Strona główna | Mapa strony | Archiwum   

 

 

 

 

 

Imielin    Informator    Parafia    Galeria    Indeks firm    Forum    Księga gości    O stronie
 
ARCHIWUM: LUTY 2015
MASZ WĄTPLIWOŚCI PODATKOWE? WEJDŹ NA WWW.SZYBKIPIT.PL

   Jeżeli masz wątpliwości przy rozliczaniu podatku za rok 2014 wejdź na stronę www.szybkipit.pl, skorzystaj z aplikacji pytaniowej i zapytaj naszych ekspertów z Krajowej Informacji Podatkowej.

   Każdy, kto wypełniając PIT, chce uzyskać istotne dla niego informacje nt. rozliczeń, ma problemy czy wątpliwości, może je rozwiać z pomocą materiałów zawartych na stronie. Znajdują się tam między innymi wszystkie potrzebne formularze i broszury oraz kalkulatory podatkowe. Za jej pośrednictwem można też wysłać do swojego urzędu skarbowego roczne zeznania podatkowe przez aplikację e-Deklaracje Desktop.

   A co najważniejsze strona szybkipit.pl ułatwia kontakt z ekspertami podatkowymi z Krajowej Informacji Podatkowej, którym można zadać bezpośrednio pytanie przez aplikację pytaniową. Każdy internauta może też swobodnie przeglądać wszystkie zadane pytania poprzez aplikację, np. po kategoriach tematycznych, za pomocą tagów lub najciekawszych czy najczęściej zadawanych pytań. Zadanie pytania przez użytkownika wymaga jedynie podania jego adresu e-mail, na który otrzyma on ID pytania, powalające później odnaleźć dane pytanie w aplikacji.

   W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjnej „Szybki PIT", przygotowanej przez Ministerstwo Finansów, izby i urzędy skarbowe, zaplanowano również dyżury telefoniczne w Ministerstwie Finansów, dzień otwarty w urzędach skarbowych (7 marca), punkty rozliczeń w galeriach handlowych (13 - 15 marca) oraz wydłużone godziny pracy w ostatnich dniach rozliczenia (29 i 30 kwietnia).

   Szczegółowe informacje o działaniach znajdziesz na stronie www.szybkipit.pl.

źródło: Urząd Skarbowy w Tychach

Data: 2015-02-21, 21:14:01
UWAGA ZAWODNICY ROCZNIKA 2006/07!

Ludowy Klub Sportowy „Pogoń” Imielin informuje,
że najbliższe treningi rocznika 2006-2007
odbędą się:

25 lutego 2015 roku (środa) o godzinie 18:00.
Hala widowiskowo-sportowa, ul. Wojciecha Sapety 8a.

27 lutego 2015 roku (piątek) o godzinie 17:15.
Hala widowiskowo-sportowa, ul. Wojciecha Sapety 8a.

źródło: trener Łukasz Stęchły

Data: 2015-02-21, 20:57:34
UWAGA ZAWODNICY ROCZNIKA 2008/09!

Ludowy Klub Sportowy „Pogoń” Imielin informuje,
że najbliższe treningi rocznika 2008-2009
odbędą się:

23 lutego 2015 roku (poniedziałek) o godzinie 15:45.
Sala gimnastyczna - Szkoła Podstawowa, ul. Karola Miarki 7.

27 lutego 2015 roku (piątek) o godzinie 15:45.
Sala gimnastyczna - Szkoła Podstawowa, ul. Karola Miarki 7.

źródło: trener Przemysław Niewiedział

Data: 2015-02-21, 20:53:09
NOWY DOWÓD OSOBISTY - CO SIĘ ZMIENI?
Od 1 marca 2015 r. będzie obowiązywał nowy wzór dowodu osobistego obsługiwany przez nowy System Rejestrów Państwowych.

Co nowego będzie zawierać dowód osobisty?

   Pojawi się szereg nowych zabezpieczeń - m.in. dwukrotnie powtórzone zdjęcie posiadacza, mikrodruki, tłoczenia i specjalne farby. Dzięki temu znacznie trudniej będzie go sfałszować. Na dowodzie znajdą się także informacje o polskim obywatelstwie i opisy pól po angielsku.

