Strona główna | Mapa strony | Archiwum   

 

 

 

 

 

Imielin    Informator    Parafia    Galeria    Indeks firm    Forum    Księga gości    O stronie
 
ARCHIWUM: GRUDZIEŃ 2013
DOM KULTURY „SOKOLNIA” ZAPRASZA:
Niedziela - 12.01.2014 - godz. 18.00 - „Jasełka Polskie” w wykonaniu Teatru Komanderów.

   Jedyne w tym roku przedstawienie „Jasełek polskich”. Spektakl, przygotowany jeszcze przez założyciela teatru Józefa Komanderę, oparty jest na tekstach jasełek salezjańskich, schillerowskich i rydlowskich oraz na fragmentach Pisma Świętego.

   Wystawiany był niegdyś w „szopie” na Pasieczkach, a od 2001 roku można go oglądać w „Sokolni” w nowej inscenizacji Stanisławy Szczepanik. Barwne przedstawienie, z nową muzyką i scenografią składa się z 2 obrazów i trwa około półtorej godziny. Bierze w nim udział ponad 30 osób, przy czym każdego roku pojawiają się nowe twarze, zwłaszcza wśród najmłodszych odtwórców ról aniołków, pastuszków itp.

Data: 2013-12-30, 20:22:40
DOM KULTURY „SOKOLNIA” ZAPRASZA:


HARMONOGRAM ZAJĘĆ I IMPREZ - STYCZEŃ 2014Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie.
Data: 2013-12-30, 20:09:54
NABÓR MŁODYCH ZAWODNIKÓW Z ROCZNIKA 2006, 2007 i MŁODSZYCH

   Zapraszamy wszystkich chętnych do gry, tych którzy się już zapisali i tych którzy chcą się zapisać.

Trener Jarosław Zadylak (zawodnik: GKS-u Tychy, Górnika Zabrze, Lechii Gdańsk, Grunwaldu Ruda Śląska, Polonii Bytom, ..., ponad 60. występów w ekstraklasie, blisko 150. występów w II lidze, ...)

Kontakt z trenerem: 512 416 407.

źródło: Zarząd L.K.S. Pogoń Imielin

Data: 2013-12-28, 19:39:46
OSTROŻNIE Z FAJERWERKAMI!

   Sylwester i Nowy Rok, to dni szampańskiej zabawy i odpalania fajerwerków. Zadbajmy jednak o to, aby sylwestrowa beztroska nie wpłynęła negatywnie na nasze bezpieczeństwo. Zachowajmy szczególną ostrożność przy posługiwaniu się wyrobami pirotechnicznymi.

   Petardy i sztuczne ognie dają wiele radości i zabawy w sylwestrową noc. Jednak rokrocznie przysparzają one sporo pracy lekarzom, który muszą udzielać pomocy osobom poszkodowanym w wyniku ich używania. Co więcej, z reguły wypadki są spowodowane niewłaściwym, niezgodnym z przeznaczeniem, posługiwaniem się takimi materiałami, brawurą i skrajną nieodpowiedzialnością. Aby ograniczyć tego typu wypadki policjanci przestrzegają i apelują o zachowanie rozsądku i ostrożności.

   Przed użyciem fajerwerków zapoznajmy się dokładnie z instrukcją obsługi, która zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być napisana w języku polskim. Nie kupujmy więc wyrobów niewiadomego pochodzenia. Nie dopuszczajmy także, aby petardami bawiły się dzieci, zwłaszcza bez opieki dorosłych. Musimy pamiętać, że niewłaściwe wykorzystanie wyrobów pirotechnicznych może spowodować szkody, a także narażanie życia i zdrowia innych. To zaś może skutkować odpowiedzialnością cywilną i karną. Poza tym przypominamy, że sprzedawanie fajerwerków niepełnoletnim jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

PAMIĘTAJMY:

• nie kupujmy petard niewiadomego pochodzenia, bez polskich oznaczeń i instrukcji obsługi,

• nie odpalajmy po użyciu alkoholu oraz w miejscach i okolicznościach mogących narazić na niebezpieczeństwo inne osoby oraz ich mienie,

• nie podchodźmy i nie dotykajmy petard, które nie wybuchły,

• nieletni podczas odpalania fajerwerków powinni być pod czujną opieką dorosłych.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

Data: 2013-12-28, 19:33:51
ZAPROSZENIE

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Koło Imielin

Zaprasza członków na

okolicznościowe spotkanie połączone z opłatkiem.

TERMIN: 16.01.2014 r. /czwartek/

GODZ.: 15:00 Dom Kultury Sokolnia

KOSZT: 15 zł

Zapisy przyjmuje i informacji udziela w Bibliotece Miejskiej
w każdą środę w godzinach: 16:00-17:00
Skarbnik i Sekretarz Koła.

DO DNIA: 09.01.2014 r.

źródło: Zarząd P.Z.E.R.i I.

Data: 2013-12-27, 20:31:01
SYLWESTER NA KOPCU WOLNOŚCI!


Pokaz ogni sztucznych na Kopcu Wolności pozwala na wykorzystanie naturalnych walorów terenu, na którym można go urozmaicić wieloma efektami i oglądać je z najdalej oddalonych dzielnic miasta.

Władze samorządowe miasta Imielin zapraszają mieszkańców i gości na tradycyjny pokaz fajerwerków, który odbędzie się na Kopcu Wolności
przy ulicy Wyzwolenia o północy w noc Sylwestrową.

Data: 2013-12-27, 20:08:53
ZAPROSZENIE

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Koło Imielin

Zaprasza na

Wyjazd autokarowy "Cieszyn - Jasełka"

TERMIN: 18.01.2014 r. /sobota/

GODZ. WYJAZDU: 12:15 Rynek

KOSZT CAŁKOWITY: 55 zł /przejazd - 35 zł, bilety - 20 zł/

Zapisy przyjmuje i informacji udziela w Bibliotece Miejskiej
w każdą środę w godzinach: 16:00-17:00
Skarbnik i Sekretarz Koła.

DO DNIA: 28.12.2013 r.

źródło: Zarząd P.Z.E.R.i I.

Data: 2013-12-25, 17:00:09
WIGILIJNE ZWYCZAJE

   Poznanie i kultywowanie zwyczajów i obrzędów ludowych stanowi podstawę utrzymania własnej tożsamości regionalnej oraz wpływa pozytywnie na budowanie więzi rodzinnych między starszym i młodszym pokoleniem. Obrzędowość ludowa na Śląsku jest bardzo bogata. Duży wpływ na jej rozwój miało położenie Śląska na styku trzech kultur: polskiej, niemieckiej i morawskiej. Ślązacy mogli swobodnie czerpać z każdej z nich. Dziś często już nie jesteśmy w stanie ustalić, czy jakiś obrzęd ma rodzime pochodzenie, czy też został zapożyczony od sąsiadów.

