaniu amatorskiego teatru "Naumiony" z Ornontowic

   Zespół działa przy Kole Gospodyń Wiejskich pod patronatem Gminnego Domu Kultury i Biblioteki w Ornontowicach. Założycielkami były trzy panie - Bronisława Porembska, Maria Bondza oraz Małgorzata Mrozek.

   W 2005 roku teatr wystąpił z pierwszym spektaklem, którym była komedia "Domek z ogródkiem" Albina Siekierskiego (wystawiona też w Imielinie). Kolejną sztuką (tego samego autora) była jednoaktówka "Szarwark", prezentowana gościnnie w Bieruniu, Imielinie oraz Stanowicach. Ostatnią premierą teatru z Ornontowic jest komedia "Słodkie bobo", na którą zespół zaprasza do Domu Kultury Sokolnia.

Data: 2010-11-25, 1:35:44
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE - OBLODZENIE

Zjawisko: Oblodzenie
Stopień zagrożenia: 1
Ważność: od godz. 21:30 dnia 24.11.2010 do godz. 08:00 dnia 25.11.2010

Obszar: Województwo śląskie.
Przebieg: Nastąpi spadek temperatury minimalnej do około -3°C powodując zamarzanie mokrej powierzchni dróg i chodników oraz ich oblodzenie po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem, które występowały w dzień.

Skutki: Miejscami śliskość na drogach i chodnikach, utrudnienia komunikacyjne.

źródło:  Centrum Zarządzania Kryzysowego

Data: 2010-11-24, 21:54:16
WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH W IMIELINIE

I, II, III, IV - obwód głosowania.

I - Biblioteka Miejska, ul. Imielińska 92
II - Biblioteka Miejska, ul. Imielińska 92
III - Urząd Miasta Imielin, ul. Imielińska 81
IV - Urząd Miasta Imielin, ul. Imielińska 81

Frekwencja w obwodach:
I - 56,76%
II - 57,27%
III - 59,02%
IV - 54,29%

Dane statystyczne:

Uprawnionych do głosowania: 6555
Liczba wydanych kart do głosowania: 3726
Głosów oddanych: 3723
Frekwencja: 56,84%

Wyniki wyborów Burmistrza Miasta Imielin:

Chwiędacz Jan Michał - 3127 głosów - 87,40%
===
Pohl Jan Bernard - 451 głosów - 12,60%

Wyniki wyborów Radnych Rady Miasta Imielin:

Okręg nr 1
Ficek Bernadeta Agnieszka - KWW JANA CHWIĘDACZA - 227 głosów - 80,78%
===
Buchta Monika Gertruda - KWW "ROZSĄDNA ZMIANA WARTY" - 54 głosów - 19,22%

Okręg nr 2
Pacwa Józef Gabriel - KWW "ROZSĄDNA ZMIANA WARTY" - 137 głosów - 51,70%
===
Orzeł Dariusz Mirosław - KWW JANA CHWIĘDACZA - 128 głosów - 48,30%

Okręg nr 3
Lamik Tomasz Wojciech - KWW IMIELIN - WSPÓLNA SPRAWA - 135 głosów - 46,23%
===
Hajda Henryk Stefan - KWW JANA CHWIĘDACZA - 115 głosów - 39,38%
Wieczorek Genowefa Agnieszka - KWW TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ - 42 głosów - 14,38%

Okręg nr 4
Oleś Marian Szczepan - KWW JANA CHWIĘDACZA - 131 głosów - 67,18%
===
Paluch Paweł Jan - KWW "ROZSĄDNA ZMIANA WARTY" - 64 głosów - 32,82%

Okręg nr 5
Gołaszczyk Jerzy Józef - KWW JANA CHWIĘDACZA - 121 głosów - 53,54%
===
Sapeta Rafał Józef - KWW RAFAŁA SAPETY - 66 głosów - 29,20%
Spyra Zbigniew Stanisław - KWW "ROZSĄDNA ZMIANA WARTY" - 39 głosów - 17,26%

Okręg nr 6
Kotela Ireneusz Marek - KWW "ROZSĄDNA ZMIANA WARTY" - 99 głosów - 43,04%
===
Skrzypulec Zbigniew Krzysztof - KWW JANA CHWIĘDACZA - 89 głosów - 38,70%
Siupka Jan Leon - KWW TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ - 42 głosów - 18,26%

Okręg nr 7
Kopeć Anna Maria - KWW "ROZSĄDNA ZMIANA WARTY" - 100 głosów - 52,63%
===
Komandera Roman Ludwik - KWW JANA CHWIĘDACZA - 90 głosów - 47,37%

Okręg nr 8
Zimmermann Krystyna Agnieszka - KWW JANA CHWIĘDACZA - 139 głosów - 60,96%
===
Kaiser Tomasz Adam - KWW TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ - 89 głosów - 39,04%

