Strona główna Księga gości Galeria Bramka SMS Ze świata ... Odnośniki Forum  O stronie Kontakt 

2012

MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ

2011

GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ

2010

GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ

2009

GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
KWIECIEŃ
MARZEC
LUTY
STYCZEŃ

2008

GRUDZIEŃ
LISTOPAD
PAŹDZIERNIK
WRZESIEŃ
SIERPIEŃ
LIPIEC
CZERWIEC
MAJ
MARZEC-KWIECIEŃ
STYCZEŃ-LUTY

2007

LISTOPAD-GRUDZIEŃ
WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK
LIPIEC-SIERPIEŃ
MAJ-CZERWIEC

2006 / 2007

LIPIEC '06 - KWIECIEŃ '07

   ARCHIWUM: CZERWIEC 2012

PLANOWANE WYŁĄCZENIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ W IMIELINIE

   TAURON Dystrybucja, Odział Będzin, Region Jaworzno informuje, że w dniu 06.07.2012 r. w godzinach od 8:30 do 15:00 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej u odbiorców zamieszkałych w Imielinie przy ulicy:

Bartnicza od 7 do 11 od 41 do 65 oraz 56, Broszkiewicza, Bursztynowa, Dębowa, Grzybowa, Hallera od 1 do 13, od 2 do 12, Imielińska od 123 do 193 od 138 do 210, Karolinki, Koralowa, Kordeckiego od 26a do 40 od 37 do 51, Liliowa, Łąkowa, Malczewskiego od 7 do 21 od 4 do 26, Marka, Perłowa, Pokoju, Poniatowskiego, Pośpiecha od 18 do 22, Sapety od 21 do 35 od 30 do 52, Sikorskiego, Skotnica, Szaniawskiego, Wandy od 1 do 3a od 2 do 20, Wandy 31-45a 38-52, Firmy przy ulicy Przemysłowej i Rzemieślniczej.

   Przewidywany czas przywrócenia zasilania 2012-07-06 15:00.

źródło: TAURON Dystrybucja S.A.

Data: 2012-06-30, 21:53:01
BEZPIECZNE WAKACJE

   Okres wakacyjny to czas szczególny. Wielu z nas wyjeżdża na urlop, a dzieci i młodzież spędzają wakacje nad wodą, w górach, na koloniach czy przed domem. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia jednak, że nieraz zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też, śląscy policjanci zwracają się do Państwa z prośbą o porozmawianie i przypomnienie dzieciom podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku. Szczególną uwagę zwróćmy na te zachowania, które pozwolą na uniknięcie sytuacji szczególnie niebezpiecznych.

Dzieci szkół podstawowych powinny wiedzieć o:

- bardzo ostrożnym zachowaniu się przy spotkaniu swobodnie biegającego czy bezpańskiego psa, a także rozwadze przy zauważeniu innego dzikiego zwierzęcia (dzika, niedźwiedzia, żmii, osy czy szerszenia),
- ograniczonym zaufaniu i ostrożności w kontakcie z osobami obcymi, zarówno bezpośrednim, jak i poprzez internet czy telefon - dzieci nie mogą udzielać takim osobom informacji dot. życia rodzinnego, oddalać się z nimi, przyjmować prezentów czy wsiadać do ich samochodu,
- zabawie i wypoczynku tylko w miejscach bezpiecznych: z dala od ruchliwej ulicy, placu budowy, pustostanów, urwiska czy jeziora,
- szczególnych zasadach zachowania obowiązujących w górach, w lesie czy nad wodą.

Gimnazjaliści powinni pamiętać o:

- właściwym przygotowaniu i ostrożności przy wypoczynku w górach, w lesie czy nad wodą,
- ostrożności w kontakcie z osobami obcymi,
- zagrożeniach i konsekwencjach jakie niesie ze sobą sięganie po różnego rodzaju środki uzależniające (papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze czy inne niebezpieczne substancje).

Młodzież szkół średnich powinna zaś pamiętać o:

- dobrym przygotowaniu do samodzielnego wypoczynku w górach, w lesie czy nad wodą,
- rozwadze w kontakcie z osobami obcymi, nie tylko dorosłymi, ale też i młodzieżą,
- zapewnieniu sobie bezpieczeństwa przy nocnych powrotach z dyskotek, zabaw, festynów, koncertów i innych imprez,
- zagrożeniach i konsekwencjach jakie niesie ze sobą sięganie po różnego rodzaju środki uzależniające (papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze czy inne niebezpieczne substancje).

   Ze wszystkimi naszymi pociechami warto też porozmawiać o tym, jak powinni zachowywać się wobec siebie i otoczenia. Zachowania wulgarne, agresywne czy przemoc, nie są prawidłowymi formami kontaktu międzyludzkiego.

Wszystkim życzymy udanych wakacji!

   Zasady związane z bezpieczeństwem osobistym znajdują się również na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w zakładce „Jak unikać zagrożeń”, a także innych stronach komend miejskich i powiatowych garnizonu śląskiego.

źródło: KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI w KATOWICACH

Data: 2012-06-30, 21:27:25
WSTĄP DO AKADEMII WZW C!

   „Obudź się, póki wirus HCV drzemie. Wstąp do Akademii WZW C!” – pod tym hasłem odbywają się warsztaty edukacyjne dla pacjentów z Wirusowym Zapaleniem Wątroby typu C oraz lekarzy specjalistów chorób zakaźnych, które od czerwca 2012r. są organizowane przez Fundację Urszuli Jaworskiej w największych ośrodkach leczenia chorób zakaźnych w Polsce. Spotkanie odbędzie się w dniu 5 lipca br. w Katowicach.

   Projekt jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej o charakterze edukacyjnym pod hasłem „Obudź się, póki wirus HCV drzemie”. Program zainicjowała Fundacja Urszuli Jaworskiej w porozumieniu i we współpracy z Koalicją Hepatologiczną. Ma on na celu podniesienie społecznej wiedzy na temat zakażenia wirusem HCV, powodującym Wirusowe Zapalenie Wątroby typu C (WZW C), ograniczenie skali epidemii oraz poprawę jakości życia pacjentów z WZW C. Patronat honorowy nad projektem objęła Małżonka Prezydenta RP – Pani Anna Komorowska. Partnerem merytorycznym wszystkich działań podejmowanych w ramach kampanii jest Polska Grupa Ekspertów HCV. Kampanię wspiera także Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej oraz patron medialny - portal medonet.pl

   Ambasadorem kampanii jest znana dziennikarka Katarzyna Dowbor. Projekt wspiera Agnieszka Kowalska - żona aktora Macieja Kozłowskiego, zmarłego w 2010 roku z powodu WZW C oraz jego przyjaciele: Dariusz Dziekanowski, Zbigniew Hołdys, Arkadiusz Janiczek, Irena Karel, Małgorzata Kożuchowska, Dorota Landowska. Partnerem strategicznym jest firma Janssen – Cilag Polska Sp. z o.o.

   Wirusowe Zapalenie Wątroby typu C, powodowane przez wirusa HCV jest globalnym problemem zdrowotnym i najczęstszą przyczyną chorób wątroby. Według szacunkowych danych Światowej Organizacji Zdrowia, liczba ludzi zakażonych na świecie waha się od 170 do 300 milionów, zaś w Polsce szacunkowa liczba zakażonych może wynosić nawet 730 000 osób. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż dotychczas zdiagnozowano niewielki odsetek zakażeń (55 000 osób).

   Powodem zainicjowania kampanii były alarmujące i niepublikowane dotychczas wyniki badania przeprowadzonego przez instytut badawczy GfK Polonia w lutym br. Badano wiedzę społeczeństwa polskiego na temat wirusa HCV, możliwych źródeł zakażeń, ich następstw oraz profilaktyki zakażeń WZW C. Badanie potwierdziło, że wirus HCV stanowi nadal potencjalnie poważne zagrożenie epidemiologiczne, ponieważ społeczeństwo nie ma świadomości, jak chronić się przed zakażeniem. Oto kilka zatrważających faktów: aż 32,1% respondentów nigdy nie słyszało o HCV/WZW C, tylko 6% skojarzyło skrót HCV z wirusem i chorobą wątroby, 61% było mylnie przekonanych o istnieniu szczepionki przeciwko HCV, a zaledwie 9% zadeklarowało, iż wykonało testy mające na celu wykrycie zakażenia HCV¹.

   Fundacja poprzez działania skierowane do pacjentów i lekarzy „Obudź się, póki wirus HCV drzemie. Wstąp do Akademii WZW C” stawia sobie za cel edukację pacjentów oraz wsparcie pracy lekarzy. Podczas spotkań pacjenci skorzystają z wiedzy lekarza specjalisty i psychoterapeuty. Otrzymają praktyczne wskazówki jak żyć z chorobą przewlekłą i zapobiegać rozprzestrzenianiu się zakażenia. Dzięki profesjonalnemu wsparciu psychoterapeuty, dowiedzą się jak rozmawiać o WZW C i radzić sobie z ograniczeniami, jakie niesie choroba. Warsztaty mają pomóc w przejściu przez proces leczenia, są także wyjątkową okazją do nawiązania relacji z innymi chorymi oraz zadania pytań obecnym na spotkaniu ekspertom. Lekarze podczas spotkań przeznaczonych specjalnie dla nich, uzyskają informacje na temat nowoczesnych terapii HCV oraz poznają techniki komunikacji z pacjentem.

Najbliższe spotkanie Akademii WZWC odbędzie się w dniu 5 lipca 2012r. o godz. 11.00
w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Katowicach przy ul. Raciborskiej 39.

------
¹ Dane odnoszą się do respondentów, którzy słyszeli o HCV/ WZW C/ wirusowym zapaleniu wątroby typu C bądź żółtaczce typu C (68%).

źródło: D&D Communication
Paulina Suszniak
tel.: 501 939 760
paulina.suszniak@ddc.com.pl

Data: 2012-06-30, 20:55:06
BĘDZIE NOWA PŁYTA GRZEGORZA KAPOŁKI!
Grzegorz rozpoczął prace nad materiałem na kolejną płytę swojego Tria!

   Do studia zespół wejdzie w stałym składzie - Grzegorz Kapołka (gitara), Dariusz Ziółek (bas) i Ireneusz Głyk (perkusja). Nowy materiał usłyszymy już podczas jesiennych koncertów, planowana jest także trasa po europejskich festiwalach bluesowych.