   Wierzono, że to co dzieje się w Wigilię dziać się będzie przez cały rok. Stąd obowiązywał w tym dniu szereg zakazów i nakazów. Z chwilą pojawienia się na niebie pierwszej gwiazdy, cała rodzina zasiadała do stołu. Pod biały obrus wkładano siano na pamiątkę narodzenia Chrystusa w stajni. Na stole stawiano krzyż i świece. Wieczerzę rozpoczynano modlitwa, która inicjował ojciec rodziny, a następnie dzielono się opłatkiem i składano sobie życzenia. Następnie przystępowano do spożywania potraw wigilijnych.

Wigilijne obyczaje:

 • Dzielenie się opłatkiem zapewnia dostatek chleba w przyszłym roku oraz symbolizuje zgodę, wybaczenie i puszczenie niepamięć wszystkich urazów.
 • Do stołu należy siadać według starszeństwa, aby i schodzić z tego świata w takiej kolejności.
 • Nie należy wstawać zza stołu w trakcie posiłku. Zakaz ten nie dotyczy gospodyni lub innej osoby podającej do stołu.
 • Każdą potrawę należy chociażby spróbować, aby jej nie zabrakło na stole w przyszłym roku.
 • Dobrze jest mieć podczas wieczerzy nawet drobną sumę pieniędzy, aby nie cierpieć na ich brak przez cały rok

Wigilijne przesądy:

 • W tym dniu nie należy się sprzeczać, kłócić ani płakać, bo niezgoda i smutek będą częste w domu aż do następnej Wigilii.
 • Jeżeli Wigilię pierwszy przyjdzie mężczyzna to szczęście dla tego domu, a jeśli kobieta -to choroba lub inne niepomyślne zdarzenie.
 • Zachorowanie lub zranienie się zapowiada słabe zdrowie przez cały rok.
 • Podczas wieczerzy wigilijnej nie należy zbyt dużo mówić czy przerywać innym, aby w przyszłym roku nie kłócić się i nie wyjawiać powierzonych sekretów.
 • Wszelkie długi, w miarę możliwości, wskazane jest do Wigilii zwrócić.

Wigilijne przysłowia:

 • Jakiś w Wigilię, takiś cały rok.
 • Gdy w Narodzenie Pana pogodnie, będzie tak cztery tygodnie.
 • Gdy na Gody leży śnieg srogi, to na Wielkanoc zielone odłogi.
 • Jeśli dzień wigilijny pogodny, roczek będzie urodny.
 • Gdy w Boże Narodzenie pola są zielone, na Wielkanoc będą śniegiem przywalone.
 • Jak w Wigilię z dachu ciecze, jeszcze się zima długo powlecze.
 • Jeśli pola zielone, gdy się Chrystus rodzi, śnieg z mrozem kołaczom przeszkodzi.
 • Jeżeli w Wigilię jutrzenka jasna, będzie stodoła ciasna.

Przepowiadanie pogody na następny rok

   Od pasterki, czyli pierwszego dnia świąt (25 XII), aż do 6 I, czyli święta Trzech Króli, trwa okres zwany dwunastnicą. Przez dwanaście kolejnych dni można wróżyć, jaka będzie pogoda w nadchodzących dwunastu miesięcy.

Data: 2013-12-24, 0:01:41
ZUCHWAŁA KRADZIEŻ OŚWIETLENIA CHOINKOWEGO


W dniu 21 grudnia o godz. 20.10 z choinki przed Urzędem Miasta złodziej wyciął część kabla z oświetleniem świątecznym w efekcie czego choinka przestała świecić nie wiedział niestety, że jest podglądany przez oko kamery monitorującej Rynek znajdującej się na budynku urzędu.

Data: 2013-12-23, 23:59:59
„BEZPIECZNY WEEKEND - BOŻE NARODZENIE 2013"

   Śląska drogówka przez całe Święta Bożego Narodzenia będzie czuwała nad bezpieczeństwem na drogach. W okresie tym spodziewany jest wzmożony ruch, zarówno lokalny jak i tranzytowy. Jadąc więc w świąteczne odwiedziny do rodziny, czy znajomych, bądźmy przygotowani na spotkanie z mundurowymi na drodze.

   Policyjna akcja „Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2013" rozpocznie się w Wigilię o godzinie 14.00, a zakończy w drugi dzień Świąt o 2.00. Działania będą prowadzone na drogach całego województwa śląskiego. Będą w nich brać udział policjanci z drogówki, ale również innych pionów policji. Mundurowi będą sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Kontrolować będą także stan trzeźwości kierowców.

   Apelujemy do wszystkich osób podróżujących samochodem, aby jeszcze przed wyjazdem sprawdziły czy: pojazd jest sprawny; czy mamy wszystkie dokumenty (uprawniające do jazdy oraz potrzebne w razie awarii lub kolizji); czy bagaż jest dobrze poukładany i solidnie zamocowany. W trasie wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą - dostosujmy prędkość do warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu!

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

Data: 2013-12-23, 23:51:35
PKSiS OŚWIĘCIM S.A.: KOMUNIKACJA W OKRESIE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

   Urząd Miejski w Bieruniu uprzejmie informuje, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia komunikacja autobusowa i mikrobusowa na liniach 500, 586, 554, 551, 581, B, TP, A, A-1 będzie funkcjonować w następujący sposób:

- 24.12.2013 r. (Wigilia)
autobusy i mikrobusy będą kursować wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze bez obsługi kursów szkolnych;

- 25.12.2013 r. (Boże Narodzenie), 26.12.2013 r. (Drugi Dzień Świąt)
autobusy i mikrobusy będą kursować wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty, niedziele i święta;

- 27.12.2013 r. (piątek) i 30.12.2013 r. (poniedziałek)
autobusy i mikrobusy będą kursować wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze bez obsługi kursów szkolnych;

- 31.12.2013 r. (Sylwester)
autobusy i mikrobusy będą kursować wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze bez obsługi kursów szkolnych;

   Podczas planowania podróży prosimy o zwrócenie uwagi na oznaczenia w rozkładach jazdy: m – nie kursuje 24 i 31 grudnia, U – nie kursuje 25.12., 01.01.

źródło: PKSiS Oświęcim S.A.