Okręg nr 9
Starczynowski Ireneusz Stanisław - KWW JANA CHWIĘDACZA - 114 głosów - 50,89%
===
Pilszczek Gizela Jolanta - KWW "BLIŻEJ WASZYCH SPRAW" - 90 głosów - 40,18%
Pohl Jan Bernard - KWW "ROZSĄDNA ZMIANA WARTY" - 20 głosów - 8,93%

Okręg nr 10
Jurecki Jan Paweł - KWW TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ - 77 głosów - 31,43%
===
Kubica Zenon Bernard - KWW IMIELIN - WSPÓLNA SPRAWA - 73 głosów - 29,80%
Knopek Kazimierz Bernard - KWW JANA CHWIĘDACZA - 43 głosów - 17,55%
Żołneczko Arkadiusz Robert - KWW "PRZYSZŁOŚĆ IMIELINA" - 27 głosów - 11,02%
Róg Aneta Magdalena - KWW "ROZSĄDNA ZMIANA WARTY" - 25 głosów - 10,20%

Okręg nr 11
Orzeł Barbara Małgorzata - KWW BARBARY ORZEŁ - 155 głosów - 62,00%
===
Synowiec Marian Aleksander - KWW JANA CHWIĘDACZA - 95 głosów - 38,00%

Okręg nr 12
Staszewski Dariusz Józef - KWW JANA CHWIĘDACZA - wybrany bez głosowania

Okręg nr 13
Komandera Tadeusz Józef - KWW JANA CHWIĘDACZA - 176 głosów - 65,43%
===
Biskupska Maria Magdalena - KWW KRYSTYNY PALUCH - 93 głosów - 34,57%

Okręg nr 14
Hajduczek Krzysztof Marek - KWW TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ - 133 głosów - 52,57%
===
Hadryan Adam Jan - KWW JANA CHWIĘDACZA - 63 głosów - 24,90%
Siodłok Łukasz Józef - KWW KRYSTYNY PALUCH - 57 głosów - 22,53%

Okręg nr 15
Hericht Tadeusz Franciszek - KWW JANA CHWIĘDACZA - 112 głosów - 47,26%
===
Paluch Krystyna Maria - KWW KRYSTYNY PALUCH - 105 głosów - 44,30%
Klimczok Krystian Janusz - KWW TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ - 20 głosów - 8,44%

źródło: Państwowa Komisja Wyborcza

Data: 2010-11-22, 18:26:33
IMIELIN BLUES FESTIVAL C.D.


Koncert zespołu „BLUE WAVE BAND” - laureata „I Imielin Blues Festival”.

Data: 2010-11-21, 22:08:59
KZK GOP: CHEŁM ŚLĄSKI - PRZYWRÓCENIE PRZEJAZDÓW LINII AUTOBUSOWEJ NR 149 UL. GÓRNOŚLĄSKĄ

   Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku dopuszczeniem do ruchu kołowego ul. Górnośląskiej w Chełmie Śląskim informujemy, że od 17.11.2010 r. (środa) linia autobusowa nr 149 powraca do przejazdów ul. Górnośląską z obsługą przystanków: „Kopciowice Karłowicza”, „Chełm Mały Górnośląska” oraz „Chełm Mały Pętla”.
Tym samym z ww. dniem likwidacji ulega tymczasowa linia minibusowa oznaczona numerem 149-1.

źródło: KZK GOP

Data: 2010-11-21, 15:29:53
UWAGA - PRZESTĘPCA

   Pomimo wzmożonej pracy policji przestępcy nie zasypiają gruszek w popiele. O ile nasza praca jest kluczowa dla ich eliminowania, to bez pomocy społeczeństwa nie jesteśmy w stanie w pełni skutecznie walczyć z przestępczością.

   Zbliża się wielkimi krokami okres świąteczny. Wielu z nas poczyniło na tę okazję oszczędności, wielu już kupiło prezenty. Wiedzą o tym doskonale przestępcy, którzy starają się wykorzystać każdą nadarzającą się okazję do nieuczciwego wzbogacenia się. Wiedzą również o tym, że więcej czasu spędzamy w sklepach, jesteśmy zabiegani i rozkojarzeni. Są bezwzględni i nie uznają żadnych norm. Dlatego apelujemy, aby nigdy nie zapominać, że problem przestępczości istnieje. Wychodząc z domu nie pozostawiajmy uchylonych okien. Pamiętajmy, że atrakcyjne dla złodzieja przedmioty znajdują się tak w domu jak i w garażu, komórce. A pomieszczenia te często zwyczajnie zapominamy zamknąć. W historii naszej jednostki odnotowaliśmy już kilkanaście przypadków wykorzystania przez przestępców roztargnienia właścicieli domów. Złodzieje często nas obserwują. Uporządkowany rytuał dnia ze stałymi porami wyjść z domu niezwykle ułatwia im pracę. Spróbujmy raz wyjść o innej porze, coś zmienić. To nie dużo, a może uratować nasze mienie. Ufajmy sąsiadom, którym można ufać i pomagajmy sobie wzajemnie. Nie ma nic gorszego niż znieczulica i całkowity brak zainteresowania problemami innych. Z naszej strony prosimy o współpracę. Jeśli widzimy kogoś lub coś podejrzanego - dzwońcie Państwo do nas. Przez całą dobę. Telefon może być anonimowy, a my na pewno sprawdzimy Państwa podejrzenia. Może okaże się, że właśnie dzięki Państwu udało się złapać złodzieja?