   „Tradycyjnie na płycie znajdzie się fuzja różnych gatunków muzyki improwizowanej, ale będą też utwory prezentujące zdecydowanie bardziej przestrzenne granie gitarowe” - mówi Kapołka. Szczegóły zostaną ujawnione wkrótce. „Premierowo nowe utwory planujemy zagrać na jednym z dużych festiwali bluesowych w Polsce, a późniejsza trasa promocyjna będzie obejmowała największe polskie i europejskie miasta”.

źródło: Oficjalna strona Grzegorza Kapołki

Data: 2012-06-29, 19:27:36
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS UPAŁÓW

   Podczas upałów, gdy temperatura powietrza osiąga 30°C i więcej, nasila się ryzyko udaru cieplnego i przegrzania organizmu. W tym czasie należy otoczyć szczególną troską dzieci, osoby starsze i chore. Stosowanie poniższych zasad pozwoli uniknąć udaru cieplnego lub przegrzania organizmu:

1. PRZYSTOSOWANIE DOMU LUB MIESZKANIA:

• utrzymywanie temperatury powietrza w pomieszczeniach do 32°C w dzień i do 24°C w nocy;

• odsłanianie i otwieranie okien w nocy i wcześnie rano, gdy na zewnątrz temperatura powietrza jest niższa;

• zamykanie oraz zasłanianie okien zasłonami lub żaluzjami, również w klimatyzowanych pomieszczeniach;

• wyłączanie w miarę możliwości sztucznego oświetlenia i urządzeń elektrycznych.

2. UNIKANIE UPAŁU:

• przebywanie w najchłodniejszych pomieszczeniach w domu;

• unikanie forsownego wysiłku fizycznego;

• unikanie wychodzenia na zewnątrz w czasie największych upałów, w szczególności między godziną 10:00 a 15:00;

• spędzanie w miarę możliwości 2-3 godzin w chłodnym miejscu (np. w klimatyzowanych pomieszczeniach);

• stosowanie kosmetyków z wysokim filtrem UV;

nigdy nie należy zostawiać dzieci ani zwierząt w samochodach, nawet na chwilę.

3. CHŁODZENIE I NAWADNIANIE ORGANIZMU:

• branie częstych, chłodnych pryszniców lub kąpieli oraz stosowanie chłodnych okładów na ciało;

• noszenie jasnych, lekkich, luźnych, bawełnianych lub lnianych ubrań oraz nakrycia głowy i okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV;

• noszenie wygodnego i przewiewnego obuwia;

• picie dużej ilości wody;

• unikanie spożywania napojów alkoholowych;

• spożywanie chłodnych, lekko solonych potraw oraz owoców i warzyw o wysokiej zawartości potasu (pomidory, pomarańcze, sałaty, ogórki, marchew);

• przechowywanie żywności, szczególnie łatwo psującej się, w warunkach chłodniczych;

• utrzymywanie higieny osobistej.

4. UDZIELANIE POMOCY:

• jeśli w Twoim otoczeniu mieszkają osoby w podeszłym wieku, chore lub samotne - odwiedzaj je i w razie potrzeby udziel pomocy;

• przechowywanie leków w temperaturze poniżej 25°C lub w lodówce (należy zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu);

w przypadku wystąpienia objawów takich jak: zawroty głowy, nudności, przyspieszona akcja serca lub stan podgorączkowy, należy natychmiast przejść do chłodnego miejsca, zwilżyć twarz, ręce i nogi, a następnie zwrócić się o pomoc do najbliższego punktu opieki medycznej;

do osoby, która majaczy, ma drgawki, gorącą i suchą skórę, traci przytomność, należy niezwłocznie wezwać lekarza lub pogotowie ratunkowe;

• podczas oczekiwania na przybycie lekarza lub pogotowia należy:

• przenieść osobę w chłodniejsze miejsce,

• ułożyć na plecach z nogami i miednicą uniesionymi wyżej niż tułów,

• obniżać temperaturę ciała poprzez: przyłożenie zimnych okładów w okolice szyi, pach i pachwin, nieprzerwane wachlowanie oraz spryskiwanie skóry wodą o temperaturze 25-30 °C,

• nie należy podawać żadnych leków,

• osobę, która straciła przytomność należy ułożyć na boku.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Data: 2012-06-29, 13:59:52
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE - UPAŁ

Nazwa biura: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie; Zjawisko/stopień zagrożenia: Upał/1; Obszar: województwo śląskie; Ważność: od godz. 11:00 dnia 30.06.2012 do godz. 19:00 dnia 01.07.2012; Przebieg: Przewiduje się temperaturę maksymalną 30 do 34 °C. Temperatura minimalna od 18 do 20 °C; Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 90%; Dyżurny synoptyk: Rafał Kielar; Godzina i data wydania: godz. 12:19 dnia 29.06.2012.

źródło: IMGW-PIB Oddział w Krakowie
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Data: 2012-06-29, 13:33:06
WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO W 2012 ROKU
Dobra tradycja Gimnazjum w Imielinie została podtrzymana i kolejny raz możemy szczycić się wysokimi osiągnięciami uczniów. Średnia wszystkich egzaminów jest wyższa od średniej krajowej, wojewódzkiej i powiatowej!!!

   Trzecioklasiści w napięciu i z niecierpliwością czekali na wyniki egzaminów gimnazjalnych, do których przystąpili w dniach 24-26 kwietnia. Od tego w dużej mierze zależy, czy dostaną się do wybranych przez siebie szkół ponadgimnazjalnych. Warto przypomnieć, że w tym roku obowiązywała nowa formuła egzaminu (odrębne testy z języka polskiego, historii, matematyki, nauk przyrodniczych oraz języka obcego), po raz pierwszy również przy rekrutacji do szkół średnich pod uwagę są brane wyniki egzaminu z języka obcego. Indywidualne wyniki uczniów są efektem ich trzyletniej nauki, ich zaangażowania, ambicji i poświęcenia.

Część humanistyczna - JĘZYK POLSKI

kraj: 65,00 %
woj. śląskie: 65,99 %
powiat bieruńsko-lędziński: 67,88 %
Gimnazjum w Imielinie: 71,46 %

Część humanistyczna - HISTORIA

kraj: 61,00 %
woj. śląskie: 60,92 %
powiat bieruńsko-lędziński: 61,11 %
Gimnazjum w Imielinie: 65,75 %

PRZEDMIOTY PRZYRODNICZE

kraj: 50,00 %
woj. śląskie: 49,91 %
powiat bieruńsko-lędziński: 49,12 %
Gimnazjum w Imielinie: 54,53 %

MATEMATYKA

kraj: 47,00 %
woj. śląskie: 46,63 %
powiat bieruńsko-lędziński: 48,59 %
Gimnazjum w Imielinie: 57,03 %

JĘZYK ANGIELSKI - podstawa

kraj: 63,00 %
woj. śląskie: 64,09 %
powiat bieruńsko-lędziński: 63,16 %
Gimnazjum w Imielinie: 67,45 %

JĘZYK ANGIELSKI - rozszerzenie

kraj: 46,00 %
woj. śląskie: 45,61 %
powiat bieruńsko-lędziński: 45,70 %
Gimnazjum w Imielinie: 51,65 %

JĘZYK NIEMIECKI - podstawa

kraj: 57,00 %
woj. śląskie: 57,63 %
powiat bieruńsko-lędziński: 57,81%
Gimnazjum w Imielinie: 66,05 %

JĘZYK NIEMIECKI - rozszerzenie

kraj: 33,00 %
woj. śląskie: 36,30 %
powiat bieruńsko-lędziński: 29,42 %
Gimnazjum w Imielinie: 55,00 %

źródło: GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH

Data: 2012-06-29, 12:22:17
KZK GOP: ZMIANY W FUNKCJONOWANIU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ OD 1 LIPCA 2012 ROKU

   Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że od 1 lipca 2012 roku zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych:

(...)

Linie nr 952 i 953:

   w związku z wprowadzeniem nowych regulacji ustawowych organizację komunikacji miejskiej na ww. liniach na podstawie decyzji miasta Lędziny przejmie Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach;

Linia nr 954:

   w celu umożliwienia dojazdu z Dziećkowic do KWK Mysłowice-Wesoła zostanie uruchomiony w dni robocze kurs o 4:56 na trasie: Golcówka ZPW – Krasowy Krasowska – Wesoła Kopalnia – Ławki Kościół.

źródło: KZK GOP

Data: 2012-06-29, 12:01:44
VI OTWARTE ZAWODY MODELI SAMOCHODÓW RC O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA IMIELIN


Laureaci VI zawodów modeli samochodów RC o napędzie elektrycznym o puchar Burmistrza Miasta Imielin.

   W dniu 23 czerwca 2012 roku na terenie klubu sportowego L.K.S. Pogoń Imielin odbyły się VI Samochodowe Zawody Modeli Rc o Puchar Burmistrza Miasta Imielin. W zawodach uczestniczyła młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

   Zawody oceniali: sędzia główny Marek Lizak, Artur Pieczka, Szymon Gapa; kierownikiem zawodów był Andrzej Malorny, który był również opiekunem zawodów.

   Nagrody i puchary z rąk Burmistrza Miasta Imielin Jana Chwiędacza i Starosty powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego Bernarda Bednorza otrzymali:

W kategorii szkół podstawowych:

I. Kacper Mrozek - SP 3 Bieruń,
II. Weronika Komandera - SP 3 Lędziny,
III. Kamila Borkowska - SP 3 Lędziny,
IV. Karol Michalec - SP 3 Lędziny,
V. Grzegorz Bieniek - SP 1 Lędziny,
VI. Maksymilian Dzida - Oświęcim,
VII. Jerzy Bieniek - SP 1 Lędziny,
VIII. Jakub Poprawski - SP Imielin,
IX. Asia Michalec - Sp 3 Lędziny.

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I. Daniel Jedzejczak - Gimnazjum Bojszowy,
II. Małgorzata Tam - Gimnazjum Nr 2 Lędziny.

Drużynowo:

I. Szkoła Podstawowa Nr 3 Lędziny,
II. Gimnazjum Bojszowy.

Zdjęcia:

GALERIA: VI OTWARTE ZAWODY MODELI SAMOCHODÓW RC O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA IMIELIN

UWAGA! Poczekaj aż galeria się w pełni załaduje i dopiero później klikaj w miniaturki!

Data: 2012-06-28, 22:47:21
ZATRZYMANY ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

   Policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Imielina, który wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadał marihuanę. Za posiadanie środków odurzających grozi mu do 3 lat więzienia.