Data: 2013-12-23, 23:45:02
PORADY PRAWNE

   Jak zabezpieczyć dom przed szkodami górniczymi, sporządzić umowę, ugodę lub wniosek. Jak rozwiązać problem z bankiem, odszkodowaniem od ubezpieczyciela lub jak odzyskać pieniądze od niesolidnego dłużnika.

   W tych oraz innych sprawach może pomóc Biuro Porad Prawnych znajdujące się przy ul. Imielińskiej 87 (dawne przedszkole). Dariusz Orzeł z Kancelarii Prawnej „Adler” dyżuruje tu od poniedziałku do czwartku w godzinach od 15:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 13:00.

źródło: Kurier Imieliński nr 12(86) - grudzień 2013

Data: 2013-12-23, 22:35:50
KOMUNIKACJA NA ŚWIĘTA
Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku ze świętami Bożego Narodzenia i Nowego Roku w okresie od 24 grudnia 2013 roku do 1 stycznia 2014 roku zostaną zmienione zasady funkcjonowania komunikacji miejskiej.

24 grudnia 2013 roku (Wigilia Bożego Narodzenia)

   Będą obowiązywały rozkłady jazdy na „Wigilię Bożego Narodzenia” (sobotnie z wcześniejszymi zjazdami, a dla linii nr: 120, 236, 288 i 860 oraz linii MZKP rozkłady jazdy na dni robocze w ferie z wcześniejszymi zjazdami), ale z następującymi wyjątkami:

nie będą kursowały linie tramwajowe nr 33 i 39; w nocy z 24 na 25 grudnia nie będą kursowały linie autobusowe nr 905N i 906N. Dla pozostałych kursów nocnych obowiązują godziny odjazdów oznaczone jako „Wigilia Bożego Narodzenia”. linie MZKP nie wykonają wieczornych kursów według następującego harmonogramu: http://www.mzkp.pl/useruploads/files/2013_dokumenty/s38p4_-_ogr_bn_szczeg_pasazer.pdf

25 grudnia 2013 roku (pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia)

   Będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w niedziele i święta, ale z następującymi wyjątkami:

nie będą kursowały linie tramwajowe nr: 10, 33, 38, 39 i 40 oraz linie autobusowe nr: 2, 26, 42, 61, 71, 88, 90, 91, 98, 100, 104, 106, 116, 139, 140, 154, 188, 200, 219, 220, 230, 250, 292, 296, 662, 669, 673, 676, 690, 721, 722, 750, 807, 812, 959, 998, S-6, S-7, S-8 i S-10;linie tramwajowe nr: 4, 5, 9, 11, 15, 17, 19, 21, 22, 24, 26, 27 oraz linie autobusowe nr: 8, 12, 32, 41, 47, 58, 59, 115, 126, 156, 165, 186, 193, 194, 201, 259, 600, 616, 617, 692, 699, 910, 937 i A4 będą kursowały według specjalnych rozkładów jazdy oznaczonych jako „25 Grudnia”; linie autobusowe nr: 39, 52, 109, 146, 155, 255, 710 i 850 będą kursowały z pominięciem przystanków przy centrach handlowych, wg rozkładów obowiązujących w dni wolne od pracy w centrach handlowych. Nie będą obsługiwane także przystanki Tarnowskie Góry Kaufland i Tarnowskie Góry Tesco; w nocy z 25 na 26 grudnia 2013 roku nie będą kursowały linie autobusowe nr 905N i 906N; linie MZKP nie wykonają porannych kursów według następującego harmonogramu: http://www.mzkp.pl/useruploads/files/2013_dokumenty/s38p4_-_ogr_bn_szczeg_pasazer.pdf

26 grudnia 2013 roku (drugi dzień świąt Bożego Narodzenia)

   Będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w niedziele i święta, ale z następującymi wyjątkami:

nie będą kursowały linie tramwajowe nr: 10, 33, 38, 39 i 40 oraz linie autobusowe nr: 250, 750, S-6, S-7, S-8 i S-10;linie tramwajowe nr: 4, 5, 9, 11, 15, 17, 19, 21, 22, 24, 26, 27 oraz linie autobusowe nr 41, 47 i A4 będą kursowały według specjalnych rozkładów jazdy oznaczonych jako „26 Grudnia”; linie autobusowe nr: 39, 52, 59, 109, 146, 155, 194, 230, 255, 710 i 850 będą kursowały z pominięciem przystanków przy centrach handlowych, wg rozkładów obowiązujących w dni wolne od pracy w centrach handlowych. Nie będą obsługiwane także przystanki Tarnowskie Góry Kaufland i Tarnowskie Góry Tesco; w nocy z 26 na 27 grudnia 2013 roku nie będą kursowały linie autobusowe nr 905N i 906N.

27 grudnia (piątek) – analogicznie jak 23 grudnia

   Będą obowiązywały rozkłady jazdy na dni robocze w ferie:

nie będzie kursowała linia tramwajowa nr 30 oraz linie autobusowe nr: 102, 648, 712, 717, 736, 737, 743, 747, 748, 791, 804, 818 i 932;według zmienionych godzin odjazdów będą kursowały linie, które posiadają odrębny rozkład jazdy na „dni robocze w ferie” – dotyczy linii tramwajowych nr: 4, 5, 21 i 28 oraz linii autobusowych nr: 8, 12, 51, 58, 61, 64, 66, 77, 81, 85, 96, 103, 104, 129, 149, 152, 153, 154, 156, 186, 188, 191, 196, 219, 236, 255, 269, 619, 646, 677, 710, 739, 780, 788, 805, 830, 831, 911, 920, 931, 936, 969 i 998;

28 grudnia (sobota) – bez zmian – linie kursują według rozkładów jazdy na „Soboty”.

29 grudnia (niedziela) – bez zmian – linie kursują według rozkładów jazdy na „Niedziele i Święta”.