Czego nie będzie zawierać dowód osobisty?

   Zniknie adres zameldowania. Dzięki temu, przy każdej zmianie meldunku nie trzeba będzie wymieniać dowodu. Nie będzie także informacji o kolorze oczu i wzroście ani skanu podpisu posiadacza. Zrezygnowano z wszelkich danych, które nie są niezbędne albo polegają na subiektywnej ocenie obywatela lub urzędnika.

Nowa fotografia do dowodu

   Fotografia, która będzie wykorzystywana w dowodzie osobistym będzie taka sama jak ta, która obowiązuje w paszportach. Zdjęcie dołączone do wniosku powinno być wykonane nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku.

Wniosek o nowy dowód złożymy w dowolnej gminie!

   Dowód będzie można wyrobić w najbliższym urzędzie gminy, niezależnie od meldunku. Dotychczas mogliśmy to zrobić tylko w urzędzie właściwym dla naszego miejsca zameldowania. Nasz nowy dokument odbierzemy w tym samym urzędzie, w którym złożyliśmy wniosek. Wniosek o wydanie dowodu osobistego złożymy na nowym, bardziej przejrzystym wniosku.

Dotychczasowe dowody osobiste zachowają ważność do upływu terminów w nich określonych. Nie będzie konieczności wymiany dokumentów.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Data: 2015-02-21, 20:42:30
STRAŻACKIE PODSUMOWANIE ROKU


Jedna z wielu akcji strażaków PSP Tychy i OSP powiatu bieruńsko-lędzińskiego
w ubiegłym roku.

Raport z najważniejszych działań systemu ratowniczo-gaśniczego realizowanych w 2014 roku na terenie miasta Tychy i powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Data: 2015-02-21, 20:28:52
KRIOTERAPIA, TO WARTO WIEDZIEĆ!

   Miejskie Centrum Kultury w Imielinie zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą, które odbędzie się 25 lutego /środa/ br. o godz. 16:30 w konferencyjnej Biblioteki Miejskiej.

Tematy, które zostaną poruszone podczas spotkania, to:

– Leczenie niską temperaturą (kiedy niska temperatura leczy, a kiedy będzie szkodzić) zwracam uwagę na szczegóły tak ważne podczas, jak i po zabiegu,

– leczenie bezsenności (konkretne informacje z zakresu medycyny chińskiej, które są kapitalnym sposobem relaksu dla zmęczonej psychiki),

– jak wyleczyć zimne stopy, dłonie (Zwracam uwagę jak niebezpieczne są zimne stopy na powstawanie chorób nerek)

– Czym wyleczyć odór stóp?

– Jak wyleczyć wrzody żołądka, dwunastnicy?

– Dlaczego brak kolagenu w stawach uniemożliwia ich wyleczenie i jaki produkt spożywczy zawiera przyswajalny kolagen?

– Co „zabija” wapń w naszym organizmie? (dlaczego powstaje osteoporoza?)

– Związek powstawania żylaków z uszkodzonymi zastawkami w żyłach. Co może być powodem tego stanu?

– Przyswajalność witamin i minerałów (kiedy nie są przyswajane?),

– kiedy hormony i enzymy nie są produkowane przez organizm? (np. melatonina jest hormonem odpowiedzialnym za sen).

źródło: Miejskie Centrum Kultury w Imielinie

Data: 2015-02-21, 20:20:44
TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW
Zasadniczym celem inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

   Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 23 do 28 lutego 2015 roku "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

   W tegoroczne obchody "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" włączyły się: Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna a także Krajowa Rada Kuratorów.

   W dniach od 23 do 28 lutego br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk w trakcie dyżurów pełnionych w ww. podmiotach. Dyżury specjalistów będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 do 18:00, natomiast w sobotę w godzinach od 10:00 do 13:00. Lista Ośrodków i ich adresy znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl.

źródło: Urząd Miasta Imielin

Data: 2015-02-21, 19:42:57
ZAPROSZENIE

   Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tychach zaprasza w dniu 23 lutego 2015 r. o godz. 10:00 na spotkanie z osobami pragnącymi rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej na własny rachunek.