źródło: KPP w Bieruniu

Data: 2010-11-21, 10:36:03
IMIELIN BLUES FESTIVAL


Podsumowaniem pierwszego dnia „I Imielin Blues Festival” był koncert Kwartetu Andrzeja Zielińskiego NAGAR BLUES BAND.

Data: 2010-11-21, 10:28:27
SPI: ZAPROSZENIE

   Zarząd Stowarzyszenia Przedsiębiorców Imielina pragnie zaprosić zainteresowanych przedsiębiorców na szkolenie, które odbędzie się 25 listopada br. /czwartek/ w sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej w Imielinie o godz. 18.00.

   Szkolenie zostanie przeprowadzone przez inspektorów Okręgowej Inspekcji Pracy w Katowicach, w części prawnej przez inspektora Michała Podsiedlika oraz w części technicznej inspektora Dariusza Pabiana.

Tematyka spotkania:
- aktualne przepisy dotyczące czasu pracy,
- urlop ojcowski,
- zatrudnianie pracowników młodocianych,
- techniczne bezpieczeństwo pracy,
- obowiązek szkolenie pracowników z zakresu przepisów p. poż. oraz pierwszej pomocy,
- posiłki regeneracyjne, deputat, wyliczanie ekwiwalentu za pranie odzieży,
- przeglądy maszyn.

źródło: Kurier Imieliński nr 11(49) - listopad 2010

Data: 2010-11-21, 10:12:41
BALON NAD IMIELINEM


Akcja „Szlachetna Paczka” rozpoczęła się dzisiaj w województwie śląskim od lotu balonem.

Data: 2010-11-20, 13:02:43
I IMIELIN BLUES FESTIVAL

   Dom Kultury "Sokolnia" obchodzi w listopadzie br. jubileusz 10-lecia swojej działalności. Dla zaakcentowanie tej rocznicy oraz w związku z faktem że w Imielinie działa silne środowisko jazzmanów (Grzegorz Kapołka, Bronisław Duży i in.), w dniach 20 - 21 listopada odbędzie się I Imielin Blues Festival. Impreza pomyślana jest jako rodzaj konkursu adresowanego do amatorskich zespołów grających szeroko rozumianego bluesa.

   Przesłuchania konkursowe zakwalifikowanych zespołów odbędą się w sobotę 20 listopada w godzinach 10:00 - 16:00. Przesłuchania będą otwarte dla publiczności.

   Wyniki zostaną ogłoszone tego samego dnia wieczorem o godz. 18.00 podczas koncertu Kwartetu Andrzeja Zielińskiego. Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc przewidziane są nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio: 2.500, 1.200 i 800 zł.

   W niedzielę (21.11) o godz. 17:00 odbędzie się koncert galowy w którym wystąpią laureaci I Imielin Blues Festivalu oraz zespół "Grzegorz Kapołka specjal Project". Oprócz leadera zagrają: Leszek Winder, Marek Dykta i Andrzej Chochoł - gitary, Darek Ziółek - gitara basowa, Irek Głyk - perkusja i Krzysztof Konopka - harmonijka ustna.

Data: 2010-11-18, 23:54:48
IV LISTOPADOWY WIECZÓR POEZJI 

   Tradycyjnie z końcem listopada Biblioteka Miejska zaprasza na IV Listopadowy Wieczór Poezji. W programie:

- koncert muzyki akordeonowej w wykonaniu Tomasza Drabiny akordeonisty, kompozytora, aranżera, pedagoga; absolwenta Akademii Muzycznej klasy akordeonu w Poznaniu, stypendysty Ministra Kultury i Sztuki. Będziemy mogli usłyszeć kawiarnianą muzykę paryską w stylu "musette", argentyńskie i polskie tanga, muzykę bałkańską, tematy latynoamerykańskie oraz własne kompozycje.

- spektakl poetycki Marcina Urbana krakowskiego autora wierszy i fraszek, w których przelewa swoje refleksje na temat życia i ludzi.

   Zapraszamy w najbliższy piątek tj. 19 listopada o godz. 18:00 do "Galerii Pod Szczytem" naszej biblioteki gdzie przybyłych gości podejmiemy kawą i herbatą.

źródło: Biblioteka Miejska

Data: 2010-11-18, 23:48:55
UKAZAŁ SIĘ NOWY NUMER KURIERA IMIELIŃSKIEGO

W numerze:

   Pierwszy bluesowy, Wybory 21 listopada, Jak głosować 21 listopada?, Imielin to miasto sukcesu, Zgadzamy się mimo różnic, Nauczyciele z uczniami (na scenie), Ślubowanie pierszaków, Obrazy w świetle indygo, Plastyka i fotografia, Kurs senior 60+, Portrety - nieportrety, Pidło - Imielińskie ulice część XXIII - Maratońska i Miarki, Dwie 90-latki, Stypendia sportowe, Pożegnanie ks. Kozuba, Dzień Seniora, Skat na styku oceanów i wiele innych artykułów o naszej miejscowości.