30 grudnia (poniedziałek) – analogicznie jak 23 i 27 grudnia

   Będą obowiązywały rozkłady jazdy na dni robocze w ferie:

nie będzie kursowała linia tramwajowa nr 30 oraz linie autobusowe nr: 102, 648, 712, 717, 736, 737, 743, 747, 748, 791, 804, 818 i 932; według zmienionych godzin odjazdów będą kursowały linie, które posiadają odrębny rozkład jazdy na „dni robocze w ferie” – dotyczy linii tramwajowych nr: 4, 5, 21 i 28 oraz linii autobusowych nr: 8, 12, 51, 58, 61, 64, 66, 77, 81, 85, 96, 103, 104, 129, 149, 152, 153, 154, 156, 186, 188, 191, 196, 219, 236, 255, 269, 619, 646, 677, 710, 739, 780, 788, 805, 830, 831, 911, 920, 931, 936, 969 i 998;

31 grudnia 2013 roku (Sylwester – wtorek)

   Będą obowiązywały rozkłady jazdy na „Sylwestra” (sobotnie z wcześniejszymi zjazdami, a dla linii nr: 120, 236, 288 i 860 oraz linii MZKP rozkłady jazdy na dni robocze w ferie z wcześniejszymi zjazdami), ale z następującym wyjątkiem:

linie MZKP nie wykonają wieczornych kursów według następującego harmonogramu: http://www.mzkp.pl/useruploads/files/2013_dokumenty/s38p4_-_ogr_bn_szczeg_pasazer.pdf

1 stycznia 2014 roku (Nowy Rok – środa)

   Będą obowiązywały rozkłady jazdy na niedziele i święta, ale z następującymi wyjątkami:

nie będą kursowały linie tramwajowe nr: 10, 33, 38, 39 i 40 oraz linie autobusowe nr: 2, 71, 154, 219, 230, 250, 296, 662, 669, 673, 676, 750, 812, S-6, S-7, S-8 i S-10.linie tramwajowe nr: 4, 5, 9, 11, 15, 17, 19, 21, 22, 24, 26, 27 oraz linie autobusowe nr: 8,12, 32, 41, 47, 58, 59, 115, 126, 156, 165, 186, 193, 194, 201, 259, 600, 617, 692, 699, 910, 937 i A4 będą kursowały według specjalnych rozkładów jazdy oznaczonych jako „1 Stycznia”. linie autobusowe nr: 39, 52, 109, 146, 155, 255, 710 i 850 będą kursowały z pominięciem przystanków przy centrach handlowych, wg rozkładów obowiązujących w dni wolne od pracy w centrach handlowych. Nie będą obsługiwane także przystanki Tarnowskie Góry Kaufland i Tarnowskie Góry Tesco; linie MZKP nie wykonają wieczornych kursów według następującego harmonogramu: http://www.mzkp.pl/useruploads/files/2013_dokumenty/s38p4_-_ogr_bn_szczeg_pasazer.pdf.

źródło: KZK GOP

Data: 2013-12-23, 22:27:46
ŚWIĄTECZNE GODZINY OTWARCIA

   Informujemy, że w najbliższych dniach ulegną zmianie godziny otwarcia biblioteki:

24.12.2013 r. Wigilia - 9:00-12:00, 27.12.2013 r. piątek - 9:00-17:00, 30.12.2013 r. poniedziałek 8:00-15:30, 31.12.2013 r. Sylwester - 9:00-13:00, 3.01.2014 r. Piątek 9:00-17:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

źródło: Biblioteka Miejska

Data: 2013-12-23, 22:04:17
UKAZAŁ SIĘ NOWY NUMER KURIERA IMIELIŃSKIEGO

W numerze:

   Złote, diamentowe i żelazne, Policyjne andrzejki, Kanalizacja - kolejny etap, Przeciw narkomanii, 15 lat powiatu, Wsparcie dla świetlicy, Austria w Imielinie, Konkurs na szopki, Misie i inni bohaterowie bajek, O czym nie mówią?, Imieliński bluesowy, Pidło - Młyn Kuźnika, Andrzejkowe spotkanie, Z rodzinnych albumów, Bez gołębi nie ma życia, Pamięci ks. Jana Gdaka, Ekslibrysy A. Hachuły, Zawirowali na parkiecie, Najlepsi w powiecie, Trampkarskie nadzieje i wiele innych artykułów o naszej miejscowości.

Nowy numer Kuriera można pobrać ze strony:
Urzędu Miasta Imielin

Data: 2013-12-23, 21:58:20
DYŻUR RADNYCH RADY MIASTA IMIELIN

   Na kolejny dyżur dnia 13 stycznia 2014 roku w godzinach od 16.00 do 17.00 do sali nr 21 na I piętrze w Urzędzie Miasta Imielin zapraszają mieszkańców następujący Radni:

- Barbara Orzeł (okręg nr 11) – ulice: Ksawerego Dunikowskiego, Stefana Kuczyńskiego, Janusza Kusocińskiego, Rubinowa.

- Dariusz Staszewski (okręg nr 12) – ulice: Akacjowa, Tadeusza Banachiewicza, Biskupa Stanisława Adamskiego.

- Tadeusz Komandera (okręg nr 13) – ulice: Grabowa, Klonowa, Leśna, Lipowa, Podmiejska, Świętego Brata Alberta od nr 45a do nr 107 i od nr 34 do nr 110, Wierzbowa.

źródło: Kurier Imieliński nr 12(86) - grudzień 2013

Data: 2013-12-16, 20:55:42
MAMMOBUS LUX MED DIAGNOSTYKA W IMIELINIE!

   Badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Już niebawem takie badanie znów można będzie wykonać w mammobusie LUX MED Diagnostyka, należącym do grupy LUX MED, który 3 stycznia odwiedzi Imielin i stanie przy Delikatesach Centrum, ul. Karola Miarki 3a.

   Zainteresuj się, czy Twoja Żona, Mama i Siostra uczestniczą w profilaktycznych badaniach piersi!

   Paniom, które ukończyły 50 rok życia (do 69 lat) przysługuje bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Pozostałe panie mogą wykonać badanie odpłatnie, za okazaniem skierowania lekarskiego. Szczególnie zachęcamy wszystkie Panie z rocznika 1964, ponieważ od tego roku po raz pierwszy przysługuje Paniom bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu!

   Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

   Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną lub poprzez stronę internetową. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu: 58 666 2 444, 801 080 007, www.fado.pl. Prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich badań mammograficznych, które pomogą w postawieniu jak najbardziej skutecznej diagnozy.

źródło: Agata Jabłonowska
Specjalista ds. Marketingu i PR
FADO Centrum Usług Medycznych
LUX MED Diagnostyka

Data: 2013-12-16, 20:12:55
ANIOŁKI

   U harcerzy i młodzieży z KSM-u obok zegara słonecznego w niedzielę 15 grudnia będzie można zakupić „Aniołki”. Dary pieniężne zostaną przekazane na cele Hospicjum „Cordis” w Mysłowicach.