   Wczoraj w Imielinie przy ul. Hallera stróże prawa zatrzymali 20-letniego mieszkańca Imielina. Mężczyzna posiadał przy sobie 8,61 grama marihuany. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za posiadanie środków odurzających grozi mu do 3 lat więzienia

źródło: KOMENDA POWIATOWA POLICJI W BIERUNIU

Data: 2012-06-28, 18:48:55
„KOBIETA W NATURZE”

   W galerii Starostwa Powiatowego czynna jest wystawa malarstwa imielińskiej artystki Anny Marii Rusinek pt. „Kobieta w Naturze”. Jest to część ekspozycji prezentowanej podczas niedawnych IX Powiatowych Targów Przedsiębiorczości i Ekologii. Wówczas, 16 czerwca, odbył się uroczysty wernisaż, na którym autorka przedstawiła i omówiła swą twórczość.

   Wystawa w starostwie, na którą składa się kilkanaście najnowszych obrazów Anny Marii Rusinek, będzie czynna do 24 sierpnia.

źródło: STAROSTWO POWIATOWE W BIERUNIU

Data: 2012-06-27, 20:54:06
KZK GOP: ZMIANY W OKRESIE WAKACJI LETNICH

   Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w okresie wakacji letnich, tj. od 30 czerwca do 2 września 2012 roku nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej KZK GOP w Katowicach i MZKP w Tarnowskich Górach:

- linie autobusowe nr: 102, 235, 237, 615, 648, 712, 717, 736, 737, 739 (dotyczy tylko rozkładu jazdy na dni robocze szkolne), 743, 791, 804, 818 i 932 zgodnie z zapisem w obowiązujących rozkładach zostaną zawieszone na czas wakacji;

- linie tramwajowe nr: 4, 5 i 28 oraz linie autobusowe nr: 2, 8, 24, 51, 58, 61, 64, 66, 77, 81, 85, 96, 99, 104, 107, 111, 127, 144, 146, 149, 152, 153, 154, 155, 156, 164, 176, 188, 191, 196, 219, 227, 230, 236, 255, 269, 619, 646, 676, 677, 708, 710, 721, 722, 780, 788, 805, 830, 831, 850, 880, 911, 912, 931, 936 i 998 zgodnie z zapisem w obowiązujących rozkładach będą kursowały według rozkładów obowiązujących w czasie wakacji;

- zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe nr: 650, 659, 716 i 919 do obsługi Kąpieliska Czechowice w Gliwicach (650), Kąpieliska Maciejów w Zabrzu (659), Pogorii III w Dąbrowie Górniczej (716) i Kąpieliska Miejskiego w Radzionkowie (919);

- na liniach autobusowych nr 98, 221 i 250 zostaną uruchomione kursy obsługujące Dolinę Górnika w Chorzowie (98), Ośrodek Sosina w Jaworznie (221) i Kąpielisko Maciejów w Zabrzu (250).

   Szczegóły znajdują się na stronie www.kzkgop.com.pl  w zakładce „Rozkłady”.

źródło: KZK GOP

Data: 2012-06-27, 20:43:44
FOTORELACJA Z IX POWIATOWYCH TARGÓW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I EKOLOGII
Już po raz dziewiąty odbyły się w Imielinie Powiatowe Targi Przedsiębiorczości i Ekologii zorganizowane przez Powiat Bieruńsko-Lędziński oraz Miasto Imielin.


W tegorocznych targach uczestniczyła prawie setka wystawców.

Zdjęcia:

GALERIA: IX POWIATOWE TARGI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I EKOLOGII - IMIELIN 2012

UWAGA! Poczekaj aż galeria się w pełni załaduje i dopiero później klikaj w miniaturki!

Data: 2012-06-25, 22:33:19
XIV. DNI IMIELINA
Urząd Miasta Imielin zaprasza na XIV. Dni Imielina. Święto miasta upłynie pod znakiem imprez kulturalno-sportowo-rozrywkowych na terenie boiska L.K.S. Pogoń Imielin przy ulicy Hallera 37a.

SOBOTA - 7 lipca 2012 roku

12:00 - 19:00 XIX Imieliński Cross Ekologiczny
12:30 - 14:00 biegi dla dzieci
16:00 start biegu głównego - dystans 20 km (defilada orkiestry dudziarzy i kobziarzy PIPES & DRUMS)
16:10 bieg dla młodzieży - dystans 2 km
19:30 gwiazda wieczoru GOSIA ANDRZEJEWICZ
20:45 zespół HELOU
21:45 dyskoteka: D.J. LEXICO & MAD FIDDLE
23:00 zakończenie imprezy

NIEDZIELA - 8 lipca 2012 roku

16:00 - 18:00 EKO PUZZLE - blok edukacyjno-ekologiczny dla dzieci
16:00 zespół COCO AFRO
17:15 IMIELIŃSKA ORKIESTRA DĘTA
18:30 Arie spod familoka - FERAJNA MARIANA MAKULI
20:00 wręczenie nagród zwycięzcom konkursów i zawodów
20:30 gwiazda wieczoru DAMIAN HOLECKI
22:00 zakończenie imprezy

Imprezy towarzyszące:

Sobota: Turniej Dart'a, Zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Miasta (staw Michalika), Turniej piłki plażowej o puchar Przewodniczącej Rady Miasta, Turniej skata o puchar Burmistrza Miasta (D.K. Sokolnia)

Niedziela: Turniej strzelecki o puchar Przewodniczącej Rady Miasta, symultana szachowa, pokazy modelarskie, wystawa hodowców drobnego inwentarza

źródło: URZĄD MIASTA IMIELIN

Data: 2012-06-25, 16:59:41
ODPUST PARAFIALNY

   Pragniemy poinformować parafian, że tegoroczny odpust ku czci MB Szkaplerznej odbędzie się w niedzielę 15 lipca.

źródło: Wiadomości Parafialne - Niedziela, 24.06.2012

Data: 2012-06-25, 16:29:47
KONTROLE AUTOKARÓW PRZED WYJAZDEM DZIECI NA LETNI WYPOCZYNEK

   W ramach akcji „BEZPIECZNE WAKACJE 2012” bieruńska Policja informuje o możliwości przeprowadzenia kontroli autokarów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. W celu zaplanowania i podjęcia kontroli tych środków transportu zainteresowane osoby z wyprzedzeniem mogą zgłaszać telefonicznie lub pisemnie wyjazd autokaru. Miejscem wyznaczonym do kontroli tego typu pojazdów na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego jest parking przy stacji paliw Arge w Bieruniu (miejsce przeznaczone do ważenia pojazdów).

Zgłoszenia proszę kierować na adres: Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu, ul. Turystyczna 1a, 43- 155 Bieruń lub telefonicznie: 32 3233 260, 32 3233 268

źródło: KOMENDA POWIATOWA POLICJI W BIERUNIU

Data: 2012-06-22, 20:32:06
DOM KULTURY „SOKOLNIA” ZAPRASZA:
Niedziela - 24.06.2012r. - godz. 18.00 - Zakończenie sezonu artystycznego 2011/2012 - „Sekrety życia wg Leonarda Cohena” – śpiewa Lora Szarfan z zespołem

   „Sekrety życia według Leonarda Cohena” to tytuł ostatniej płyty znanej wokalistki jazzowej Lory Szafran. Utworów z tego krążka będzie można posłuchać w ramach koncertu, który zamknie sezon kulturalny 2011/2012 w Domu Kultury „Sokolnia”.

   Lora Szafran jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Karierę rozpoczęła zwycięstwem w Międzynarodowym Konkursie Wokalistów Jazzowych w Zamościu w 1984 roku. Od tego czasu współpracowała z wieloma zespołami (m.in. Swing Orchestra Cracow, New Presentation, Big Stars) z którymi dała setki koncertów w kraju i za granicą, nagrała kilka płyt. Ostatnio skupia się na karierze solowej dobierając muzyków do konkretnych projektów muzycznych. Jednym z nich jest nagrany w 2011 roku album Sekrety życia wg Leonarda Cohena, który od razu przez fachowców i branżowe periodyki został uznany za wielkie wydarzenie artystyczne. W lutym br. w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbył się transmitowany na żywo koncert poświęcony temu krążkowi, a już obecnie Sekrety życia… zyskały status Złotej Płyty.

   Lora Szafran od dawna nosiła się z zamiarem zrealizowania tego nagrania. Wyboru piosenek dokonała sama, twierdząc, że kompozycje te towarzyszą jej przez całe życie i że są w nich zawarte jedne z najpiękniejszych, niebanalnych słów o miłości. Większość tekstów przetłumaczył Maciej Zembaty, a muzycznego pracowania utworów podjął się Miłosz Wośko, pianista, aranżer, kompozytor i producent, który również wystąpi na niedzielnym koncercie. Obok niego usłyszymy: Sebastiana Stannego (saksofony), Macieja Szczycińskiego (kontrabas, gitara basowa), Sebastiana Frankiewicza (perkusja), Michała Szturmowskiego (gitara) i in.

   Kolejne muzyczne spotkanie w Domu Kultury „Sokolnia” dopiero po wakacjach. 23 września przyjedzie do nas krakowska „Piwnica pod Baranami”.

źródło: URZĄD MIASTA IMIELIN

Data: 2012-06-21, 13:12:05
VI ZAWODY MODELI SAMOCHODÓW ZDALNIE STEROWANYCH Z NAPĘDEM ELEKTRYCZNYM

Urząd Miasta Imielin
oraz
Koło Modelarskie przy D.K. „Sokolnia”

zapraszają na:

VI Otwarte Zawody Modeli Samochodów
z Napędem Elektrycznym o Puchar Burmistrza Miasta Imielin

23 czerwiec 2012r.
godz. 10.00
Boisko L.K.S. „Pogoń” Imielin, ul. Hallera 37a

Data: 2012-06-21, 12:27:11
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE - BURZE Z GRADEM

Nazwa biura: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie; Zjawisko/stopień zagrożenia: Burze z gradem/1; Obszar: województwo śląskie; Ważność: od godz 00:00 dnia 21.06.2012 do godz. 19:00 dnia 21.06.2012; Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu. Prognozowana wysokość opadów deszczu od 10 mm do 30 mm, lokalnie w opadzie burzowym do 40 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 70 km/h.; Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 85%; Dyżurny synoptyk: Michał Solarz; Godzina i data wydania: godz. 21:24 dnia 20.06.2012.