   Spotkanie odbędzie się w siedzibie Urzędu Skarbowego w Tychach al. Niepodległości 60 w sali 402 IV piętro.

źródło: Urząd Skarbowy w Tychach

Data: 2015-02-21, 19:35:04
SESJA RADY MIASTA IMIELIN

   W dniu 25 lutego 2015 r. o godz. 16.15 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Imielin przy ul. Imielińskiej 81 odbędzie się Zwyczajna Sesja Rady Miasta Imielin.

Z proponowanym porządkiem obrad:
1. Otwarcie Sesji.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z Sesji Rady Miasta Imielin z dnia 28 stycznia 2015 roku.
4. Informacja na temat pracy Komisji w okresie międzysesyjnym.
5. Plan zadań inwestycyjno-remontowych na 2015 rok.


6. Ocena realizacji Programu współpracy Miasta Imielin z organizacjami pozarządowymi za 2014 rok oraz informacja na temat planowanej realizacji Programu na 2015 rok.
7. Sprawozdanie finansowe Miejskiego Centrum Kultury w Imielinie za II półrocze 2014 roku:
  - projekt uchwały wnoszony przez Burmistrza Miasta w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Miejskiego Centrum Kultury w Imielinie za okres 01 lipca 2014 roku do 31 grudnia 2014 roku.
8. Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Imielin – zaawansowanie prac.
9. Projekty uchwał wnoszone przez Burmistrza Miasta:
  a) w sprawie powołania Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Imielinie,
  b) w sprawie określenia kryteriów drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego dzieci do przedszkola publicznego prowadzonego przez Miasto Imielin,
  c) w sprawie uchylenia Uchwały Nr XLIII/286/2014 Rady Miasta Imielin z dnia 25 czerwca 2014 roku w sprawie zmiany Statutu Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego w Katowicach,
  d) w sprawie zmiany Statutu Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego w Katowicach,
  e) w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Imielin w 2015 roku,
  f) w sprawie zgody na nabycie, na własność Gminy Imielin nieruchomości niezabudowanej, położonej na skrzyżowaniu ul. Wyzwolenia i ul. Wróblewskiego z przeznaczeniem na cel publiczny,
  g) w sprawie zmiany Uchwały Nr II/8/2014 Rady Miasta Imielin z dnia 17 grudnia 2014 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2015-2019.
  h) w sprawie zmian budżetu miasta na 2015 rok.
10. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta w okresie międzysesyjnym.
11. Interpelacje i wolne wnioski.
12. Sprawy bieżące Rady Miasta.
13. Zamknięcie Sesji.

źródło: Urząd Miasta Imielin

Data: 2015-02-21, 19:31:41
UWAGA ZAWODNICY ROCZNIKA 2008/09!

Ludowy Klub Sportowy „Pogoń” Imielin informuje,
że najbliższe treningi rocznika 2008-2009
odbędą się:

17 lutego 2015 roku (wtorek) o godzinie 15:45.
Sala gimnastyczna - Szkoła Podstawowa, ul. Karola Miarki 7.

20 lutego 2015 roku (piątek) o godzinie 15:45.
Sala gimnastyczna - Szkoła Podstawowa, ul. Karola Miarki 7.

źródło: trener Przemysław Niewiedział

Data: 2015-02-15, 13:41:39
UKAZAŁ SIĘ NOWY NUMER KURIERA IMIELIŃSKIEGO

W numerze:

   Ferie w Imielinie, Porady prawne: Różnice między odszkodowaniem, a zadośćuczynieniem, Dla niepełnosprawnych, Jak wybieraliśmy, Wyjątkowa Golcówka, Strażackie podsumowanie roku, Urząd Skarbowy wielodzietnym, Gwiazdkowe muzykowanie, Rozdano Złote Karty, Pidło: Koniec wojny, którego nie było (2), Dla babci i dziadka, Walencinek jako Sanktuarium, Tort na pięciolecie, Konkurs na logo MOSiR-u, OldBoys znów najlepsi, Wspólne 80. urodziny, Tablety dla biblioteki, Wystawia w Opolu, Trzydziestolatkowie, Mistrzowie grilla polecają: Łosoś z pieczarkami i wiele innych artykułów o naszej miejscowości.