źródło: źródło: Wiadomości Parafialne - Niedziela, 08.12.2013

Data: 2013-12-14, 22:38:10
KOMUNIKAT

   Miejska Spółka Komunalna w Imielinie informuje, iż z powodu prac przeprowadzanych przez dostawcę wody - Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A., w dniu 17.12.2013 r. (wtorek) pomiędzy godziną 9:00, a 11:00, nastąpią znaczne wahania ciśnienia wody u odbiorców z terenu Miasta Imielin oraz Gminy Chełm Śląski, nie dotyczy to mieszkańców dzielnicy Pasieczki.

Za niedogodności przepraszamy.

źródło: Miejska Spółka Komunalna Sp. z o.o. w Imielinie

Data: 2013-12-13, 22:30:07
BEZMYŚLNE ODZYSKIWANIE DŁUGU
Bieruńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w celu odzyskania długu zwabili dłużnika do lasu, gdzie grozili mu odcięciem małego palca.

   W poniedziałek około godziny 17:00 w Imielinie doszło do niecodziennego zdarzenia. Dwaj bracia związani z działalnością budowlaną, chcąc odzyskać kilka tysięcy złotych jakie był im dłużny podwykonawca postanowili zmusić dłużnika do zwrotu wierzytelności. Obmyślili plan, zgodnie z którym nieuczciwy pracownik, który unikał kontaktu z nimi, miałby się w końcu rozliczyć. Dłużnik został zwabiony do imielińskiego lasu, gdzie dwaj bracia zagrozili mu odcięciem małego palca. Swoim działaniem chcieli jedynie nastraszyć podwykonawcę i odzyskać pieniądze. Częściowo im się to udało. Mężczyzna wystraszył się, jednak o zdarzeniu zawiadomił Policję. Dwaj bracia w wieku 20 i 26 lat za bezmyślne i niezgodne z prawem zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Za przestępstwo to grozi im do 5 lat więzienia.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Data: 2013-12-13, 22:06:44
XXIII KONCERT GWIAZDKOWY

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej w Imielinie
mają zaszczyt zaprosić na

XXIII Koncert Gwiazdkowy

Niech popłynie wspólny głos,

który odbędzie się 14 grudnia 2013 roku o godz. 10:00
w naszej szkole.

   Po wysłuchaniu koncertu zapraszamy do obejrzenia wystawy August Hlond Prymas z Mysłowic, która uświetni obchody Roku Kardynała Augusta Hlonda w województwie śląskim.

źródło: Szkoła Podstawowa

Data: 2013-12-13, 21:37:26
SESJA RADY MIASTA IMIELIN

   W dniu 17 grudnia 2013 r. o godz. 16.15 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Imielin przy ul. Imielińskiej 81 odbędzie się Zwyczajna Sesja Rady Miasta Imielin.

Z proponowanym porządkiem obrad:
1. Otwarcie Sesji.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z Sesji Rady Miasta Imielin z dnia 27 listopada 2013 roku.
4. Informacja na temat pracy Komisji w okresie międzysesyjnym.
5. Projekt uchwały wnoszony przez Burmistrza Miasta w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2014-2019.

6. Projekt budżetu miasta Imielin na 2014 rok – projekt uchwały wnoszony przez Burmistrza Miasta.
7. Projekty uchwał wnoszone przez Burmistrza Miasta:
  a) w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Bieruńsko-Lędzińskiemu na realizację zadań wspierania osób niepełnosprawnych w 2014 roku,
  b) w sprawie utworzenia samorządowej instytucji kultury pod nazwą Miejskie Centrum Kultury w Imielinie i nadania jej statutu.
8. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta w okresie międzysesyjnym.
9. Interpelacje i wolne wnioski.
10. Sprawy bieżące Rady Miasta.
11. Zamknięcie Sesji.

źródło: Urząd Miasta Imielin

Data: 2013-12-10, 19:03:22
ŚWIĄTECZNE GODZINY PRACY

   Urząd Miasta Imielin informuje, że w dniu 24 grudnia 2013 r. (Wigilia) i 31 grudnia 2013 r. (Sylwester) kasa czynna będzie w godzinach od 7.45 do 12.00.

źródło: Urząd Miasta Imielin

Data: 2013-12-09, 22:25:11
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 82 - OBLODZENIE

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie; Zjawisko/stopień zagrożenia: Oblodzenie/1; Obszar: województwo śląskie; Ważność: od godz. 22:00 dnia 09.12.2013 do godz. 09:00 dnia 10.12.2013; Przebieg: Po opadach deszczu nastąpi spadek temperatury powietrza poniżej 0 °C, powodując zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna wyniesie od -7 °C do -4 °C. Po upływie terminu ostrzeżenia nadal będzie utrzymywać się temperatura powietrza poniżej 0 °C; Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 90%; Uwagi: Brak; Dyżurny synoptyk: Michał Solarz; Godzina i data wydania: godz. 07:03 dnia 09.12.2013.

źródło: IMGW-PIB Oddział w Krakowie
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Data: 2013-12-09, 14:56:18
TERMINARZ RUNDY WIOSENNEJ W OKRĘGÓWCE

Klasa Okręgowa - grupa: 2
sezon 2013/14
runda: wiosna

Kolejka 17
22.03.2014 r. (sobota), godz. 15:00 Pogoń Imielin - Niwka Sosnowiec

Kolejka 18
29.03.2014 r. (sobota), godz. 15:00 Rozwój II Katowice - Pogoń Imielin

Kolejka 19
05.04.2014 r. (sobota), godz. 16:00 Pogoń Imielin - Jastrząb Bielszowice

Kolejka 20
12.04.2014 r. (sobota), godz. 16:00 Warta Zawiercie - Pogoń Imielin

Kolejka 21
19.04.2014 r. (sobota), godz. 13:00 Pogoń Imielin - Pioner Ujejsce

Kolejka 22
26.04.2014 r. (sobota), godz. 16:00 MKS Siemianowiczanka - Pogoń Imielin

Kolejka 23
29.04.2014 r. (wtorek), godz. 17:00 Przemsza Siewierz - Pogoń Imielin

Kolejka 24
03.05.2014 r. (sobota), godz. 17:00 Pogoń Imielin - Tęcza Błędów

Kolejka 25
10.05.2014 r. (sobota), godz. 17:00 Unia Kosztowy - Pogoń Imielin

Kolejka 26
17.05.2014 r. (sobota), godz. 17:00 Pogoń Imielin - Wawel-Wirek Ruda Śląska

Kolejka 27
24.05.2014 r. (sobota), godz. 17:00 Śląsk Świętochłowice - Pogoń Imielin

Kolejka 28
31.05.2014 r. (sobota), godz. 17:00 Pogoń Imielin - Górnik 09 Mysłowice

Kolejka 29
07.06.2014 r. (sobota), godz. 17:00 Unia Ząbkowice - Pogoń Imielin

Kolejka 30
14.06.2014 r. (sobota), godz. 17:00 Pogoń Imielin - Strażak Mierzęcice

źródło: Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach

Data: 2013-12-09, 14:50:07
JUTRO ZABRAKNIE WODY!
Miejska Spółka Komunalna w Imielinie informuje mieszkańców.