źródło: IMGW-PIB Oddział w Krakowie
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Data: 2012-06-20, 23:49:40
BARAŻ O IV LIGĘ: GKS II KATOWICE & CONCORDIA KNURÓW

Concordia Knurów - GKS II Katowice 0:2 (0:0) (20.06.2012r., godz. 17:00)

GKS II Katowice - Concordia Knurów 3:0 (1:0) (23.06.2012r., godz. 11:00)

   Dwa zespoły, będące na czele tabeli I grupy Klasy Okręgowej /GKS II Katowice i Concordia Knurów/ z taka samą ilością punktów i remisowym bilansem bezpośrednich spotkań, rozgrywają mecze barażowe.

Data: 2012-06-20, 20:38:29
SESJA RADY MIASTA IMIELIN

   W dniu 27 czerwca 2012 r. o godz. 16.15 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Imielin przy ul. Imielińskiej 81 odbędzie się Zwyczajna Sesja Rady Miasta Imielin.

Z proponowanym porządkiem obrad:
1. Otwarcie Sesji.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z Sesji Rady Miasta z dnia 30 maja 2012 roku.
4. Informacja na temat pracy Komisji w okresie międzysesyjnym.
5. Bezpieczeństwo w mieście:
  - współpraca z Komendą Powiatową Policji w Bieruniu,
  - działalność OSP Imielin,
  - realizacja Programu „Bezpieczny Imielin”.

6. Założenia do nowego Lokalnego Programu Rewitalizacji miasta Imielin.
7. Publiczny transport zbiorowy.
8. Projekty uchwał wnoszone przez Burmistrza Miasta:
  a) w sprawie zmian budżetu miasta na 2012 rok,
  b) w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2012-2018.
9. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta w okresie międzysesyjnym.
10. Interpelacje i wolne wnioski.
11. Sprawy bieżące Rady Miasta.
12. Zamknięcie Sesji.

źródło: URZĄD MIASTA IMIELIN

Data: 2012-06-20, 20:31:17
LEGALIZACJA TABLIC REJESTRACYJNYCH

   Od 8 czerwca obowiązują nowe zasady legalizacji tablic rejestracyjnych. Interesanci składający w wydziałach komunikacji wnioski o wymianę dowodu rejestracyjnego:

– z powodu jego zgubienia lub zniszczenia (wtórniki),

– ze względu na brak miejsca na wpisanie nowego terminu ważności badania technicznego,

– ze względu na zmianę danych powodująca konieczność jego wymiany nie są już zobowiązani do dostarczania posiadanych tablic rejestracyjnych jeżeli wymiana dokonywana jest w ramach urzędu, który tablice te wydał.

   Taka wymiana wiąże się również z mniejszymi wydatkami – o 12,50 zł za niewydawany legalizator i 0,50 zł opłaty ewidencyjnej.

   Jedynym przypadkiem, kiedy wymagane będzie przedłożenia do urzędu tablic rejestracyjnych pomimo, że nie zmieni się właściwość miejscowa organu pozostanie sytuacja przerejestrowania samochodu ze względu na zmianę właściciela pojazdu.

źródło: powiatbl.pl - Nr 3 (32) - Czerwiec 2012r.

Data: 2012-06-19, 21:56:12
KZK GOP INFORMUJE
Lędziny - zmiana organizatora dla linii 952 i 953

   W uzgodnieniu z Urzędem Miasta Lędziny, w związku z obowiązywaniem nowych regulacji ustawowych, Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że linie autobusowe nr: 952 i 953 funkcjonować będą w ramach systemu połączeń KZK GOP do dnia 30 czerwca br. Począwszy od drugiego półrocza 2012 roku komunikację, na trasach obsługiwanych do tej pory przez linie autobusowe nr: 952 i 953, organizować będzie Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach.

źródło: KZK GOP

Data: 2012-06-19, 19:25:27
PUP TYCHY: WŁASNY BIZNES

   Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Tychach od miesiąca marca br. realizują projekt pn. „Własny Biznes”.

   Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tychach zamieszkałych na terenie Miasta Tychy oraz Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego, których stosunek pracy został rozwiązany w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu z przyczyn dotyczących zakładu pracy, przechodzącego procesy adaptacyjne i modernizacyjne.

   Rekrutacja drugiej grupy osób do projektu prowadzona będzie w okresie od 5 do 18 lipca 2012 r.

źródło: POWIATOWY URZĄD PRACY w TYCHACH

Data: 2012-06-19, 19:12:25
NOWA NAZWA ULICY W MIEŚCIE

   Rada Miasta Imielin uchwaliła nadanie nazwy: ulica Sokola wydzielonej drodze wewnętrznej, stanowiącej drogę boczną od ulicy Piotra Ściegiennego (rejon Pasieczek).

   Nazwa obowiązuje od 16 czerwca 2012 roku.

źródło: URZĄD MIASTA IMIELIN

Data: 2012-06-19, 0:46:19
TEMPERATURA W CIENIU PRZEKROCZY 30 STOPNI

   W ciągu najbliższych  dni na terenie Polski południowej utrzymywać się będzie bardzo wysoka temperatura w granicach 30 st. w cieniu.


   Powyższa sytuacja spowoduje nasilenie się objawów chorób meteorotropowych, układu krążenia, oddechowego czy odpornościowego. Udar słoneczny oraz towarzysząca temu chwilowa utrata przytomności, to realne zagrożenie dla wielu - nie tylko starszych czy dzieci. Nie warto w związku z tym bagatelizować czynnej ochrony przed promieniowaniem słonecznym, a także wzrost zagrożenia pożarowego i uszkodzenia nawierzchni dróg.

   Zalecane jest unikanie przebywania w pełnym słońcu. Należy spędzać upał w miejscach zacienionych. Wychodząc na pełne słońce należy stosować kremy z wysokim filtrem UV. W ciągu doby powinno się wypić od 2 do 4 litrów wody, najlepiej mineralnej. Należy maksymalnie ograniczać picie kawy oraz napojów alkoholowych.

Data: 2012-06-18, 22:52:43
EMOCJI CIĄG DALSZY W PIERWSZEJ GRUPIE OKRĘGÓWKI...
Baraż o awans do IV ligi: GKS II Katowice & Concordia Knurów.

   Dwa zespoły, będące na czele tabeli I grupy Klasy Okręgowej /GKS II Katowice i Concordia Knurów/ z taka samą ilością punktów i remisowym bilansem bezpośrednich spotkań, rozegrają mecze barażowe.

   Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w dniu 20 czerwca 2012 /środa/ godz. 17.00 w Knurowie, gdzie Concordia będzie gospodarzem. Drugi mecz, to sobotni rewanż w Kostuchnie gdzie gospodarzem będzie drużyna GKS II Katowice 23 czerwca 2012 /sobota/ godz. 11.00.

źródło: KOMUNIKAT NR 14/2012 - Wydziału Gier i Wydziału Dyscypliny - ŚlZPN

Data: 2012-06-18, 22:38:36
SESJA RADY POWIATU BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKIEGO

   Najbliższa sesja Rady Powiatu odbędzie się 21 czerwca 2012 r. o godz. 15.00 w Starostwie Powiatowym w Bieruniu, przy ulicy św. Kingi 1.

Porządek sesji:

1. Otwarcie sesji.

2. Zatwierdzenie porządku sesji.

3. Sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu powiatu za rok 2011 oraz podjęcie uchwały w sprawie absolutorium dla Zarządu Powiatu:

   a. przedstawienie sprawozdania Zarządu Powiatu z wykonania budżetu powiatu w roku 2011 wraz ze sprawozdaniem finansowym oraz informacją o stanie mienia powiatu,

   b. przedstawienie opinii RIO w Katowicach o przedłożonym sprawozdaniu z wykonania budżetu powiatu w roku 2011 wraz z informacją o stanie mienia powiatu,

   c. przedstawienie sprawozdania Komisji Rewizyjnej z przeprowadzonej kontroli dotyczącej wykonania budżetu powiatu za 2011 r.,

   d. przedstawienie przez przewodniczących komisji stałych Rady Powiatu opinii z analizy przedłożonego sprawozdania z wykonania budżetu powiatu w roku 2011 wraz ze sprawozdaniem finansowym,

   e. dyskusja na temat przedstawionego sprawozdania z wykonania budżetu powiatu w roku 2011 wraz ze sprawozdaniem finansowym,

   f. przedstawienie uchwały Komisji Rewizyjnej w sprawie wniosku o udzielenie absolutorium,

   g. przedstawienie opinii RIO w Katowicach o uchwale Komisji Rewizyjnej w sprawie wniosku o udzielenie absolutorium,

   h. podjęcie uchwał:

   - w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu powiatu bieruńsko-lędzińskiego za rok 2011,

   - w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego z tytułu wykonania budżetu powiatu za rok 2011.

4. Sprawozdanie Zarządu Powiatu z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz informacja o działalności Zarządu w okresie między sesjami.

5. Przyjęcie protokołów z XX i XXI sesji Rady Powiatu.

6. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.

7. Informacje i oświadczenia radnych.

8. Zamknięcie XXII sesji Rady Powiatu.

źródło: STAROSTWO POWIATOWE W BIERUNIU

Data: 2012-06-18, 22:15:04
MIEJSKA SPÓŁKA KOMUNALNA INFORMUJE

   W związku z robotami przyłączeniowymi nowej sieci wodociągowej przy ulicy Bartniczej w dniu 19 czerwca w godzinach od 9.oo do 12.oo będzie odcięty dopływ wody do posesji przy ulicach: Wandy (od ul. Sikorskiego do ul. Podłuże), Sikorskiego (od ul. Wandy do ul. Bartniczej), Malczewskiego, Bursztynowej, Koralowej, Perłowej, Szaniawskiego.

Za utrudnienia przepraszamy

źródło: Miejska Spółka Komunalna Sp. z o.o.

Data: 2012-06-18, 18:39:49
TRENING DRUŻYNY SENIORÓW - „POGOŃ” IMIELIN

   W dniu 20 czerwca 2012 roku o godz. 18:00 (środa) w siedzibie klubu L.K.S. „Pogoń” Imielin przy ul. Hallera 37a odbędzie się trening drużyny seniorów - „Pogoń” Imielin. Zapraszamy wszystkich chętnych do gry, obecnych zawodników i tych którzy chcą się zapisać.

Marcin Polarz
trener I zespołu
L.K.S. "Pogoń" Imielin

Data: 2012-06-18, 18:04:22
PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

   Informujemy, że tegoroczna piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 20 do 22 lipca. Wszystkich zainteresowanych, zarówno młodzież, jak i dorosłych, zapraszamy na spotkanie informacyjne w najbliższą sobotę, 23 czerwca, o godzinie 18.00 do Oratorium.