Nowy numer Kuriera można pobrać ze strony:
Urzędu Miasta Imielin

Data: 2015-02-15, 10:18:22
UWAGA ZAWODNICY ROCZNIKA 2006/07!

Ludowy Klub Sportowy „Pogoń” Imielin informuje,
że najbliższe treningi rocznika 2006-2007
odbędą się:

18 lutego 2015 roku (środa) o godzinie 18:00.
Hala widowiskowo-sportowa, ul. Wojciecha Sapety 8a.

20 lutego 2015 roku (piątek) o godzinie 17:00.
Hala widowiskowo-sportowa, ul. Wojciecha Sapety 8a.

źródło: trener Łukasz Stęchły

Data: 2015-02-15, 10:12:57
ZAPROSZENIE

Data: 2015-02-12, 21:58:49
WYNIKI WYBORÓW UZUPEŁNIAJĄCYCH DO SENATU W IMIELINIE

   Wybory uzupełniające do Senatu zostały zarządzone po tym, jak senator Elżbieta Bieńkowska złożyła mandat, po objęciu stanowiska unijnego komisarza. O zwolnione przez nią miejsce walczyło trzech kandydatów w okręgu wyborczym 75 obejmującym mieszkańców: Tychów, Mysłowic i powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Wyniki wyborów w Imielinie:

Liczba wyborców uprawnionych: 6842,
Liczba obwodowych komisji wyborczych: 4
Liczba wyborców którym wydano karty: 771,
Liczba głosów nieważnych: 7,
Liczba głosów ważnych: 764 (99,09%).

Frekwencja: 11,27%


Czesław Ryszka zdobył 531 głosów w Imielinie.

Poszczególni kandydaci otrzymali następujące liczby głosów ważnych:

1. DYRDA Dariusz Lucjan: 149 (19,50% głosów ważnych),
2. GRAMATYKA Michał Sebastian: 84 (10,99% głosów ważnych),
3. RYSZKA Czesław Wincenty: 531 (69,50% głosów ważnych).

Jak głosowaliśmy w poszczególnych obwodowych komisjach wyborczych?

Nr obwodu głosowania: 1
Biblioteka Miejska, Imielin ul. Imielińska 92

Liczba wyborców uprawnionych: 1793,
Liczba wyborców którym wydano karty: 212,
Liczba głosów nieważnych: 1,
Liczba głosów ważnych: 211.

Frekwencja: 11,82%

Poszczególni kandydaci otrzymali następujące liczby głosów ważnych:

1. DYRDA Dariusz Lucjan: 33,
2. GRAMATYKA Michał Sebastian: 15,
3. RYSZKA Czesław Wincenty: 163.

Nr obwodu głosowania: 2
Biblioteka Miejska, Imielin ul. Imielińska 92

Liczba wyborców uprawnionych: 1827,
Liczba wyborców którym wydano karty: 196,
Liczba głosów nieważnych: 3,
Liczba głosów ważnych: 193.

Frekwencja: 10,73%

Poszczególni kandydaci otrzymali następujące liczby głosów ważnych:

1. DYRDA Dariusz Lucjan: 59,
2. GRAMATYKA Michał Sebastian: 26,
3. RYSZKA Czesław Wincenty: 108.

Nr obwodu głosowania: 3
Urząd Miasta Imielin, Imielin ul. Imielińska 81

Liczba wyborców uprawnionych: 1539,
Liczba wyborców którym wydano karty: 209,
Liczba głosów nieważnych:
1,
Liczba Głosów ważnych:
208.

Frekwencja: 13,58%

Poszczególni kandydaci otrzymali następujące liczby głosów ważnych:

DYRDA Dariusz Lucjan: 34,
GRAMATYKA Michał Sebastian: 20,
RYSZKA Czesław Wincenty: 154.

Nr obwodu głosowania: 4
Urząd Miasta Imielin, Imielin ul. Imielińska 81

Liczba wyborców uprawnionych: 1683,
Liczba wyborców którym wydano karty: 154,
Liczba głosów nieważnych: 2,
Liczba Głosów ważnych: 152.