   Informujemy, iż w związku z pracami remontowymi na sieci wodociągowej, w dniu 10.12.2013 r. od godz. 7:00 do 13:00, nastąpi przerwa w dostawie wody u odbiorców zamieszkałych w rejonie ulic:

Brzozy, Bluszczowa, Skargi (od nr 12 do nr 18), Kordeckiego nr 2 i nr 4, Brata Alberta od ul Kordeckiego do torów.

Za spowodowane utrudnienia przepraszamy.

źródło: Miejska Spółka Komunalna Sp. z o.o. w Imielinie

Data: 2013-12-09, 14:36:14
NADCHODZI ZIMA. NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!

   Okres zimowy jest wyjątkowo trudną porą dla osób bezdomnych. Każdego roku na terenie całego kraju odnotowuje się przypadki zgonów, których przyczyną są niskie temperatury, prowadzące w konsekwencji do nadmiernego wychłodzenia organizmu. Dlatego nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych i samotnych w naszym otoczeniu. Często wystarczy jeden telefon, aby uratować czyjeś życie!

   W zeszłym sezonie z powodu niskich temperatur w naszym województwie życie straciło 17 osób, rok wcześniej 21. Aby zapobiec takim zdarzeniom policjanci prowadzą wzmożone kontrole miejsc, w których przebywać mogą osoby zagrożone zamarznięciem.

Ludzie samotni i bezdomni są tą grupą, która jest szczególnie narażona na skutki niskich temperatur. Funkcjonariusze patrolują skwery, ogródki działkowe, penetrują kanały ciepłownicze, zarośla, opuszczone budynki i inne, rzadko odwiedzane miejsca. Jednak nie do każdej osoby policjanci są w stanie dotrzeć, dlatego zwracamy się z apelem o reagowanie i informowanie służb porządkowych o każdym przypadku zauważenia osoby leżącej na chodniku, czy śpiącej na ławce.

   Nie pozostawajmy obojętni na los osób bezdomnych czy samotnych, którym grozić może zamarznięcie. Dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 997 możemy uratować czyjeś życie!

   Informujemy jednocześnie, że jak co roku uruchomiona została bezpłatna infolinia dla bezdomnych. Wybierając z telefonu stacjonarnego bądź komórkowego numer 800 100 022 można uzyskać informacje, gdzie szukać noclegu i ciepłego posiłku.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

Data: 2013-12-07, 4:36:33
PLANOWANE WYŁĄCZENIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ W CHEŁMIE ŚLĄSKIM I IMIELINIE

   TAURON Dystrybucja, Odział Będzin, Region Jaworzno informuje, że w dniu 11.12.2013 r. w godzinach od 10:00 do 16:00 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej u odbiorców zamieszkałych w Chełmie Śląskim i Imielinie.

Chełm Śląski ulice: Dębowa, Bukowa, Bukowa-Oknohit; Imielin ulice: Podłuże od 10 do 4, od 19 do 25, ul. Wandy 45J, 47, 54, 56, 58, 126, Ośrodek wypoczynkowy, Przystań, Działki rekreacyjne, Domki letniskowe, Ośrodek Letni, Ośrodek Żeglarski.

Data rozpoczęcia prac: 11-12-2013 10:00.
Data zakończenia prac: 11-12-2013 16:00.

źródło: TAURON Dystrybucja S.A.

Data: 2013-12-06, 21:34:15
INFORMACJA O NOWYM ROZKŁADZIE JAZDY POCIĄGÓW KOLEI ŚLĄSKICH OBOWIĄZUJĄCYM W OKRESIE 15 XII 2013 – 8 III 2014
S31 Katowice – Mysłowice – Imielin – Nowy Bieruń – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice

   Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy autobusy KKA relacji Katowice / Katowice Szopienice Płd. – Oświęcim, zostaną wycofane. Obsługa linii w godzinach szczytu będzie zapewniona przez dodatkowe pociągi. Łącznie na linii S31 będzie kursować 10 par pociągów w dni robocze, 6 par w soboty i 5 par w niedziele i święta.

   Od 15 grudnia, 4 pary pociągów linii S31 kursujących w godzinach szczytu, będą ponadto wydłużone z Katowic do Lublińca (relacje łączone linii S31 i S8 w Katowicach). Omawiane 8 pociągów będzie się zatrzymywać, podobnie jak pociągi innych linii, przy głównych peronach stacji Katowice (nie jak dotychczas – przy peronie V). Oprócz tego pociągi relacji łączonych S31+S8 zwiększą liczbę bezpośrednich połączeń na odcinku Katowice Szopienice Południowe – Chorzów Batory.

   Dwa pociągi linii S31 zgodnie z decyzją PKP Polskie Linie Kolejowe będą się zatrzymywać w Katowicach przy peronie V. Będą to kursujące codziennie pociągi: 44354/5 (przyjazdy do Katowic o 7:36) oraz 44316/7 (odjazdy z Katowic o 9:35). Pociągi te zostaną dodatkowo oznaczone w Liniowym Rozkładzie Jazdy symbolem V w komórkach godzin odjazdów / przyjazdów do Katowic. Wszystkie pozostałe pociągi (również linii S31) będą się zatrzymywać przy peronach I – IV na dworcu głównym.

   W godzinach szczytu wybrane pociągi będą obsługiwane taborem o zwiększonej pojemności (m.in. odjazdy o 14:35 i 15:37 z Katowic w kierunku Oświęcimia). Linia będzie obsługiwana przez autobusy szynowe (jak dotychczas) oraz jednostki EZT.

   Zgodnie z ustaleniami pomiędzy Kolejami Śląskimi, a Przewozami Regionalnymi, dla pociągów linii S31 przygotowano dogodne przesiadki w stacji Oświęcim z pociągami PR w / z kierunku Chrzanów – Trzebinia – Kraków Główny (– Wieliczka Rynek-Kopalnia).

   Pełny rozkład jazdy S31 wraz z informacją o relacjach łączonych znajduje się w Liniowym Rozkładzie Jazdy, s. 14 – 15.

źródło: Koleje Śląskie

Data: 2013-12-06, 0:03:49
APEL STAROSTY DO MIESZKAŃCÓW POWIATU

Szanowni Państwo!