źródło: Wiadomości Parafialne - Niedziela, 17.06.2012

Data: 2012-06-17, 17:48:53
PLANOWANE WYŁĄCZENIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ W IMIELINIE I CHEŁMIE ŚLĄSKIM

   TAURON Dystrybucja, Odział Będzin, Region Jaworzno informuje, że w dniu 20.06.2012 r. w godzinach od 9:00 do 13:00 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej u odbiorców zamieszkałych w Imielinie i Chełmie Śląskim przy ulicy:

Imielińska od numeru 189A do numeru 193 i od 206 do 210, ulica Chełmska od numeru 4 do numeru 12 i od 5 do 15, stacja diagnostyczna, bar u jacka, autogaz.

   Przewidywany czas przywrócenia zasilania 2012-06-20 13:00.

źródło: TAURON Dystrybucja S.A.

Data: 2012-06-17, 16:04:01
PRZEDSIĘBIORCY Z IMIELINA GÓRĄ...


Laureaci "Złotego Liścia" - IX Powiatowe Targi Przedsiębiorczości i Ekologii - Imielin 2012

Statuetka "Złotego Liścia" za ekspozycję targową:
Salon Sprzedaży Kominków - Stanisław Matlak (Bielsko-Biała)

wyróżnienia:
GEMPE Sp. z o.o. (Imielin)
Firma GOJ (Gierałtowice)

Statuetka "Złotego Liścia" za produkt targowy:
P.W. FORREITER (Bojszowy)

wyróżnienia:
Usługi Remontowo-Budowlane Leszek Goczoł (Imielin)
Z.P.H.U. URANOS Ireneusz Piegrzyk (Imielin)

Statuetka "Złotego Liścia" za technologię pro-eko:
P.P.H.U. RAFAŁ (Imielin)

wyróżnienia:
FLORA-TECH Lamik Bronisław (Bieruń)
AQUA CLEAR (Tychy)

Data: 2012-06-16, 20:04:04
UROCZYSTE OTWARCIE IX POWIATOWYCH TARGÓW W IMIELINIE


Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Bernard Bednorz (Starosta), Jan Chwiędacz (Burmistrz Miasta Imielin)
i Józef Berger (Przewodniczący Rady Powiatu).

   Już po raz dziewiąty zostały w Imielinie otwarte Powiatowe Targi Przedsiębiorczości i Ekologii. Szerokiej ofercie wystawienniczej towarzyszy urozmaicony program wydarzeń kulturalnych m.in.: happeningi, koncerty i konkursy dla odwiedzających gości. Podczas imielińskich targów najlepsze produkty i technologie przyjazne środowisku zostaną nagrodzone statuetkami "Złotego Liścia".

Data: 2012-06-16, 12:33:14
JAK ZACZĘLI, TAK SKOŃCZYLI SEZON 2011/12 - WYSOKIM ZWYCIĘSTWEM!


Aż siedmiokrotnie bramkarz Sokoła Wola wyjmował piłkę z bramki.

Pogoń Imielin 7:2 (1:0) Sokół Wola

Bramki:
4' 1:0 Robert Wlazło, 51' 2:0 Damian Kryla, 62' 3:0 Adran Wojtaszak (karny), 70' 4:0 Robert Wlazło, 77' 5:0 Mateusz Moch, 80' 6:0 Adrian Wojtaszak, 84' 6:1 Grzegorz Kania, 86' 7:1 Krzysztof Kołodziejczyk, 89' 7:2 Jakub Jucha

Napomnienia:
44' Sławomir Odrobiński (Sokół)

Sędziowie:
Adam Rafalski - Sławomir Krzysiak, Zbigniew Milo (Bytom)

Czas gry:
I - 45' +0, II - 45' +1

Widzów:
50

Składy:

POGOŃ (stroje: niebieskie): Kucharczyk - Pastuszka, Cisoń D., Bundzyło (k), Keler M., Wojtaszak, Rusek, Polarz, Kryla (70. Moch), Gardawski (46. Klepka), Wlazło (77. Kołodziejczyk)
Ławka: - Klepka, Kołodziejczyk, Moch, Synowiec M.

Sokół (stroje: żółto-czarne): Broncel - Jucha, Kula, Morkisz, Niedośpiał, Kania (k), Maroszek, Odrobiński, Matysiak, Germanek (46. Pukas), Pawłowicz
Ławka: Korzec - Pukas, Faruga

Zdjęcia:

GALERIA: XXX KOLEJKA: POGOŃ IMIELIN - SOKÓŁ WOLA

UWAGA! Poczekaj aż galeria się w pełni załaduje i dopiero później klikaj w miniaturki!

Data: 2012-06-15, 18:17:47
POBIŁ KOBIETĘ I USZKODZIŁ JEJ SAMOCHÓD

   Stróże prawa zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który naruszył nietykalność cielesną 30-letniej kobiety oraz uszkodził jej samochód daewoo tico. Oba przestępstwa miały miejsce w Imielinie przy ul. Kordeckiego. Teraz o dalszym losie sprawcy zadecyduje prokurator i sąd.

   Wczoraj w Imielinie na terenie posesji przy ul. Kordeckiego, 34-letni mężczyzna wybił szybę w drzwiach, urwał lusterko wewnętrzne oraz porysował powłokę lakierniczą drzwi i błotnika w samochodzie daewoo tico. Wartość uszkodzonego mienia wynosi 600 zł. Ponadto ten sam mężczyzna szarpał i kilkakrotnie uderzył w twarz właścicielkę pojazdu. Sprawca został zatrzymany przez bieruńskich policjantów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

źródło: KOMENDA POWIATOWA POLICJI W BIERUNIU

Data: 2012-06-15, 17:58:26
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE - INTENSYWNE OPADY DESZCZU

Nazwa biura: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie; Zjawisko/stopień zagrożenia: Intensywne opady deszczu/1; Obszar: województwo śląskie; Ważność: od godz. 18:00 dnia 13.06.2012 do godz. 06:00 dnia 14.06.2012; Przebieg: Przewiduje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym, miejscami silnym. W pierwszej połowie nocy burze. Prognozowana wysokość opadów od 25 mm do 35 mm. W południowej połowie województwa miejscami suma opadów może wynieść do 50 mm; Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80%; Dyżurny synoptyk: Grzegorz Baca; Godzina i data wydania: godz. 16:49 dnia 13.06.2012

źródło: IMGW-PIB Oddział w Krakowie
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Data: 2012-06-13, 18:12:41
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE - BURZE

Nazwa biura: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie; Zjawisko/stopień zagrożenia: Burze/1; Obszar: województwo śląskie; Ważność: od godz. 11:00 dnia 10.06.2012 do godz. 01:00 dnia 11.06.2012; Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą od 20 do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach od 55 do 65 km/h. Możliwe opady gradu.; Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80%; Dyżurny synoptyk: Piotr Wałach; Godzina i data wydania: godz. 06.37 dnia 10.06.2012

źródło: IMGW-PIB Oddział w Krakowie
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Data: 2012-06-10, 9:47:38
WYNIKI - XXX KOLEJKI KLASY OKRĘGOWEJ - GRUPA: „KATOWICE I”

Pogoń Imielin - Sokół Wola 7:2 (1:0) (09.06.2012r., godz. 15:00)

Orzeł Mokre - Concordia Knurów 1:4 (09.06.2012r., godz. 16:00)

Śląsk Świętochłowice - MKS Lędziny 1:4 (0:2) (09.06.2012r., godz. 17:00)

Unia Bieruń Stary - LKS Bełk 1:3 (1:3) (09.06.2012r., godz. 17:00)

Czarni Piasek - Unia Kosztowy 7:3 (1:0) (09.06.2012r., godz. 17:00)

Sokół Orzesze - Ogrodnik Tychy 2:3 (09.06.2012r., godz. 17:00)

Krupiński Suszec - GKS II Katowice 1:0 (1:0) (09.06.2012r., godz. 17:00)

Rozwój II Katowice - Stal Chełm Śląski 3:0 (wo)

Data: 2012-06-08, 23:20:33
PLANOWANE WYŁĄCZENIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ W IMIELINIE

   TAURON Dystrybucja, Odział Będzin, Region Jaworzno informuje, że w dniu 14.06.2012 r. w godzinach od 9:00 do 13:00 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej u odbiorców zamieszkałych w Imielinie przy ulicy:

Wandy 54, 56, 58, domki letniskowe oraz ośrodek wypoczynkowy Przystań.

   Przewidywany czas przywrócenia zasilania 2012-06-14 13:00.

źródło: TAURON Dystrybucja S.A.

Data: 2012-06-08, 22:38:21
OSTATNIA KOLEJKA LIGI OKRĘGOWEJ

W dniu 9 czerwca 2012r. (sobota) o godz. 15:00
na stadionie w Imielinie przy ul. Hallera 37a
odbędzie się spotkanie piłkarskie
o Mistrzostwo LIGI OKRĘGOWEJ

pomiędzy:

Pogoń Imielin - Sokół Wola

 

Rezultaty spotkań: Pogoń Imielin - Sokół Wola

sezon 2011/12: (liga okręgowa)
12.11.2011 Sokół Wola - Pogoń Imielin 2:0 (1:0); Bramki: Pawłowicz 36', Kula 65'

sezon 2010/11: (liga okręgowa)
21.05.2011 Sokół Wola - Pogoń Imielin 3:3 (2:2); Bramki: Pałka 23', Pawłowicz 45'+1, Hamerla 80' - Gajda 28', 34', Wojtaszak 60'
09.10.2010 Pogoń Imielin - Sokół Wola 2:0 (2:0); Bramki: Gajda 2', 35'

sezon 2005/06: (liga okręgowa)
20.05.2006 Sokół Wola - Pogoń Imielin 6:0
15.10.2005 Pogoń Imielin - Sokół Wola 1:0

Data: 2012-06-07, 23:03:01
DOM KULTURY „SOKOLNIA” ZAPRASZA:
Niedziela - 10.06.2012 - godz. 18.00 - „Aviaccord” – zespół akordeonisty Tomasza Drabiny – muzyka etniczna

   „Aviaccord”, to zespól założony przez krakowskiego akordeonistę, aranżera i pedagoga Tomasza Drabinę, specjalnie po ty aby wykonywać własne aranżacje tematów zaczerpniętych z muzyki etnicznej Polski i Bałkanów.