Nowy numer Kuriera można pobrać ze strony:
URZĘDU MIASTA IMIELIN

Data: 2010-11-18, 23:43:11
ŻEGLARSKIE ANDRZEJKI

   Tawerna nad zalewem Dziećkowickim zaprasza na "Żeglarskie Andrzejki" w sobotę 27 listopada 2010 r.

   Rozpoczęcie o godzinie 19:00 Koncertem Szantowym i degustacją GROGU - tradycyjnego napoju żeglarskiego. W II części wieczoru rozpocznie się Dyskoteka a tuż po północy, zgodnie z Andrzejkową tradycją, wróżenie z wosku.

   Zapewniamy udaną i ciekawą zabawę. Wszyscy Ci którzy zdecydują się przybyć z żeglarskim przebraniu wezmą udział w konkursie, w którym najciekawszy strój zostanie nagrodzony.

   Wstęp: 35 zł/os (w cenie: zimna płyta, ciepły posiłek, napój żeglarski). Bilety do nabycia na Tawernie Chełm Śląski, ul. L. Teligi 2

Plakat: Żeglarskie Andrzejki

Data: 2010-11-11, 20:45:15
DZIAŁANIA N.U.R.D. 

   Niejako kontynuacją akcji "Bezpieczny weekend" będą planowane na poniedziałek 15 listopada działania Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Zbieżność obu tych akcji jest nie przypadkowa.

   Działania Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego prowadzone będą przez cały poniedziałek na terenie powiatu. Założenia akcji skierowane są głównie na ochronę pieszych i rowerzystów, jednak policjanci z cała stanowczością będą egzekwować przypadku łamania przepisów przez tę grupę użytkowników dróg. Należy się spodziewać wzmożonej ilości funkcjonariuszy.

źródło: KPP w Bieruniu

Data: 2010-11-11, 20:29:11
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE - SILNY WIATR

Zjawisko: Silny wiatr
Stopień zagrożenia: 1
Ważność: od godz. 07:00 dnia 12.11.2010 do godz. 07:00 dnia 13.11.2010

Obszar: Województwo śląskie.
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o prędkości 45 km/h, w porywach 75 km/h, z kierunków zachodnich.

Skutki: Uszkodzenia budynków, dachów; szkody w drzewostanie, łamanie gałęzi i drzew; utrudnienia komunikacyjne.

źródło:  Centrum Zarządzania Kryzysowego

Data: 2010-11-11, 20:25:46
DOM KULTURY „SOKOLNIA” ZAPRASZA:
Niedziela - 14.11.2010 - godz. 18.00 - "Wołam" - koncert zespołu "MBQ"

   MBQ to zespół który powstał jesienią 2008 roku. Współtworzy go pięcioro młodych, ambitnych, zdolnych muzyków, w większości związanych z Wydziałem Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Założycielką i leaderską grupy jest wokalistka Małgorzata Bigaj, a grają: Mateusz Fersztorowski - instrumenty klawiszowe, Krystian Tomalka - saksofony, Zbigniew Zobek - bas, Tomasz Machański - perkusja.

   Muzykę kwintetu charakteryzuje energia i żywioł, ponieważ jest to mieszanka jazzu, soulu, funku i muzyki latynoamerykańskiej. Niewątpliwą, by nie rzec podstawową (oprócz muzyki) atrakcją koncertu będzie udział znanego wśród młodzieży mieszkańca Imielina Mateusza Fersztorowskiego.

Data: 2010-11-11, 20:21:03
WYNIKI XV KOLEJKI LIGI OKRĘGOWEJ

Liga Okręgowa, grupa: Katowice I

Pogoń Imielin - LKS Łąka 2:1
Czarni Piasek - Stal Chełm Śląski 3:2
Unia Kosztowy - Tempo Paniówki 0:2
Unia Bieruń Stary - MKS Lędziny 2:2
Iskra Pszczyna - Znicz Jankowice 1:0
Sokół Wola - LKS Bełk 2:2
Concordia Knurów - GKS II Katowice 1:0
Leśnik Kobiór - Krupiński Suszec 3:1
Czarni Piasek - Stal Chełm Śląski 3:2

Liga Okręgowa, grupa: Katowice II

Gwarek Tarnowskie Góry - Andaluzja Brzozowice-Kamień 7:0
Niwka Sosnowiec - MCKS Czeladź 1:0
Górnik Piaski - Orkan Dąbrówka Wielka 3:0

Data: 2010-11-11, 20:15:25
BEZPIECZNY WEEKEND 

   Już dzisiaj policjanci z bieruńskiej drogówki rozpoczynają działania "Bezpieczny weekend". Będą one trwały do godzin w niedzielę 14 listopada. Działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim wyruszającym w podróż w tym okresie czasu.