   Najlepszym źródłem wsparcia dla młodego człowieka jest rodzina, która zaspokaja jego podstawowe potrzeby takie jak: poczucie bezpieczeństwa, miłości i uwagi. Dzieci dorastające w prawidłowo funkcjonującej rodzinie mają poczucie stabilizacji, szanse na zdrowy rozwój – są szczęśliwe.

   Niestety nie każde dziecko ma możliwość dorastania w prawidłowo funkcjonującej rodzinie. Przyczyny patologii mogą być różne, alkoholizm, przemoc, konflikty, a każda z tych przyczyn zaburza relacje w rodzinie, prowadzi do niekorzystnych zmian w psychice dziecka.

   Środowisko rodzinne dla wielu dzieci jest źródłem zagrożeń. Ze względu na niewydolność wychowawczą wielu rodziców biologicznych często zachodzi potrzeba umieszczenia dzieci w pieczy zastępczej. Jedną z form pieczy zastępczej, która najbardziej sprzyja dobru dziecka jest rodzina zastępcza.

   Dlatego, w trosce o dobro dzieci, zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o podjęcie się trudu jakim jest zastępcze rodzicielstwo, wierząc że czyn ten idący prosto z serca przyniesie zarówno Wam jak i dzieciom radość i spełnienie.

Z poważaniem

Starosta Bieruńsko-Lędziński
Bernard Bednorz

źródło: Starostwo Powiatowe w Bieruniu

Data: 2013-12-06, 0:01:23
XVII PRZEGLĄD MŁODYCH TALENTÓW

   W niedzielę, 15 grudnia w „Sokolni” odbędzie się XVII już Przegląd Młodych Talentów. Impreza ta, zainicjowana niegdyś przez Stowarzyszenie Kulturalne „Sokół” (wtedy nie działał jeszcze Dom Kultury), ma na celu promowanie uzdolnionych muzycznie dzieci z Imielina, pozwala na wymianę doświadczeń, zdobywanie pierwszych szlifów estradowych.

   Przegląd nie ma charakteru konkursowego, mogą w nim wziąć udział młodzi wykonawcy w różnym wieku, reprezentujący różny poziom zaawansowania artystycznego - od całkowitych debiutantów, po tych, którzy niegdyś w „Sokolni” zaczynali, a dzisiaj już rozwijają swe umiejętności w profesjonalnych szkołach muzycznych. Mile widziane są także zespoły kameralne. Preferujemy oczywiście muzykę klasyczną, można także zaprezentować kolędy, jako że to okres przedświąteczny.

   Zapraszamy do udziału w XVII Przeglądzie Młodych Talentów, który odbędzie się 15 grudnia br. o godz. 17.00 w D.K. „Sokolnia”. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 grudnia w Domu Kultury, lub telefonicznie: 32/22 56 092; 508 129 319; 530 085 597.

Data: 2013-12-05, 17:54:19
OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM WIATREM

   IMGW wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem i marznącymi opadami, które mogą wystąpić w ciągu najbliższych dwóch dni na terenie całego kraju. Mogą one skutkować utrudnieniami komunikacyjnymi oraz uszkodzeniami napowietrznych linii energetycznych, budynków i infrastruktury. Ostrzeżenie obowiązuje od 5 do 7 grudnia.

   W województwie śląskim porywisty wiatr może się pojawić w całym regionie. Na Jurze przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h. W centralnej części województwa oraz w Beskidach wiatr ma wiać ze średnią prędkością od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h. Maksymalne porywy wiatru spodziewane są w drugiej połowie nocy z czwartku na piątek oraz w piątek.

   Z uwagi na to, że porywom wiatru mogą towarzyszyć opady deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu, a na noc prognozowane są temperatury ujemne, może to wpłynąć na zamarzanie dróg i chodników. Miejscami mogą też wystąpić zawieje śnieżne.

W związku z powyższym zaleca się mieszkańcom:

- zabezpieczenie luźnych przedmiotów znajdujących się na dachach, balkonach, parapetach okien, gzymsach itp.;

- zabezpieczenie okien;

- zapewnienie szczególnej opieki dla dzieci w drodze do i ze szkoły;

- ograniczenie wychodzenia na zewnątrz budynków, jeżeli nie jest to konieczne - w szczególności nie należy przebywać pod trakcjami elektrycznymi, planszami reklamowymi, drzewami, balkonami, w pobliżu dźwigów itp.;

- ograniczenie podróży, w szczególności samochodami;

- zabezpieczenie zwierząt gospodarskich oraz budynków inwentarskich.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Data: 2013-12-05, 17:42:45
ZMIANA NA TRENERSKIEJ ŁAWCE...

   Marcin Polarz został nowym trenerem Trampkarzy rocznik 2001 i 2002. Zastąpił on dotychczasowego trenera Damiana Parusela. Nowy trener był m. in zawodnikiem Rozwoju Katowice, GKS-u Katowice, Polonii Bytom i MKS-u Lędziny. Obecnie jest zawodnikiem Naszego Klubu.

   Zapraszamy wszystkich chętnych do gry, tych którzy się już zapisali i tych którzy chcą się zapisać.

Kontakt z trenerem: 501 792 627.

źródło: Zarząd L.K.S. Pogoń Imielin

Data: 2013-12-05, 17:34:04
UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM
Imieliński Kiermasz Świąteczny

Urząd Miasta Imielin informuje, że w dniach 7 i 8 grudnia br. zostaną wyłączone z ruchu ul. Floriana oraz parking położony przy ul. Floriana i Aptecznej w związku z organizacją Imielińskiego Kiermaszu Świątecznego, który odbędzie się dnia 8 grudnia br. /niedziela/ w godzinach od 10.00 do 18.00.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu.

źródło: Urząd Miasta Imielin

Data: 2013-12-05, 17:06:27
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 79 - SILNY WIATR

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie; Zjawisko/stopień zagrożenia: Silny wiatr/1; Obszar: województwo śląskie - subregion centralny; Ważność: od godz. 20:00 dnia 05.12.2013 do godz. 10:00 dnia 07.12.2013; Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h. Wiatr południowo-zachodni, w nocy z czwartku na piątek skręcający na zachodni. Maksymalne porywy wiatru spodziewane są w drugiej połowie nocy z czwartku na piątek oraz w piątek. Wiatrowi okresami towarzyszyć będą przelotne opady śniegu, co spowoduje występowanie miejscami zawiei śnieżnych.; Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 90%; Uwagi: Brak; Dyżurny synoptyk: Rafał Kielar; Godzina i data wydania: godz. 06:54 dnia 05.12.2013.