   Jest to muzyka bardzo żywiołowa, ilustracyjna, sugestywna, wyrażana za pomocą akustycznego instrumentarium (flet, saksofon, głos żeński, akordeon, instrumenty perkusyjne, kontrabas), o specyficznej harmonice, rytmice i melodyce, różnej od naszych przyzwyczajeń. Pomimo pozornej egzotyki, tego typu utwory cieszą się u nas ogromnym powodzeniem, czego dowodem są chociażby sukcesy bardzo u nas popularnego bałkańskiego muzyka Gorana Bregoviča. W zespole „Aviaccord” oprócz leadera – akordeonisty Tomasza Drabiny grają: Leszek Wiśniowski, Karolina Kowalczyk, Gertruda Szymańska i Michał Braszak.

Data: 2012-06-06, 23:09:28
KZK GOP: ŚWIĘTO BOŻEGO CIAŁA

   Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego informuje, że w dniu 7 czerwca 2012 roku (Boże Ciało) będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w niedziele i święta, ale z następującymi wyjątkami:

– nie będą kursowały linie 250, 750, S-6, S-7, S-8, S-9 i S-10;

– nie będą obsługiwane następujące przystanki przy centrach handlowych: Dąb Silesia City Center, Maciejów M1, Miechowice Plejada, Ruda Tesco, Strzybnica Centrum Handlowe Gwarek, Szarlej Kaufland (za wyjątkiem linii 164, 264, 780), Tarnowskie Góry Kaufland, Tarnowskie Góry Tesco, Trynek Auchan; linie autobusowe nr: 39, 52, 59, 109, 146, 155, 194, 230, 255, 662, 710 i 850 będą kursowały według specjalnych rozkładów jazdy oznaczonych jako „Dni wolne od pracy w centrach handlowych”;

   8 czerwca 2012 roku (piątek) będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w soboty, ale z następującymi wyjątkami:

– linia tramwajowa nr 5 oraz linie autobusowe nr: 2, 80, 120, 130, 236, 288, 710, 840 i 870 będą kursowały według rozkładu jazdy na dni robocze.

źródło: KZK GOP

Data: 2012-06-06, 21:03:50
WYNIKI - XXIX KOLEJKI KLASY OKRĘGOWEJ - GRUPA: „KATOWICE I” ORAZ XXII KOLEJKI KLASY B - GRUPA: „KATOWICE”

Concordia Knurów - Pogoń Imielin 1:0 (1:0) (06.06.2012r., godz. 18:00)

MKS Lędziny - Czarni Piasek 0:1 (0:1) (06.06.2012r., godz. 18:00)

Ogrodnik Tychy - Unia Bieruń Stary 0:1 (06.06.2012r., godz. 18:00)

Unia Kosztowy - Krupiński Suszec 3:2 (3:1) (06.06.2012r., godz. 18:00)

LKS Bełk - Śląsk Świętochłowice 5:0 (06.06.2012r., godz. 18:00)

Sokół Wola - Sokół Orzesze 3:2 (0:1) (06.06.2012r., godz. 18:00)

GKS II Katowice - Rozwój II Katowice 3:0 (06.06.2012r., godz. 18:00)

Stal Chełm Śląski - Orzeł Mokre 0:3 (wo)

Pogoń II Imielin - Sparta II Katowice 4:1 (07.06.2012r., godz. 18:00)

Jastrząb II Ruda Śląska- Unia II Kosztowy 5:1 (07.06.2012r., godz. 18:00)

Górnik II Wesoła - UKS Szopienice 1:0 (07.06.2012r., godz. 18:00)

Naprzód II Świętochłowice - Kamionka Mikołów 0:3 (wo) (na boisku 7:3) (07.06.12r., godz. 18:00)

Wawel-Wirek II Ruda Śląska - Podlesianka II Katowice 2:0 (07.06.2012r., godz. 18:00)

Slavia II Ruda Śląska - MK Górnik Katowice 3:4 (07.06.2012r., godz. 18:00)

Data: 2012-06-06, 19:04:02
LIPDUB
Teledysk promujący Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Imielinie.

   Uczniowie szkoły wzięli udział w wielkim przedsięwzięciu. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły, a z tego co ptaszki śpiewają również w historii powiatu nagraliśmy teledysk promocyjny, tzw. LipDub.

   W rytmie Hit the Road Jack bawiła się cała szkoła: uczniowie, nauczyciele, panie dyrektor, pracownicy administracji i obsługi. Kamera zajrzała do każdej sali lekcyjnej i pokazała bujne życie, jakie toczy się w murach Szkoły Podstawowej w Imielinie.

   LipDub to teledysk nagrywany do znanej piosenki, w którym amatorzy udają, że śpiewają. Pojęcie LipDub jest połączeniem słów lip synchronization (dopasowywanie ruchu warg do wieku) i dubbing. Pomysł na LipDub-y zrodził się na Zachodzie za sprawą studentów z Niemiec. Tłem szkolnych klipów są zwykle korytarze i sale. Udział w nagraniu teledysku bierze od kilkudziesięciu do kilkuset osób, zazwyczaj przebranych.

źródło: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO

Data: 2012-06-04, 12:45:17
SESJA RADY POWIATU BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKIEGO

   Najbliższa sesja Rady Powiatu odbędzie się 6 czerwca 2012 r. o godzinie 11:00 w Starostwie Powiatowym w Bieruniu przy ulicy Św. Kingi 1.

Porządek sesji:

1. Otwarcie sesji.

2. Zatwierdzenie porządku sesji.

3. Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu powiatu bieruńsko-lędzińskiego na rok 2012.

4. Podjęcie uchwały w sprawie przejęcia zadań dotyczących letniego i zimowego utrzymania dróg wojewódzkich zlokalizowanych na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

5. Informacje i oświadczenia radnych.

6. Zamknięcie XXI sesji Rady Powiatu.

źródło: STAROSTWO POWIATOWE W BIERUNIU

Data: 2012-06-04, 12:23:52
INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLAS VI SP

   Diagnoza wstępna dla klas VI SP z Imielina odbędzie się w budynku SP w dniach: 14.06.2012r. (tj. czwartek) godz. 8.00 - j.polski, 15.06.2012r. (tj. piątek) godz. 8.00 - matematyka, 18.06.2012r. (tj. poniedziałek) godz. 8.00 - j.angielski.

   Dla uczniów z innych szkół podstawowych diagnoza wstępna odbędzie się w tych samych dniach o godz. 16.30 w budynku gimnazjum.

   Diagnozę wstępną przeprowadza się zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej.

źródło: GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH

Data: 2012-06-04, 12:18:10
ŚLĄSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W KATOWICACH INFORMUJE
26 czerwca br. tracą ważność wpisy dzieci w paszportach rodziców.

   Od 26 czerwca br. dzieci, które dotychczas przekraczały granice na podstawie wpisu w paszporcie rodzica, będą musiały posiadać własny dokument podróży. Zmiana dotyczy tylko dzieci, które zostały wpisane do paszportów swoich rodziców przed 28 sierpnia 2006 r. Bowiem od sierpnia 2006 r. stosowana jest zasada „jedna osoba, jeden paszport” i nie ma już możliwości wpisania dziecka do paszportu rodzica.

   Utrata ważności wpisów dzieci w paszportach rodziców wynika ze stanowiska Komisji Europejskiej dotyczącego paszportów i dokumentów podróży wydawanych przez państwa członkowskie Unii Europejskiej. Od 26 czerwca br. dzieci przy przekraczaniu granicy muszą posiadać własny dokument podróży. Dokumentem podróży dla dzieci może być paszport, paszport tymczasowy oraz – w zależności od celu podróży – dowód osobisty. Utrata ważności wpisów dziecka w paszporcie rodzica nie ma wpływu na termin ważności tego dokumentu w odniesieniu do jego posiadacza.

   Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zwróciło się do wszystkich urzędów wojewódzkich, aby wnioski paszportowe dzieci, których wpis w paszporcie rodziców traci ważność 26 czerwca br. były realizowane priorytetowo.

źródło: ŚLĄSKI URZĄD WOJEWÓDZKI w KATOWICACH

Data: 2012-06-04, 11:53:27
PUP TYCHY: OFERTA PRAKTYKI ABSOLWENCKIEJ
Poszukujemy osób chętnych do odbycia praktyki absolwenckiej płatnej w firmie logistycznej.

Wymagania:
- wykształcenie średnie lub wyższe, znajomość podstawowych zagadnień transportowych.

   Praktyka przeznaczona jest dla osób do 30 roku życia, brak możliwości zatrudnienia.

   Zainteresowane osoby prosimy o wysłanie CV na adres e-mailowy: magdalena.smierzchalska@havilog.com.

źródło: POWIATOWY URZĄD PRACY w TYCHACH

Data: 2012-06-04, 0:22:48
XIII POWIATOWE IGRZYSKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - LĘDZINY 2012
Środa - 13.06.2012 - godz. 9:00 - Stadion MKS Lędziny - ul. Stadionowa 1

   Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne, XIII Powiatowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych, mające się odbyć we wtorek, 5 czerwca w Lędzinach, zostają przeniesione na środę, 13 czerwca 2012 roku.

   Po raz trzynasty stadion MKS Lędziny będzie areną Powiatowych Igrzysk Osób Niepełnosprawnych.

   Ich tradycja sięga roku 1999. Wtedy zorganizowane zostały lokalne zawody dla niepełnosprawnych dzieci, młodzieży, dorosłych. Sukces tego wydarzenia uświadomił, jak szeroką sferę obejmuje niepełnosprawność oraz wskazał, jak dostrzegać i odczytywać potrzeby ludzi obarczonych jej brzemieniem. Od tej pory igrzyska są organizowane dorocznie. Ich organizatorem jest Powiat Bieruńsko-Lędziński - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, w ścisłej współpracy z Caritas Archidiecezji Katowickiej – Ośrodkiem Błogosławiona Karolina w Lędzinach oraz lokalnymi stowarzyszeniami skupiającymi osoby niepełnosprawne i członków ich rodzin.

   Tegoroczna impreza odbędzie się 5 czerwca. Zgłosiło się 425 osób niepełnosprawnych z 26 różnych stowarzyszeń, placówek, ośrodków pomocy z terenu powiatu i okolicznych miast oraz czeskiego Unicova. W jej przeprowadzeniu jak zawsze pomoże ponad setka wolontariuszy – uczniów powiatowych szkół ponadgimnazjalnych i grupa dorosłych – członków wspomnianych stowarzyszeń.