Frekwencja: 9,15%

Poszczególni kandydaci otrzymali następujące liczby głosów ważnych:

1. DYRDA Dariusz Lucjan: 23,
2. GRAMATYKA Michał Sebastian: 23,
3. RYSZKA Czesław Wincenty: 106.

Data: 2015-02-09, 18:06:51
MIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIE ZAPRASZA:
Dom Kultury „Sokolnia” - Sobota - 14.02.2015 r. - godz. 18.00 - Walentynki w Sokolni – zespół Beltaine i grupa taneczna Glendalough.

   Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny folkowej. Muzykę grupy trudno jednoznacznie zdefiniować. Charakterystyczne brzmienie zespołu jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuje i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością. Zespół powstał w 2002 r. w Katowicach. Skład początkowo ulegał zmianom, ale od 2006 roku Beltaine tworzy nieprzerwanie 7 muzyków. Grupa wydała 3 albumy studyjne oraz album live będący muzycznym zapisem trasy koncertowej z gościnnym udziałem harfisty Jochena Vogela. Wszystkie trzy studyjne płyty zostały uznane za folkowe wydawnictwa roku w plebiscycie „Wirtualne Gęśle”, współorganizowanym przez Polskie Radio.

   Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność pod każdą szerokością geograficzneą, tym bardziej, że podobnie jak w Imielinie, często zespołowi towarzyszy dziewczęca grupa taneczna Glendalough. Beltaine koncertował m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszany na prestiżowe festiwale w całej Europie. W 2011 roku Beltaine otrzymał nagrodę „Irish Music Award” w kategorii Top Celtic Rock Band przyznawaną przez American Irish Association.

   Zespół występuje w składzie: Adam Romański – skrzypce; Grzegorz Chudy – whistle, wokal, akordeon, bombarda, bansuri; Jan Gałczewski – irish bouzouki, irish banjo, bodhran, gitara elektryczna, dudy, gaita; Jan Kubek – tabla, darabuka, djembe, cajon, instrumenty perkusyjne; Łukasz Kulesza – gitara akustyczna; Bartek Dudek – gitara basowa i Mateusz Sopata – perkusja.

Data: 2015-02-09, 18:02:11
POGOŃ NIE SPROSTAŁA WYŻEJ NOTOWANEMU RYWALOWI...
Po Górniku Wesoła, nadszedł czas na rezerwy Górnika Zabrze... Trzecioligowiec wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny nie dał najmniejszych szans naszym zawodnikom... Najkorzystniejszą sytuacją do zdobycia honorowego gola dla gości był niewykorzystany w 44. minucie spotkania rzut karny, po faulu na Mateuszu Mochu.

SPARING II

Górnik II Zabrze 4:0 (1:0) Pogoń Imielin

Bramki:
43' 1:0 Nowak Konrad, 60' 2:0 Plizga Dawid, 70' 3:0 Potoniec Jarosław, 80' 4:0 Piasecki Fabian

Składy:

Górnik II Zabrze: Loska Tomasz - Słodowy Mateusz, Otwinowski Rafał, Rutkowski Michał, Oziębała Przemysław, Wolański Maciej, Potoniec Jarosław, Plizga Dawid, Nowak Konrad, Król Wojciech, Skrzypczak Szymon
Ponadto grali: Dankowski Jakub, Saborowski Łukasz, Weremko Sebastian, Bartusiak Patryk, Furgacz Krystian, Kiepura Mateusz, Strzalla Mateusz, Piasecki Fabian, Barbus Daniel, Papis Kamil

Pogoń Imielin: Tworuszka Dawid - Pacwa Mateusz, Bundzyło Łukasz, Synowiec Lechosław, Cisoń Kamil, Bella Denis, Samek Łukasz, ???(testowany pomocnik), Wojtaszak Adrian, Moch Mateusz, Niewiedział Przemysław
Ponadto grali: Stojak Robert, Cuber Grzegorz, Malina Andrzej, Kołodziejczyk Krzysztof, Cisoń Damian, ???(testowany obrońca), ???(testowany pomocnik)

Data: 2015-02-08, 21:44:19
OGŁOSZENIE

   Urząd Miasta Imielin informuje, że w dniu 9 lutego 2015 roku (poniedziałek) w godzinach 11.00 do 16.00 w Imielinie na Rynku zostanie przeprowadzona Akcja Krwiodawstwa. W związku z tym, parking na rynku zostanie wyłączony z użytkowania.