   Działania rozpoczną się w środę o godz. 14.00 i trwać będą do godziny 22.00 w niedzielę. Należy spodziewać się zwiększonej ilości funkcjonariuszy i wnikliwych kontroli prędkości oraz stanu trzeźwości. Wszystko to, aby te cztery dni minęły spokojnie i bezpiecznie.

źródło: KPP w Bieruniu

Data: 2010-11-10, 20:52:31
NOCNE ZWIEDZANIE ŚLĄSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO

   Jak co roku, z 10 na 11 listopada, Śląski Urząd Wojewódzki organizuje „Noc w urzędzie”. Gmach urzędu – oryginalne dzieło architektury dwudziestolecia międzywojennego – będzie można zwiedzić od godz. 18.00 do 2.00 w nocy.

   W tym czasie zainteresowani będą mogli zobaczyć: Westybul, Salę Sejmową, Salę Marmurową, Salę Złotą, Salę Boazeryjną, Gabinet Wojewody, schron, windę paciorkową, skarbiec, basen, tunel ewakuacyjny.

   Z okazji 92. rocznicy odzyskania niepodległości zapraszamy również do zwiedzenia wystawy pochodzącej ze zbiorów krakowskiego Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego pt. „Na końcu ich drogi była niepodległość”, przedstawiającej fenomen działalności Legionów Polskich. Dodatkowo zostanie zaprezentowana ekspozycja o historii gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zwiedzanie uatrakcyjni występ dwóch gitarzystów.

źródło: ŚLĄSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W KATOWICACH

Data: 2010-11-08, 22:32:06
KONKURS NA SZOPKĘ ŚWIĄTECZNĄ

Organizator: Dom Kultury Sokolnia w Imielinie

Cel: konkurs ma na celu nagradzanie oryginalnej, najbardziej interesującej pod względem artystycznym szopki świątecznej

Uczestnicy: do uczestnictwa w konkursie mogą przystąpić dzieci i młodzież z Imielina w wieku od 6 do 17 lat

Technika: można użyć wszelkiego rodzaju technik do wykonania pracy przestrzennej

Termin: nieprzekraczalnym terminem składania prac jest dzień 26.11.2010r.

Ocena prac: samodzielnie wykonane realizacje przestrzenne oceniane będą w grupach wiekowych pod względem piękna, oryginalności opracowania tematu i materiału, estetyki oraz stopnia trudności

Nagrody: dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe i dyplomy, które zostaną wręczone w dniu 5 grudnia 2010r., przed spotkaniem z Mikołajem o godz. 16.30 w Domu Kultury Sokolnia w Imielinie.

Odbiór prac: prace należy odebrać od 20 do 31 stycznia 2011r.

źródło: URZĄD MIASTA IMIELIN

Data: 2010-11-08, 22:23:19
PRZYJDŹ, ZOBACZ i TRZYMAJ KCIUKI ZA NASZYCH!!!

W dniu 11 listopada 2010r. o godz. 13:30
na stadionie w Imielinie przy ul. Hallera 37a
odbędzie się spotkanie piłkarskie
o Mistrzostwo LIGI OKRĘGOWEJ

pomiędzy:
Pogoń Imielin - LKS Łąka

Bilet wstępu: 5zł,
kobiety i młodzież szkolna do lat 18 - wstęp bezpłatny

Data: 2010-11-08, 22:09:11
DOM KULTURY „SOKOLNIA” ZAPRASZA:
Środa - 10.11.2010 - godz. 18.00 - Miejska Akademia z okazji Święta Niepodległości

   W przeddzień Święta Niepodległości Urząd Miasta i Dom Kultury "Sokolnia" zapraszają wszystkich mieszkańców Imielina na doroczną akademię z okazji 92 rocznicy tego wydarzenia. Z montażem słowno-muzycznym zatytułowanym Do Ciebie Panie w dziejowej godzinie głos Twego ludu z ziemi polskiej płynie wystąpią uczniowie Gimnazjum, Szkoły Podstawowej oraz dzieci z przedszkola. Całość przygotowali nauczyciele miejskich placówek oświatowych.
W drugiej części wieczoru tradycyjnie wystąpi Imielińska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Andrzeja Króla.

   Przed akademią w holu Sokolni otwarta zostanie wystawa fotografii Józefa Broma pt. "Sokolnia w obiektywie" oraz wystawa malarstwa Urszuli Figiel-Szczepki.

Data: 2010-11-08, 22:06:54
PODZIAŁ PUNKTÓW

Data: 2010-11-08, 22:03:13
KZK GOP: FUNKCJONOWANIE KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W DNIACH 11 i 12.11.2010r.

   Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z tzw. długim weekendem listopadowym, ustala się, że w dniu 12 listopada 2010 r. (piątek - dzień powszedni) na liniach tramwajowych i autobusowych KZK GOP będą obowiązywać rozkłady jazdy ważne w soboty, z następującymi wyjątkami:

- wg rozkładów jazdy ważnych w dni robocze funkcjonować będą linie nr: 2, 120, 236, 840,
- linie autobusowe obsługujące centra handlowe (zarówno bezpłatne dla pasażerów, jak i pozostałe) funkcjonować będą według rozkładów jazdy na soboty bez dodatkowych ograniczeń.