   Uroczystemu otwarciu i zamknięciu towarzyszy ceremoniał olimpijski, prezentacje drużyn, wystąpienia oficjeli itp. Zawody rozgrywane są w kilku kategoriach sportowych, dostosowanych do rodzaju i stopnia dysfunkcji oraz wieku uczestników. Zawodnicy zdobywają medale, puchary i inne nagrody za uczestnictwo, lecz nie prowadzi się klasyfikacji punktowej. Liczy się przede wszystkim udział, hart ducha, wola pomyślnego ukończenia próby sportowej. Czyli to, co zawiera się w słowach olimpijskiej przysięgi: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w mym wysiłku”. Zmaganiom sportowym towarzyszy mocny doping średnio licząc około tysiącosobowej widowni.

   Ta radosna, kolorowa impreza jest ciepłym i serdecznym spotkaniem integracyjnym, festynem i zabawą. Nie inaczej będzie także w tym roku. Organizatorzy zapowiadają pewne nowości, w tym między innymi oficjalną prezentację maskotki powiatu (podczas igrzysk poznamy wyniki konkursu na jej nazwę).

źródło: STAROSTWO POWIATOWE W BIERUNIU

Data: 2012-06-03, 23:30:12
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA - BOŻE CIAŁO

   Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 11.00 i 16.00. Po mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Pójdziemy tradycyjną trasą. Już dziś dziękujemy za udekorowanie domów oraz prosimy o pomoc sąsiedzką przy budowie ołtarzy. Zapraszamy do licznego udziału w procesji wszystkich wiernych, dzieci w strojach komunijnych, które w tym roku przystąpiły do wczesnej i I komunii św. oraz dzieci do sypania kwiatów. Zapraszamy poczty sztandarowe, panów do niesienia baldachimu.

Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne z procesją, które będziemy sprawować pół godziny przed mszą św. wieczorną. Na nabożeństwa zapraszamy także dzieci wczesno i I komunijne oraz dzieci do sypania kwiatów, poczty sztandarowe oraz panów do niesienia baldachimu.

źródło: Wiadomości Parafialne - Niedziela, 03.06.2012

Data: 2012-06-03, 23:14:36
JUBILEUSZOWE „FARSKIE OGRODY”
Wspierając nas, pomagasz zorganizować letni wypoczynek dla dzieci z naszej parafii.

   Serdecznie zapraszamy na X Majówkę na Farskich Ogrodach już 3 czerwca 2012 roku!

15.00 Oficjalne rozpoczęcie. Program rozrywkowy dla dzieci – grupa „La Bajla”

16.00 Msza Św.

17.00 Koncert zespołu „Jack Band”

18.00 Zespół „Faradajs” i zespoły lokalne

19.00 Występ śląskiej grupy „Hajna Band”

20.30 Rozdanie nagród

21.00 Apel Maryjny. Zakończenie imprezy

W przerwach: zabawy i konkursy rodzinne.

   Organizatorzy: Oddziały Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Imielinie oraz Urząd Miasta Imielin.

Data: 2012-06-02, 12:02:50
WYNIKI - XXVIII KOLEJKI KLASY OKRĘGOWEJ - GRUPA: „KATOWICE I” ORAZ XXI KOLEJKI KLASY B - GRUPA: „KATOWICE”

Unia Bieruń Stary - Sokół Wola 2:0 (0:0) (01.06.2012r., godz. 17.30)

Orzeł Mokre - GKS II Katowice 1:2 (02.06.2012r., godz. 16.00)

Krupiński Suszec - MKS Lędziny 3:2 (2:0) (02.06.2012r., godz. 17.00)

Śląsk Świętochłowice - Czarni Piasek 1:3 (1:1)  (02.06.2012r., godz. 17.00)

Sokół Orzesze - Concordia Knurów 0:2 (0:0) (02.06.2012r., godz. 17.00)

LKS Bełk - Ogrodnik Tychy 6:1 (02.06.2012r., godz. 17.00)

Rozwój II Katowice - Unia Kosztowy 5:1 (03.06.2012r., godz. 13:00)

Pogoń Imielin - Stal Chełm Śląski 3:0 (wo)

Sparta II Katowice - Wawel-Wirek II Ruda Śląska 0:2 (02.06.2012r., godz. 15.00)

Unia II Kosztowy - Pogoń II Imielin 0:4 (03.06.2012r., godz. 11.00)

MK Górnik Katowice - Górnik II Wesoła 3:0 (03.06.2012r., godz. 11.00)

Podlesianka II Katowice - Slavia II Ruda Śląska 3:0 (03.06.2012r., godz. 11.00)

Kamionka Mikołów - Jastrząb II Ruda Śląska 6:2 (03.06.2012r., godz. 11.00)

UKS Szopienice - Naprzód II Świętochłowice 6:1 (03.06.2012r., godz. 11.00)

Data: 2012-06-02, 11:39:09
KZK GOP INFORMUJE
Zamknięcie fragmentu ul. Katowickiej w Mysłowicach – dotyczy linii nr: 18, 66, 77, 77N, 149 i 931

   Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z wyłączeniem z ruchu kołowego ul. Katowickiej w Mysłowicach (odcinek od ronda do skrzyżowania z ul. Bytomską) od godziny 22:00 dnia 2 czerwca 2012 roku (sobota) do godziny 5:00 dnia 3 czerwca 2012 roku (niedziela) wprowadza się objazd dla linii autobusowych nr: 18, 66, 77, 77N, 149 i 931 ulicami: Katowicką – Chopina – Armii Krajowej – Wielka Skotnica, do ronda przy stacji Shell z dodatkową obsługą przystanku Mysłowice Chopina. Przystanek Mysłowice Kopalnia dla ww. linii przeniesiony będzie w rejon ronda przy Wielkiej Skotnicy. Obsługa przystanku Mysłowice Kopalnia, dla linii nr 26, 106 i 926 pozostaje bez zmian.

źródło: KZK GOP

Data: 2012-06-02, 11:16:42
DOM KULTURY „SOKOLNIA” ZAPRASZA:
Imielin, ul. Imielińska 29, tel. 32 225 60 92


HARMONOGRAM ZAJĘĆ I IMPREZ - CZEWRWIEC-LIPIEC 2012Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie.
Data: 2012-06-02, 10:44:12
RUSZA REKRUTACJA LIDERÓW SZLACHETNEJ PACZKI
SZLACHETNA PACZKA 2012 zaczyna się już dziś! W 430 miejscowościach w całej Polsce, w tym w woj. śląskim, poszukiwane są osoby, które chcą skompletować drużynę do mądrego i skutecznego pomagania potrzebującym.

   Żeby przed Świętami Bożego Narodzenia dotrzeć z pomocą do najbardziej potrzebujących, już teraz poszukiwani się LIDERZY SZLACHETNEJ PACZKI: - Szukamy ludzi odpowiedzialnych, pragnących pomagać i realnie zmieniać swoje otoczenie, takich, którzy potrafią pracować w grupie i koordynować pracę innych osób - mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, pomysłodawca SZLACHETNEJ PACZKI.

Co robi lider?

   Lider SZLACHETNEJ PACZKI zbiera zespół wolontariuszy, organizuje projekt w swojej miejscowości - dba o jak najlepszą pomoc i zaplecze logistyczne akcji.

   Dzięki jego zaangażowaniu idea mądrej pomocy łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie i darczyńców, którzy przygotowują paczki dla nieznajomych. Ubogie rodziny otrzymują pomoc i inspirację do walki z biedą, a wolontariusze uczą się wrażliwości i doświadczają radości pomagania.

Jak się zgłosić?

   Na stronie www.superw.pl chętni by organizować SZLACHETNĄ PACZKĘ w swoim mieście mogą zgłosić się i wziąć udział w rekrutacji liderów.
Na zgłoszenia czekamy do 15 czerwca.

SZLACHETNA PACZKA

   To już dwunasta edycja projektu, który każdego roku angażuje setki tysięcy ludzi, którzy chcą realnie pomagać rodzinom żyjącym w biedzie. Tylko w 2011 roku SZLACHETNA PACZKA pomogła 12 tysiącom potrzebujących rodzin, a w przygotowanie pomocy zaangażowało się 7200 wolontariuszy i 150 tysięcy darczyńców. W projekcie udział wzięli m.in. Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, Jerzy Dudek, reprezentacja Polski w siatkówce, piłkarze ręczni wraz z trenerem Bogdanem Wentą. Wartość przekazanej pomocy przekroczyła 18 mln złotych.

źródło: Barbara Bentkowska
Koordynator ds. Promocji projektu SZLACHETNA PACZKA woj. śląskie

Data: 2012-06-01, 0:05:00
DZIEŃ OTWARTY
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Grono Pedagogiczne oraz Samorząd Uczniowski serdecznie zapraszają uczniów i rodziców, absolwentów, sympatyków szkoły, kandydatów na przyszłych uczniów wraz z rodzicami na Dzień Otwarty, który odbędzie się 08 czerwca 2012 r. w godz. 16:00-18:00 w Szkole Podstawowej.

W programie m.in.:

• występy artystyczne zespołów szkolnych: „Koralinek”, „Gwiazdeczek”, „Stokrotek”, „Hip-Hopów” oraz teatrzyku „Pleciuga”,

• kiermasz wyrobów uczniowskich,

• kiermasz ciast i innych słodkości,

• zabawy z tablicą interaktywną,

• projekcja teledysku promującego szkołę,

• eksperymenty,

• turniej „Piłkarzyków”,

• malowanie twarzy,

• wystawa prac uczniowskich,

• rozdanie nagród dla zwycięzców konkursu szybkiego czytania,

• i wiele innych atrakcji!

źródło: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO

Data: 2012-06-01, 0:04:00
POWIATOWE ZAWODY MODELARSKIE

XIV POWIATOWE ZAWODY MODELI SZYBOWCÓW
KLASY-RZUTKI, F1-A1/2, F1-A1 ORAZ MODELI RC

2 czerwiec 2012r.
początek 9.3o

Lotnisko modelarskie LOK
Lędziny, ul. Oficerska

Organizator:

Zarząd Powiatowy LOK pow. Bieruńsko-Lędziński,
Powiat Bieruńsko-Lędziński,
Biuro Śląskiego zarządu wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju

źródło: STAROSTWO POWIATOWE W BIERUNIU

Data: 2012-06-01, 0:03:00
DYŻUR RADNYCH RADY MIASTA IMIELIN

   Na kolejny dyżur dnia 4 czerwca 2012 roku w godzinach od 16.00 do 17.00 do sali nr 21 na I piętrze w Urzędzie Miasta Imielin zapraszają mieszkańców następujący Radni:

- Barbara Orzeł (okręg nr 11) – ulice: Ksawerego Dunikowskiego, Stefana Kuczyńskiego, Janusza Kusocińskiego, Rubinowa.