Przepraszamy za utrudnienia.

źródło: Urząd Miasta Imielin

Data: 2015-02-08, 13:25:56
ROZPOCZĘŁY SIĘ PRZYGOTOWANIA DO RUNDY REWANŻOWEJ...

   Sztab szkoleniowy Pogoni Imielin przedstawił plan przygotowań (sparingów) do rundy wiosennej sezonu 2014/2015.

Piątek, 30.01.2015 r., Górnik Wesoła 3:3

Najbliższe sparingi:

Środa, 11.02.2015 r., Podlesianka Katowice

Sobota, 14.02.2015 r., Rozwój II Katowice

Środa, 18.02.2015 r., Gwarek Tarnowskie Góry

Sobota, 21.02.2015 r., Unia Oświęcim

Sobota, 07.03.2015 r., Brzeziny Osiek

Sobota, 14.03.2015 r., Zgoda Byczyna 

Data: 2015-02-08, 13:07:27
UWAGA ZAWODNICY ROCZNIKA 2006/07!

Ludowy Klub Sportowy „Pogoń” Imielin informuje,
że najbliższe treningi rocznika 2006-2007
odbędą się:

11 lutego 2015 roku (środa) o godzinie 18:00.
Sala gimnastyczna - Gimnazjum, ul. Wojciecha Sapety 8.

13 lutego 2015 roku (piątek) o godzinie 16:30.
Hala widowiskowo-sportowa, ul. Wojciecha Sapety 8a.

źródło: trener Łukasz Stęchły

Data: 2015-02-08, 9:39:45
TRUDNE WARUNKI DROGOWE

   Drogowcy i policja apelują, aby kierowcy dostosowali prędkość i sposób jazdy do panujących na drogach warunków. Chodzi m.in. o zachowanie znacznie większych niż zwykle odstępów, a także odpowiednie - tzw. pulsacyjne - hamowanie w samochodach bez systemów antypoślizgowych.

   Policja przypomina też o odśnieżeniu pojazdu przed wyruszeniem w drogę. Zdarza się, że kierowcy przecierają tylko szyby, zapominając np. o światłach. Funkcjonariusze wskazują, że za zagrażające bezpieczeństwu jazdy nie odśnieżenie samochodu będą nakładać mandaty.

Data: 2015-02-08, 9:14:01
ZOSTAW 1 PROCENT W IMIELINIE!

   Rozpoczął się okres rozliczania PIT-ów, a wraz z nim możliwość przekazania 1 procenta podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2014 na wybraną organizację pożytku publicznego, która funkcjonuje na terenie Naszego Miasta.

   Wystarczy wpisać w odpowiednie okienka deklaracji numer KRS i koniecznie cel szczegółowy 1%.


KRS: 0000283966,
Cel szczegółowy 1%: Pogoń Imielin


KRS: 0000116212 ,
Cel szczegółowy 1%: OSP Imielin, ul. Imielińska 77, 41-407 Imielin woj. śląskie


KRS: 0000270261,
Cel szczegółowy 1%: UKS Gimnazjum w Imielinie 3807

   Zaktualizowany, zgodnie z art. 27a ust 5 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych w roku 2015 można znaleźć na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Data: 2015-02-08, 0:03:49
ODPUST KU CZCI ŚW. WALENTEGO

   W sobotę o godz. 10.00 w kościele p.w. św. Walentego w Bieruniu Starym zostanie odprawiona Msza św. w int. parafian z Imielina z okazji przypadającego odpustu ku czci św. Walentego. Zapraszamy parafian do udziału w tej Mszy św.

źródło: Wiadomości Parafialne - Niedziela, 08.02.2015 r.

Program ustanowienia sanktuarium św. Walentego
w Bieruniu.

źródło: Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Bieruniu

Data: 2015-02-08, 0:00:15
UWAGA ZAWODNICY ROCZNIKA 2008/09!