   Z uwagi na zamknięcie centrów handlowych, tzw. dni bez zakupów w dniu 11 listopada 2010 r. (Święto Niepodległości) nie będą kursować linie autobusowe obsługujące centra handlowe: S-6, S-7, S-8, S-9, S-10, S-15, 250, 750. Linie autobusowe 39, 52, 109, 146, 155, 230, 255, 662 i 850 nie będą obsługiwać przystanków przy centrach handlowych.

źródło: KZK GOP

Data: 2010-11-08, 20:13:31
ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE - PLAN KOLĘDY 2010/2011

Sobota, 20.11.2010r., godz. 10.00
1. ul. Malczewskiego, ul. Cicha, ul. Bursztynowa, ul. Wandy od nr 46 w kierunku zalewu
2. ul. Wandy od ul. Poniatowskiego do nr 11 i 26b
3. ul. Sikorskiego od nr 1 do rynku na Jamnicach, ul. Wandy od nr 45-13 i 34, ul. Koralowa

Niedziela, 21.11.2010r., godz. 13.30
1. ul. Sapety od końca
2. ul. Bluszczowa od początku, ul. Ks. P. Skargi od początku
3. ul. Kuczyńskiego od końca

Piątek, 26.11.2010r., godz. 16.00
1. ul. Karolinki od początku
2. ul. Karolinki od końca do spotkania

Sobota, 27.11.2010r., godz. 10.00
1. ul. Klonowa, ul. św. Brata Alberta od kolei w kierunku Hołdunowa do nr 45a-62, ul. Wierzbowa
2. ul. Grabowa od końca, ul. św. Brata Alberta od nr 67-85 w kierunku Hołdunowa
3. ul. św. Brata Alberta od Hołdunowa, ul. Lipowa , ul. Akacjowa

Niedziela, 28.11.2010r., godz. 13.30
1. ul. Imielińska od Chełmu w kierunku kościoła do nr 162 (obie strony)
2. ul. Łąkowa od nr 20, ul. Imielińska od nr 151 w kierunku kościoła do nr 119 i od nr 154 do nr 134 (obie strony)
3. ul. Nowa od końca

Piątek, 03.12.2010r., godz. 16.00
1. ul. Dobra od końca

Sobota, 04.12.2010r., godz. 10.00
1. ul. Turystyczna od lasu
2. ul. Turystyczna od ul. Imielińskiej, ul. Modrzewiowa

Niedziela, 05.12.2010r., godz. 13.30
1. ul. św. Brata Alberta od kościoła w kierunku kolei
2. ul. Brzozy, ul. św. Brata Alberta od kolei w kierunku kościoła

Piątek, 10.12.2010r., godz. 16.00
1. ul Broszkiewicza, ul. Marka, ul. Skotnicy
2. ul. Zachęty i ul. Pokoju

Sobota, 11.12.2010r., godz. 10.00
1. ul. Wyzwolenia od nr 59 i 58 w kierunku lasu
2. ul. Wyzwolenia od nr 40 i 39 do nr 57g i 56
3. ul. Wyzwolenia od nr 38 i 37 do rynku

Niedziela, 12.12.2010r., godz. 13.30
1. ul. Banachiewicza od ul. Dunikowskiego
2. ul. Banachiewicza od ul. Podmiejskiej
3. ul. Rubinowa od końca

Piątek, 17.12.2010r., godz. 16.00
1. ul. Malornego od końca,
2. ul. Niemcewicza i ul Malornego od początku

Sobota, 18.12.2010r., godz. 10.00
1. ul. Drzymały od końca
2. ul. Drzymały od początku do nr 45
3. ul. Drzymały od nr 47 w kierunku kolei, ul. Wiosenna

Niedziela, 19.12.2010r., godz. 13.30
1. ul. Ks. Kordeckiego od ul. św. Brata Alberta
2. ul. Ks. Kordeckiego od ul. Grzybowej

Poniedziałek, 27.12.2010r., godz. 13.30
1. ul. Bpa Adamskiego od nr 47 w kierunku ul. Podmiejskiej (obie strony)
2. ul. Bpa Adamskiego od nr 48 w kierunku kolei (obie strony)
3. ul. Bpa Adamskiego od kolei obie strony do nr 21

Wtorek, 28.12.2010r., godz. 10.00
1. ul. Sikorskiego od końca do nr 7 (rynek na Jamnicach)
2. ul. Poniatowskiego od lasu
3. ul. Poniatowskiego od ul. Imielińskiej

Środa, 29.12.2010r., godz. 10.00
1. ul. Ks. .Ściegiennego od lasu
2. ul. Ks. .Ściegiennego od rynku, ul. Wąska
3. ul. Satelicka, ul. Maratońska, ul. Orla, ul. Krucza, ul. Jastrzębia