- Dariusz Staszewski (okręg nr 12) – ulice: Akacjowa, Tadeusza Banachiewicza, Biskupa Stanisława Adamskiego.

- Tadeusz Komandera (okręg nr 13) – ulice: Grabowa, Klonowa, Leśna, Lipowa, Podmiejska, Świętego Brata Alberta od nr 45a do nr 107 nieparzyste i od nr 34 do nr 110 parzyste, Wierzbowa.

źródło: Kurier Imieliński nr 5(67) - maj 2012

Data: 2012-06-01, 0:02:00
XIX. IMIELIŃSKI CROSS EKOLOGICZNY

Regulamin
XIX. Imielińskiego Crossu Ekologicznego
w dniu 07 lipca 2012

I. CELE I ZAŁOŻENIA BIEGU:

- upamiętnienie historii początków biegu ekologicznego,
- popularyzacja biegów masowych jako recepty na zdrowie,
- popularyzacja biegania jako najprostszej formy rekreacji ruchowej,
- pobudzanie aktywności ruchowej osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności ruchowej,
- rozbudzenie potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób nieaktywnych ze wszystkich środowisk, grup zawodowych i społecznych,
- promocja miasta.

II. ORGANIZATOR:

Urząd Miasta Imielin, 41-407 Imielin, ul. Imielińska 81.

III. TERMIN i MIEJSCE:

- 07 lipca 2012 roku,
- Start i Meta - płyta boiska L.K.S. „Pogoń” Imielin, ul. Gen. Hallera 37a,
- Start godz. - 16.00.

IV. DYSTANS:

20 km / trasa nieatestowana /.

V. PROFIL TRASY:

trasa asfaltowo-leśna wokół zbiornika wody pitnej.

VI. BIURO ORGANIZACYJNE BIEGU:

Zgłoszenia:
- elektroniczne za pomocą formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej: http://zapisy.andycom.pl/application.aspx?id=196  do dnia 5 lipca 2012 roku,
- bezpośrednio w biurze zawodów w dniu Crossu od godz. 12.00 do 15.30 na terenie L.K.S. „Pogoń” Imielin, ul. Gen. Hallera 37a.

W biurze organizacji biegu wydawane są numery startowe, bon na posiłek, koszulka okolicznościowa.

VII. INFORMACJE:

Referat Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Imielin, ul. Imielińska 81, 41-407 Imielin, tel. 32 / 22 54 136 lub 134, fax 32 / 22 55 507, e-mail: ezks@imielin.pl

VIII. WARUNKI UCZESTNICTWA:

- przedstawienie dowodu tożsamości,
- przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do udziału w biegu lub własnoręczne złożenie podpisu pod oświadczeniem o zdolności do udziału w biegu na własną odpowiedzialność,
- uiszczenie wpisowego,
- pobranie numeru startowego przez zawodnika jest równoznaczne z akceptacją regulaminu biegu,
- bieg odbędzie się częściowo w ruchu ulicznym - każdy zawodnik ma obowiązek zachować szczególną ostrożność podczas biegu, przestrzegać zasad bezpieczeństwa oraz poleceń służb porządkowych,
- każdy zawodnik ma obowiązek zapoznać się z regulaminem biegu i zobowiązany jest do jego przestrzegania.

IX. KATEGORIE WIEKOWE:

O zaliczeniu do grupy wiekowej decyduje rok urodzenia:

K - 18 18 - 34 lat,
K - 35 35 - 49 lat,
K - 50 50 lat i powyżej,

M - 18 18 - 29 lat,
M - 30 30 - 39 lat,
M - 40 40 - 49 lat,
M - 50 50 - 59 lat,
M - 60 60 - 69 lat,
M - 70 70 i powyżej.

X. NAGRODY:

W każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane nagrody finansowe:

I miejsce - 400 zł,
II miejsce - 300 zł,
III miejsce - 200 zł.

Wszyscy zawodnicy kończący bieg zgodnie z regulaminem otrzymują na mecie medale okolicznościowe.

Uroczystej dekoracji zwycięzców w kategoriach wiekowych dokonają Władze Miasta Imielin ok. godz. 18.45.

XI. SPRAWY FINANSOWE:

- koszty organizacyjne ponoszą organizatorzy,
- koszty osobowe ponoszą uczestnicy lub jednostki delegujące,
- opłata startowa wynosi 15 zł.

XII. POSTANOWIENIA ORGANIZACYJNE:

- pomiar czasu i ustalenie kolejności miejsc na mecie zostanie przeprowadzone za pomocą systemu elektronicznego,
- trasa biegu na całej długości jest oznakowana,
- na trasie znajduje się 6 punktów z napojami,
- kolumnę biegaczy prowadzi pilot biegu, a zabezpieczają radiowozy policyjne oraz pogotowie ratunkowe,
- uczestnicy przyjeżdżają na własny koszt i we własnym zakresie,
- organizator nie zapewnia noclegów,
- organizator nie ubezpiecza zawodników indywidualnie,
- organizator nie odpowiada za rzeczy wartościowe pozostawione bez opieki,
- ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora,
- organizator zastrzega sobie prawo zdjęcia z trasy zawodników, którzy nie zmieszczą się limicie czasu ustalonym na 2 godz. 15 minut.

XIII. SPORTOWE IMPREZY TOWARZYSZĄCE: od godz. 12.00

W ramach Ogólnopolskiej Kampanii dla Gmin „Postaw na rodzinę” promowanie stylu życia w trzeźwości poprzez organizowanie zawodów sportowych:

1. Bieg Przedszkolaka: * roczniki:
2008 - 2009 - dystans 100 m - godz. 12.30
2006 - 2007 - dystans 150 m - godz. 12.50

2. Biegi dzieci szkolnych: * roczniki:
2004 - 2005 - dystans 250 m - godz. 13.20
2002 - 2003 - dystans 400 m - godz. 13.40
2000 - 2001 - dystans 800 m - godz. 14.00

dla wszystkich uczestników sportowe gadżety.

Uroczystego wręczenie medali za zajęcie I, II, III miejsca w Biegu Przedszkolaka i w biegach dla dzieci szkolnych dokonają Władze Miasta Imielin ok. godz. 14.30.

3. Bieg dla młodzieży w wieku 13 - 17 lat (1998 – 1994) w kategorii: chłopcy i dziewczęta na dystansie: 2 km.

START: godz. 16.10 z płyty boiska L.K.S. „Pogoń” Imielin

dla wszystkich uczestników sportowe gadżety.

Uroczystego wręczenia medali i pucharów za zajęcie I, II, III miejsca w biegu dla młodzieży dokonają Władze Miasta Imielin bezpośrednio po biegu i ogłoszeniu wyników.

Współorganizatorzy:

Klub Biegacza byłego TKKF ENERGO - Brzezinka, Zakład Produkcji Wody w Imielinie , A C Pokale - Imielin , Pomoc Drogowa - Jagoda , P.H.U. „METALE”, Związek Górnośląski „Koło Imielin”, „ROMPET II” - Imielin, Przedsiębiorstwo Usług Wodociągowych H.K.W. Sp. z o.o. - Dąbrowa Górnicza, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Bieruń , XIV Drużyna Harcerska „SOKÓŁ” w Imielinie.

źródło: URZĄD MIASTA IMIELIN

Data: 2012-06-01, 0:01:00
IX POWIATOWE TARGI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I EKOLOGII - IMIELIN 2012
Odbędą się 16-17 czerwca 2012 roku na terenie P.H.U. „Metale” S.A. w Imielinie przy ulicy Hallera 39.

   Powiatowe Targi Przedsiębiorczości i Ekologii na stałe wpisały się do kalendarza śląskich przedsięwzięć wystawienniczych. W tym roku impreza będzie organizowana już po raz dziewiąty.

   Targi w roku 2007 zostały nagrodzone wyróżnieniem w ramach krajowej edycji Europejskich Nagród Przedsiębiorczości, które zostało przyznane przez ekspertów Ministerstwa Gospodarki. Na przestrzeni minionych lat, imielińska wystawa zyskała sobie wysoką renomę także poza powiatem bieruńsko-lędzińskim i cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem wystawców ze Śląska, Małopolski i Republiki Czeskiej.

   Imielińskie Targi stanowią doskonalą okazję do promowania firm i produktów, nawiązywania nowych kontaktów handlowych i kreowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorstw działających na lokalnym rynku. Uczestnictwo w Targach pozwala poznać potrzeby przyszłych klientów oraz buduje prestiż wystawców. Targi ponadto integrują lokalne środowiska gospodarcze.

   Serdecznie zapraszam do udziału w IX Powiatowych Targach Przedsiębiorczości i Ekologii Imielin 2012

Bernard Bednorz
Starosta Bieruńsko-Lędziński

   Przedsiębiorcom proponujemy miejsca ekspozycyjne w hali wystawienniczej i na terenie otwartym.

Opłaty:

■ powierzchnia ekspozycyjna w hali: 60 zł/m2 (netto),

■ powierzchnia ekspozycyjna na terenie otwartym: 20 zł/m2 (netto),

■ pakiet dla "Mikrowystawcy": 60,00 zł (netto),

dla przedsiębiorstw posiadających siedzibę na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego odpowiednio:

■ powierzchnia ekspozycyjna w hali: 30 zł/m2 (netto),

■ powierzchnia ekspozycyjna na terenie otwartym: 10 zl/m2 (netto).

   Opłata za powierzchnię ekspozycyjną w hali obejmuje: ustawienie stoiska, wyposażenie (1 krzesło, 1 stolik, 1 gniazdko 230V), umieszczenie na plafonie nad stoiskiem nazwy firmy oraz prezentację firmy w Katalogu wystawców.

   Pakiet dla "Mikrowystawcy" (oferta dla firm rodzinnych, zatrudniających do 3 osób) obejmuje: powierzchnię wystawową w hali: 2m2, wyposażoną w stolik i krzesło oraz wpis do Katalogu wystawców.

   Termin zgłoszeń oraz termin złożenia wpisu do Katalogu wystawców (w wersji elektronicznej) upływa 5 czerwca 2012 r.

źródło: STAROSTWO POWIATOWE W BIERUNIU

Data: 2012-06-01, 0:00:00

ARCHIWUM: MAJ 2012 

 

.: (c) 2006-2012 by Andrzej Mańka - wszelkie prawa zastrzeżone :.