Ludowy Klub Sportowy „Pogoń” Imielin informuje,
że najbliższe treningi rocznika 2008-2009
odbędą się:

9 lutego 2015 roku (poniedziałek) o godzinie 15:45.
Sala gimnastyczna - Szkoła Podstawowa, ul. Karola Miarki 7.

10 lutego 2015 roku (wtorek) o godzinie 15:45.
Sala gimnastyczna - Szkoła Podstawowa, ul. Karola Miarki 7.

źródło: trener Przemysław Niewiedział

Data: 2015-02-07, 22:15:38
KARTA DUŻEJ RODZINY

   Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tychach wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom, mając na uwadze kreowanie pozytywnego wizerunku administracji podatkowej, w ramach uczestnictwa w programie dla rodzin wielodzietnych (KDR) informuje, iż dokona zwrotu nadpłaty podatku dochodowego od osób fizycznych z zeznania podatkowego za 2014 r. w terminie 30 dni od daty złożenia zeznania podatkowego rodzicom wychowującym, co najmniej troje dzieci spełniającym warunki określone w przepisach Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 r. (Dz. U. z 2014 r. poz. 755 ze zm.).

   Preferencja ta obowiązuje pod warunkiem złożenia zeznania podatkowego drogą elektroniczną.

źródło: Urząd Skarbowy w Tychach

Data: 2015-02-07, 22:08:05
AKCJA KRWIODAWSTWA W IMIELINIE

źródło: Urząd Miasta Imielin

Data: 2015-02-07, 22:03:10
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 18 - ZAWIEJE/ZAMIECIE ŚNIEŻNE, SILNY WIATR
ODWOŁANIE OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNEGO NR 18 - ZJAWISKO ZAKOŃCZYŁO SIĘ

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie; Zjawisko/stopień zagrożenia: Zawieje/zamiecie śnieżne/2, Silny wiatr/1; Obszar: województwo śląskie; Ważność: od godz. 00:00 dnia 08.02.2015 do godz. 24:00 dnia 08.02.2015; Przebieg: Prognozuje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Prognozuje się wieczorem słabnięcie wiatru; Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): Zawieje/zamiecie śnieżne: 90 %, Silny wiatr: 90 %; Uwagi: Brak; Dyżurny synoptyk: Anna Woźniak; Godzina i data wydania: godz. 13:13 dnia 07.02.2015.

źródło: IMGW-PIB Oddział w Krakowie
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Data: 2015-02-07, 21:33:41
MIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIE ZAPRASZA:
Dom Kultury „Sokolnia” - Niedziela - 08.02.2015 r. - godz. 18.00 - „Operetki czar” – wieczór najpopularniejszych arii i duetów operetkowych.

   Po utrzymanych w konwencji musicalowej „Piratach z Penzance” zapraszamy na wieczór klasycznych arii i duetów operetkowych. W programie najbardziej znane fragmenty operetek Lehara, Kalmana, Straussa, Offenbacha i innych luminarzy tego rodzaju muzyki. Te piękne, ponadczasowe melodie zawsze cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców Imielina. I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno wieszczono rychły koniec operetki, jako gatunku muzycznego. Jak widać – prawdziwa sztuka zawsze obroni się sama, zwłaszcza na tle wszechobecnej ostatnio dźwiękowej tandety.

   Szczegółowo programu nie będziemy opisywać, bo któż nie zna takich przebojów jak Usta milczą, dusza śpiewa, Co się dzieje i wielu innych.

   Wykonawcami będą soliści Operetki Śląskiej w Gliwicach: Ewa Mierzyńska – sopran, Andrzej Smogór – baryton i Adam Mazoń – fortepian.

Data: 2015-02-02, 22:24:53
SIEDEM OSÓB, W TYM DWOJE DZIECI ZATRUŁY SIĘ TLENKIEM WĘGLA (CZADEM)
Na miejsce zdarzenia błyskawicznie dotarło pogotowie ratunkowe oraz dwa zastępy straży pożarnej (OSP Imielin i PSP Tychy). Siedem osób, w tym dwoje dzieci zostało poszkodowanych. Zapadła decyzja o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Miejsce zdarzenia zabezpieczali imielińscy i tyscy strażacy. Przez czas akcji ruch pojazdów na ulicy Wandy został wstrzymany.


Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował najciężej poszkodowanego, 64-letniego mężczyznę do szpitala w Sosnowcu. Pozostałych poszkodowanych zabrały karetki do szpitali w Katowicach i Tychach.

Zdjęcia:

GALERIA: AKCJA RATOWNICZA PRZY ULICY WANDY W IMIELINIE

Data: 2015-02-01, 13:21:40
DYŻUR RADNYCH RADY MIASTA IMIELIN

   Na dyżur dnia 2 lutego 2015 roku w godzinach od 16.00 do 17.00 do sali nr 21 na I piętrze w Urzędzie Miasta Imielin zapraszają mieszkańców następujący Radni:

- Tomasz Lamik,

- Marian Oleś,

- Ireneusz Kotela.

źródło: Urząd Miasta Imielin

Data: 2015-02-01, 13:07:23
NIE DLA CZADU!

Co to jest tlenek węgla?

   Tlenek węgla jest bezbarwnym i bezwonnym silnie trującym gazem. Dostaje się do organizmu przez układ oddechowy, a następnie jest wchłaniany do krwiobiegu. Uniemożliwia prawidłowe rozprowadzanie tlenu we krwi i powoduje uszkodzenia mózgu oraz innych narządów.
   Jeśli używasz węgla i drewna, dokonuj okresowych przeglądów nie rzadziej niż raz na trzy miesiące. Gdy używamy gazu ziemnego czy oleju opałowego - nie rzadziej niż raz na pół roku. Zarządca budynku lub właściciel ma obowiązek m.in. przeglądu instalacji wentylacyjnej nie rzadziej niż raz w roku.

Jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla?

• ból głowy,
• ogólne zmęczenie,
• duszności,
• trudności z oddychaniem, oddech przyspieszony, nieregularny,
• senność,
• nudności.

   Osłabienie i znużenie, które czuje zaczadzony, a także zaburzenia orientacji i zdolności oceny zagrożenia powodują, że jest on całkowicie bierny (nie ucieka z miejsca nagromadzenia trucizny), traci przytomność i - jeśli nikt nie przyjdzie mu z pomocą - umiera.

Jak ratować zaczadzonego?

Należy zapewnić mu dopływ świeżego powietrza:
• natychmiast otwórz okna i drzwi, by z pomieszczenia usunąć truciznę,
• jak najszybciej wynieś go na świeże powietrze,
• rozluźnij mu ubranie - rozepnij pasek, guziki, ale nie rozbieraj go, gdyż nie można doprowadzić do jego przemarznięcia.

   Jeśli po wyniesieniu na świeże powietrze zaczadzony nie oddycha, niezwłocznie przystąp do wykonywania sztucznego oddychania i masażu serca.
Wezwij służby ratownicze: pogotowie ratunkowe - tel. 999, straż pożarną - tel. 998 lub 112.

Co zrobić, aby być bezpiecznym?

• zapewnij prawidłową wentylację pomieszczeń,
• stosuj mikrowentylację okien i drzwi,
• nigdy nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych,
• z pomocą fachowców dokonuj okresowych przeglądów komina, urządzeń grzewczych i instalacji wentylacyjnej,
• nie spalaj niczego w zamkniętych pomieszczeniach, jeżeli nie są wentylowane,
• zainstaluj czujki tlenku węgla w tej części domu, w której sypia twoja rodzina. To bardzo skuteczne urządzenia, które niejedno życie już uratowały.

   Tylko czujka pozwoli Ci stwierdzić obecność tlenku węgla. W sprzedaży oprócz czujek tlenku węgla są także urządzenia wykrywające jednocześnie tlenek węgla i inne groźne substancje.

źródło: ulotka akcji: Nie dla czadu!

Data: 2015-02-01, 10:58:37

ARCHIWUM: STYCZEŃ 2015  

2015

STYCZEŃ

2014

GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ

2013

GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ

2012

GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ

.: (c) 2006-2015 by Andrzej Mańka - wszelkie prawa zastrzeżone :.
Wirtu@lny Imielin - Serwis poświęcony miastu Imielin, zawierający bieżące informacje lokalne, sportowe i kulturalne. www.imielin.slask.pl.