Czwartek, 30.12.2010r., godz. 10.00
1. ul. Grzybowa od początku
2. ul. Dunikowskiego od lasu
3. ul. Dunikowskiego od kolei

Niedziela, 02.01.2011r., godz.13.30
1. ul. Miarki od kolei
2. ul. Miarki od ul. Imielińskiej
3. ul. Kusocińskiego od lasu

Poniedziałek, 03.01.2011r., godz. 16.00
1. ul. Podmiejska od lasu
2. ul. Podmiejska od ul. Bp. Adamskiego

Wtorek, 04.01.2011r., godz. 16.00
1. ul. Liliowa od początku, ul. Lawendowa

Środa, 05.01.2011r., godz. 16.00
1. ul. Szaniawskiego od końca, ul. Perłowa

Czwartek, 06.01.2011r., godz. 13.30
1. ul. Imielińska od kościoła w kierunku Chełmu do nr 117 (obie strony)
2. ul. Imielińska od kościoła w kierunku wiaduktu do nr 64 oraz od nr 87-53 (obie strony)
3. ul. Nowozachęty, ul. Bartnicza od początku

Piątek, 07.01.2011r., godz. 16.00
1. ul. Dąbrowskiej od końca, ul. Francuska

Sobota, 08.01.2011r., godz. 10.00
1. ul. Hallera od ul. Imielińskiej
2. ul. Hallera od kolei

Niedziela, 09.01.2011r., godz. 13.30
1. ul. Imielińska od nr 58 w kierunku wiaduktu (obie strony)
2. ul. Imielińska od nr 15 w kierunku kościoła do spotkania (obie strony)
3. ul. Satelicka od początku i ul. Kamienna

Poniedziałek, 10.01.2011r., godz. 16.00
1. ul. Pośpiecha od ul. Imielińskiej, ul. Apteczna od ul. św. Br. Alberta

Wtorek, 11,01.2011r., godz. 16.00
1. ul. Baranowicza od początku

Środa, 12.01.2011r., godz. 10.00
1. ul. Floriana, ul. Złocista

Piątek, 14.01.2011r., godz. 16.00
1. ul. Heweliusza od ul. Wyzwolenia

Sobota, 15.01.2011r., godz. 13.30
1. ul. Krótka, ul. Miła, ul. Żeńców od końca, ul. Imielińska od nr 43 do nr 51 oraz od nr 60 do nr 62
2. ul. Sosnowa od końca, ul. Imielińska od mostu w kierunku kościoła od 24 do nr 2-13 (obie strony)
3. ul. Kowalska, ul. Rejtana, ul. Kordiana, ul. Wróblewskiego, ul. Olszewskiego

źródło: Wiadomości Parafialne - Niedziela, 07.11.2010

Data: 2010-11-07, 10:07:59
DOM KULTURY „SOKOLNIA” ZAPRASZA:
Niedziela - 07.11.2010 - godz. 18.00 - Przemysław Strączek Group

   Przemysław Strączek (1976) - gitarzysta jazzowy, kompozytor, producent, aranżer, pedagog. Ukończył studia pedagogiczno - muzyczne na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie oraz Instytut Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie w 2001 i 2003 roku oraz Ogólnopolskiego Konkursu Improwizacji Gitarowej w Kielcach w 2005 roku. W latach 1998 - 2006 prowadził swój pierwszy zespół Tres Jazz, z którym nagrał album The Shape of Melody w 2004 roku. Od 2006 roku realizuje się jako lider swoich projektów muzycznych tj. Przemek Strączek Trio, Przemysław Strączek Group nagrywając do tej pory dwa autorskie albumy: "Earthly Room" 2007 i "Light & Shadow" 2010 r. Jest także autorem podręcznika dla gitarzystów jazzowych. W swojej muzyce łączy elementy mainstream'u, muzyki modalnej, latynoamerykańskiej, bluesowej, a także klasycznej. Występował w audycjach telewizyjnych, radiowych, koncertował na wszystkich znaczących krajowych festiwalach oraz w Republice Czeskiej Portugalii, Brazylii, Urugwaju, Argentynie Chile i w USA.

   W Imielinie zespół M. Strączka wystąpi w składzie: Piotr Schmidt - trąbka, Przemysław Strączek - gitara, Maciej Adamczak - kontrabas, Dawid Fortuna - perkusja.

   Dodatkową atrakcją będzie udział kwartetu smyczkowego. W programie głównie utwory z płyty "Light & Shadow".

Data: 2010-11-06, 22:26:08
SESJA RADY MIASTA IMIELIN

   W dniu 9 listopada 2010 r. o godz. 16.15 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Imielin przy ul. Imielińskiej 81 odbędzie się Zwyczajna Sesja Rady Miasta Imielin.

Z proponowanym porządkiem obrad:
1. Otwarcie Sesji.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Informacja na temat pracy Komisji w okresie międzysesyjnym.
4. Projekt uchwały wnoszony przez Burmistrza Miasta w sprawie złożenia wniosku o zaciągnięcie pożyczki i uzyskanie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na zadanie „Ochrona zbiornika wody pitnej Dziećkowice poprzez budowę kanalizacji sanitarnej dla Miasta Imielin – etap II (obszar 2)”.