źródło: IMGW-PIB Oddział w Krakowie
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Data: 2013-12-05, 16:59:53
DOM KULTURY „SOKOLNIA” ZAPRASZA:


HARMONOGRAM ZAJĘĆ I IMPREZ - GRUDZIEŃ 2013Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie.
Data: 2013-12-02, 18:24:05
BIBLIOTEKA W OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU...

   Miło nam poinformować, że Imielińska Biblioteka zajęła 8 miejsce w województwie, a 119 w Polsce w rankingu bibliotek ogłoszonym przez redakcję "Rzeczpospolitej" i Instytut Książki. Organizatorzy już po raz trzeci przygotowali ranking bibliotek w gminach, które mają mniej niż 15 tysięcy mieszkańców. Rozesłali ponad 2300 ankiet z 18 pytaniami. Zwycięzcą rankingu została Biblioteka Publiczna Gminy Wągrowiec w Łeknie (woj. wielkopolskie). Pierwsza w naszym województwie uplasowała się placówka w Czechowicach Dziedzicach.

źródło: Biblioteka Miejska

Data: 2013-12-02, 18:17:26
BIBLIOTECZNY KONKURS BOŻONARODZENIOWY

„Anieli się radują”
regulamin IX bibliotecznego konkursu bożonarodzeniowego

1. Temat:

Tematem konkursu jest świąteczny anioł.

2. Organizator:

Biblioteka Miejska w Imielinie
ul. Imielińska 92
41- 407 Imielin
tel. 32 22 55 070
e-mail: biblioteka@imielin.pl

3. Cel:

Konkurs ma na celu bliższe poznanie, kultywowanie tradycji świątecznych, budzenie wrażliwości na piękno Świąt Bożego Narodzenia. Jak również pobudzanie, rozwijanie aktywności twórczej, a także pozyskanie oryginalnych prac.

4. Uczestnicy:

Konkurs ma charakter indywidualny. Skierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół oraz wszystkich chętnych.

5. Warunki konkursu:

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie w podanym terminie własnoręcznie wykonanej przestrzennej pracy. Anioły mogą być wykonane dowolną techniką i przy użyciu różnorakich materiałów (juta, słoma, sznurek, kora, masa solna, sreberka itp.). Każda praca powinna być opatrzona godłem z imieniem, nazwiskiem, wiekiem i adresem autora. Minimalna wysokość 15 cm.

6. Czas, miejsce składania prac:

Prace należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 16.12.2013 roku w siedzibie biblioteki. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi dnia 19.12.2013 roku godz. 15:00.

7. Postanowienia końcowe:

Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.
Prace zgłoszone na konkurs stają się własnością organizatora, który może je wykorzystywać i publikować z poszanowaniem autorskich praw niematerialnych ich autorów.
Zgłoszenie prac na konkurs jest jednoznaczne z uznaniem regulaminu.
Kwestie sporne nie ujęte w regulaminie zostaną rozstrzygnięte przez organizatorów.

źródło: Biblioteka Miejska

Data: 2013-12-02, 18:05:21
IMIELIŃSKI KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
Urząd Miasta Imielin zaprasza w dniu 8 grudnia br. na Imieliński Kiermasz Świąteczny przy ulicy Aptecznej i Floriana.

Program:

godz. 10.00 - Otwarcie stoisk.

godz. 14.00 - 17.00 - Program artystyczny:
- animacje i konkursy dla dzieci,
- zdobienie bombek oraz pierników,
- list do Świętego Mikołaja,
- popisy wokalne,
- pokazy multimedialne,
- spotkanie z Mikołajem.

godz. 15.30 - Wręczenie nagród laureatom konkursu na Szopkę Świąteczną

godz. 17.00 - Życzenia dla mieszkańców i gości - występ Imielińskiej Orkiestry Dętej.

godz. 18.00 - Zakończenie kiermaszu.

źródło: Urząd Miasta Imielin

Data: 2013-12-01, 15:14:46
KOLEJNY SUKCES SZACHISTÓW

   28 listopada w Domu Kultury "Sokolnia" odbył się II Turniej Międzygminnej Ligi Szachowej, w którym wzięła udział drużyna z naszego Gimnazjum. Jej skład był następujący: Komandera Weronika klasa IB, Komandera Paweł klasa ID, Klisz Karolina klasa IIB, Bialucha Sebastian klasa IIIA. Nasi uczniowie dzielnie się spisali, gdyż zajęli I miejsce.

   Kolejny etap tego Turnieju odbędzie się 7 lutego 2014 r. w Chełmie Śląskim.

źródło: Gimnazjum im. Powstańców Śląskich

Data: 2013-12-01, 14:44:03
APEL GÓRNOŚLĄSKIEGO PARKU ETNOGRAFICZNEGO W CHORZOWIE


Dawny imieliński młyn wodny przy ulicy Wandy.

   Skansen w Chorzowie poszukuje osoby (rodziny) związanej z dawnym imielińskim młynem wodnym przy ulicy Wandy. Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” posiada w swoich zbiorach wspomniany młyn wodny z Imielina. Pragniemy dowiedzieć się historii związanych z tym młynem. Interesują nas stare zdjęcia młyna, w tym osób przebywających w obiekcie i wszelkich pamiątek.

źródło: Damian Adamczak – st. kustosz,
tel. 32 241 07 18 w. 114 , 517 342 578,
e-mail: adamczak@muzeumgpe-chorzow.pl

Data: 2013-12-01, 14:34:57
OD JUTRA RORATY

   Od jutra rozpoczynają się Msze św. roratnie, na które zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. Roraty będziemy sprawować od poniedziałku do piątku o godz. 6.45. Prosimy, aby dzieci przychodziły na roraty z lampionami. Lampiony można nabyć w zakrystii. Przygotowanie do Mszy św. roratniej będziemy rozpoczynać o godz. 6.40. Pragniemy także zaprosić dorosłych, nasze rodziny, małżonków na Msze św. roratnie, które będą również sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

źródło: Wiadomości Parafialne - Niedziela, 01.12.2013

Data: 2013-12-01, 14:09:17

ARCHIWUM: LISTOPAD 2013  

2013

GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ

2012

GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ

.: (c) 2006-2013 by Andrzej Mańka - wszelkie prawa zastrzeżone :.
Wirtu@lny Imielin - Serwis poświęcony miastu Imielin, zawierający bieżące informacje lokalne, sportowe i kulturalne. www.imielin.slask.pl.