5. Sprawozdanie z realizacji Programu Gospodarczego Miasta Imielin na kadencję w latach 2006- 2010.
6. Podsumowanie kadencji Rady Miasta w latach 2006-2010.
7. Interpelacje i wolne wnioski.
8. Sprawy bieżące Rady Miasta.
9. Zamknięcie Sesji.

źródło: URZĄD MIASTA IMIELIN

Data: 2010-11-06, 22:22:19
WYNIKI XIV KOLEJKI LIGI OKRĘGOWEJ

Liga Okręgowa, grupa: Katowice I

Stal Chełm Śląski - Leśnik Kobiór 2:0
MKS Lędziny - Unia Kosztowy 1:2
Krupiński Suszec - Concordia Knurów 4:1
LKS Bełk - Iskra Pszczyna 1:3
Znicz Jankowice - Unia Bieruń Stary 1:4
Tempo Paniówki - Pogoń Imielin 1:1 (07.11, 13:30)
LKS Łąka - Czarni Piasek 1:2 (07.11, 13:30)
GKS II Katowice - Sokół Wola 1:2 (07.11, 13:30)

Liga Okręgowa, grupa: Katowice II

Milenium Wojkowice - Górnik Piaski 2:3
MCKS Czeladź - Wawel Wirek 1:2
Podlesianka Katowice - Ciężkowianka Jaworzno 2:2

Data: 2010-11-06, 20:00:58
MECZ XIV KOLEJKI LIGI OKRĘGOWEJ

W dniu 7 listopada 2010 roku o godz. 13:30
na stadionie w Paniówkach
przy ul. Dworskiej 10 
odbędzie się spotkanie piłkarskie
o Mistrzostwo LIGI OKRĘGOWEJ

pomiędzy:
Tempo Paniówki - Pogoń Imielin

Bilet wstępu: brak danych

Data: 2010-11-06, 19:57:44
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY

W Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny szczególnie pamiętamy o tych, którzy odeszli, których już nie ma wśród nas.
Pomyślmy również o tych ludziach, których nie znaliśmy osobiście,
a którzy stali się maleńką cząstką naszego życia.

Data: 2010-11-01, 0:14:15
KONCERT „CHORO d'ARTE” z AUGSBURGA

   Na zaproszenie parafii M. B. Szkaplerznej, chóru parafialnego „Harfa” i Urzędu Miasta Imielin w Dzień Zaduszny przyjeżdża do Imielina chór „Choro d’Arte” z parafii Św. Antoniego z Augsburga. Goście z Niemiec będą przebywać w naszym mieście do soboty (6.11), zwiedzą Kraków, Wieliczkę, Częstochowę i Muzeum Organów w Katowicach. Dadzą kilka koncertów, m.in. w kościele w Imielinie – w środę 3 listopada o godz. 18.30. Razem z chórem z Augsburga śpiewał będzie nasz chór parafialny. Całość poprowadzi Stefan Nerf, na organach zagra Pater Stefan U. Kling. Wystąpi również saksofonista Christian Dellinger. Jest to pierwsza wizyta Choro d’Arte (www.chorodarte.de) w Imielinie i w ogóle w Polsce, która być może zaowocuje dalszymi artystycznymi kontaktami.

źródło: URZĄD MIASTA IMIELIN

Data: 2010-11-01, 0:12:53
PUNKT BEZPŁATNYCH PORAD PRAWNYCH

   W ramach realizowanego projektu uruchomionych zostało 18 Punktów Poradnictwa Otwartego na terenie miast woj. Śląskiego. Na terenie powiatu bieruńsko - lędzińskiego porady świadczone są w Imielinie - w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Imielińskiej 92.
Wszystkich mieszkańców powiatu serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej porady Eksperta.

LISTOPAD - Imielin ul. Imielińska 92 (gmach Miejskiej Biblioteki Publicznej)

04.11.2010r. (czwartek) - 16.00 - 20.00
09.11.2010r. (wtorek) - 16.00 - 20.00
12.11.2010r. (piątek) - 16.00 - 20.00
17.11.2010r. (środa) - 16.00 - 20.00
19.11.2010r. (piątek) - 14.00 - 18.00
22.11.2010r. (poniedziałek) - 16.00 - 20.00
24.11.2010r. (środa) - 14.00 - 18.00
29.11.2010r. (poniedziałek) - 16.00 - 20.00

źródło: URZĄD MIASTA IMIELIN

Data: 2010-11-01, 0:09:14
DOM KULTURY „SOKOLNIA” ZAPRASZA:


HARMONOGRAM ZAJĘĆ I IMPREZ - LISTOPAD 2010Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie.
Data: 2010-11-01, 0:03:58

ARCHIWUM: PAŹDZIERNIK 2010 

 

.: (c) 2006-2010 by Andrzej Mańka - wszelkie prawa zastrzeżone :.